Ящик для інструментів своїми руками

yaschik dlya nstrument v svo mi rukami 1 - Ящик для інструментів своїми руками

Зручний і місткий ящик для зберігання інструментів — це мрія для будь-якого майстра. Це і зрозуміло, адже в ящик можна цілком комфортно розмістити весь арсенал столярного або слюсарного інструменту. Є два варіанти: придбати готовий ящик або виготовити його власноруч. Однак покупне виріб має цілком визначені габарити, а інструментів може бути значно більше. Що робити — йти і купувати ще один? Є й інший вихід: зробити ящик для інструментів своїми руками. Досить підібрати потрібний матеріал, розрахувати габарити та виготовити конструкцію не тільки під всі інструменти, але і “на виріст”. Зручно? Більш ніж.

Тепер про те, яким повинен бути цей самий ящик. Для стандартного набору інструментів “домашнього майстра” цілком достатньо звичайного боксу. Для зберігання сантехнічного інструментарію більш зручний органайзер. Але найпростішим варіантом є коробка з ручкою. Отже, за роботу!

Найпростіша конструкція

Для початку займемося вибором матеріалу. Це може бути дерево, МДФ або навіть метал. Наступний етап — виконання креслення на звичайній ватманской папері. Є і спеціальні комп’ютерні програми: “Компас” або “Автокад”. Плюс цих програм у тому, що ви зможете при необхідності виправити помилки і подивитися заздалегідь, що буде представляти собою ваше виріб.

Важливо! Комп’ютерні програми для виготовлення креслення ящика для інструментів з дерева корисні лише в тому випадку, якщо ви знаєте, як застосовувати їх і маєте навички роботи з ними.

Матеріал у наявності, тепер потрібно підібрати інструмент, який стане в нагоді при роботі. Звичайно, багато залежить від обраного вами матеріалу, але є універсальний класичний набір:

 • Молоток.
 • Викрутка.
 • Кріплення.
 • Вимірювальні інструменти.

Важливо! Для ящика під інструменти своїми руками беремо звичайну соснову дошку. Це — простий матеріал, доступний за ціною, з хорошими міцнісними якостями.

Креслення ящика для інструментів з дерева у вас є, тепер треба втілити його в матеріал. Для цього вам знадобляться олівець і лінійка. Виконайте розмітку на матеріалі і починайте випилювати деталі за допомогою ножівки або електричного лобзика. Якщо ви вибрали незакрывающийся варіант, потрібно 5 площин: донна частина і 4 стінки.

Важливо! Бажано використовувати при складанні скриньки столярний клей. Перед склеюванням місця з’єднання необхідно зачистити. Міцно стисніть деталі і дайте клею висохнути.

Після того, як клей висох, можна зміцнити конструкцію за допомогою саморізів. В якості ручки використовують дерев’яну рейку, яку прикручують чи прибивають до верхніх гранях бічних частин.

Ящик готовий!

Важливо! Далі дійте на власний розсуд. Можна відшліфувати межі за допомогою наждачного паперу або покрити виріб лаком.

Органайзер

Говорячи про органайзері, рухаємося “від простого до складного”. Скринька для інструментів своїми руками з фанери з відкритим верхом відмінно підходить для великого інструменту: ножівки, молотка, киянки. А що робити з дрібним інструментарієм — Гвинтиками, болтами, гайками та іншої дріб’язком? Вони постійно губляться або не знаходяться в самий відповідальний момент. Органайзер доведеться дуже до речі.

Важливо! Він представляє з себе безліч скриньок для зберігання деталей, кріплень і дрібного інструменту. На перший погляд, може здатися, що виготовити такий виріб дуже непросто. Насправді, нічого особливо складного немає. Самий трудомісткий етап — це виготовлення розсувного механізму. Всі інші моменти набагато простіше.

Тепер — про етапи виконання:

 1. Основний корпус. Його виготовляють відкритим, з достатньою глибиною. Основний корпус стане в нагоді для розміщення гайкових ключів, молотків та іншого інструментарію середніх розмірів. По суті, це — звичайна коробка, розділена перегородками на секції.
 2. Виготовлення чотирьох коробів меншого розміру. При цьому дотримуйтеся розмірів нижніх ящиків. Короба будуть встановлені один на одного. Верхня пара коробів буде забезпечена кришками. Їх можна зробити висувними (як в дерев’яному пеналі) або відкидними — на рояльних петлях.
 3. З’єднання коробів між собою. Для цього застосовують з’єднувальні металеві планки. За однією короткою металевій пластині з кожної сторони знадобиться для з’єднання нижніх коробів і ще 2 пластини для з’єднання ящиків. Найдовша планка з металу служить ручкою, а заодно і з’єднує верхні поверхи органайзера.

Металевий ящик під інструменти

Це — найскладніший варіант, і впоратися з ним може лише досвідчений слюсар, має набір необхідного інструменту.

Важливо! Магазинні бокси, як правило, виконані з алюмінію і мають невелику масу. В домашніх умовах використовувати алюміній досить складно. Найпростіший варіант — звичайна коробка з оцинкованого листа товщиною 0,3 мм.

Набір інструментів наступний:

 • Розмічальний штангенциркуль.
 • Косинець.
 • Маркер або заточене керно.
 • Молоток.
 • Ковадло.
 • Лінійка.
 • Пасатижі.
 • Напилок.

Сценарій такий же, як і при виготовленні дерев’яного виробу — виконання креслення, розмітка металевого листа:

 • Креслення ящика для інструментів своїми руками краще всього виконувати на ватмані або міліметрівці.
 • Для розмітки можна використовувати керно або маркер, як зручно.
 • Після того, як розгортка намальована, відріжте “все зайве”. Робити це потрібно за допомогою ножиць по металу. В результаті вийде складна геометрична фігура, що нагадує прямокутник з крилами.
 • Далі піде робота, що нагадує ковальську. Загніть за допомогою молотка боковини вироби по черзі. “Пелюстки жорсткості” загинайте в останню чергу.

Важливо! Після того, як ви загорнете частини виробу, зібравши коробку, потрібно пройтися по ньому молоточком — “підрихтувати”.

Відеоматеріал

За наведеним алгоритмом можна виготовити коробку потрібного вам розміру для розміщення інструментарію. Отже, ви знаєте, як зробити ящик для інструментів своїми руками. Це зовсім не складно. Спробувати варто!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *