Зібрати недорогий ігровий комп’ютер

z brati nedorogiy groviy komp yuter 1 - Зібрати недорогий ігровий комп’ютер

Вже давно персональний комп’ютер використовується не тільки для виконання розрахунків, але і для проведення часу за розвагами у вигляді комп’ютерних ігор і серіалів. З кожним роком ігрова індустрія біжить вперед технологічного прогресу, тому перед геймерами встає безліч питань. Як зібрати недорогий ігровий комп’ютер, адже іграшки стають все потужнішими, а ціни на компоненти тільки ростуть? Зараз ми з цим розберемося.

Вибір недорогого ПК

Почати слід з одного простого правила — вибирайте компоненти самостійно, оскільки такий підхід дозволить зібрати необхідну машину і заощадити кошти. Напевно, ви знайомі з цінниками на цілі системні блоки, які іноді навіть не задовольняють рекомендованим вимогам деяких ігор. Шкода, що не кожен гравець знає, за якими критеріями потрібно здійснювати вибір. Саме з цієї причини ми представляємо вашій увазі коротку інформацію про наступні деталі:

 1. ЦПУ (процесор). Цей чіп є “мозком” вашого комп’ютерного пристрою.
 2. ГПУ (відеокарта). Графічний адаптер споконвіку вносив найбільше вкладу в ігрову продуктивність.
 3. Оперативна пам’ять. Обсяг ОЗП відповідає за одноразово використовувані ресурси.
 4. Носій пам’яті. Обсяг вінчестера визначить кількість встановленого софта і програм.

Тепер ви маєте загальне уявлення про головних частинах стаціонарного персонального комп’ютера, але для того щоб зібрати бюджетний комп’ютер, слід дізнатися більше подробиць про всіх перерахованих компонентах.

Процесорний пристрій

Якщо розглядати бюджетні варіанти, то можна порекомендувати геймерами ЦПУ від компанії “Інтел”. Оптимальним дешевим варіантом є Core i5 в будь-який з сучасних модифікацій. Але чому не останнє покоління?

Суть в тому, що навіть сама потужна іграшка не внесе стільки навантаження на п’яте покоління. Ви навіть не помітите жодних відмінностей у роботі на двох комп’ютерах з п’ятим і сьомим поколінням відповідно. Тому немає ніякого сенсу витрачати зайві гроші на рекламні виверти. Подібні чіпи продаються в самих різних модифікаціях, тому підібрати необхідний не складе праці. При поході в магазин зверніть увагу на поточне кількість родин, які мають різні показники частоти, пам’яті і ядер.

Важливо! Вартість такого процесорного пристрою буде не більше $350. Більшість гравців рекомендують до придбання модель 4690К. Такий чіп має вартість у 200 доларів США.

Якщо ви уважно ознайомитеся з технічними параметрами, то помітите сокет типу LGA 1150. Враховуйте це, коли будете вибирати для свого комп’ютера материнську карту.

Важливо! Для тих, хто збирає собі зовсім не бюджетний ігровий апарат, рекомендується поглянути на моделі лінійки Екстрим. Вартість чіпів з цієї лінійки доходить до $1000.

z brati nedorogiy groviy komp yuter 2 - Зібрати недорогий ігровий комп’ютер

ГПУ

Навіть недорога складання ігрового комп’ютера повинна мати пристойну відеокарту. Вибір чіпа графічної обробки вимагає непоганих інвестицій, якщо ви хочете грати у всі ігри цього року.

У поточних умовах ринку лідирують дві компанії-виробника:

 • NVIDIA GeForce.
 • AMD Radeon.

Деякі користувачі заявляють, що кожна відеокарта буде вести себе по-різному, в залежності від обраної гри. Для того щоб сформувати загальну картину, слід поглянути на наступні технічні параметри:

 • Тип зберігання даних. Будь-адаптер має вбудовану пам’ять, яка служить для обробки цифрової інформації.

Важливо! Актуальним є тип — GDDR5. Саме цей тип найкраще брати для сучасних комп’ютерних ігор.

 • Кількість пам’яті. Цей параметр відповідає за кількість зберігається інформації, яка використовується без допомоги оперативної пам’яті. Якщо перефразувати, то можна сказати, що це і є продуктивність графічного чіпа.

Важливо! Для оптимальної продуктивності варто приділяти увагу лише тим моделям, які мають хоча б два гігабайти пам’яті.

 • Шина. Розрядність шини забезпечує стабільний обмін даними між самим чіпом і сховищем інформації. Розмір шини впливає на кількість одноразово переданої інформації.

Важливо! До купівлі рекомендуються моделі зі значеннями в 256 біт.

 • Кулери. Якщо ви раптом вирішите обійтися без системи охолодження, то ризикуєте втратити всій відеокарти. Ніколи не економте на подібних заходах безпеки, адже без охолодження ГПУ дуже швидко згорить.

Важливо! Остання розробка від AMD — Radeon Vega, обійдеться користувачам більше ніж у 1000 доларів. Для економії грошових коштів рекомендуємо віддати перевагу попереднім поколінням лінійки.

z brati nedorogiy groviy komp yuter 3 - Зібрати недорогий ігровий комп’ютер

Оперативна пам’ять

З вибором ОЗП все завжди набагато простіше, адже для самої топової гри буде потрібно не менше 8 Гб. Єдине, на що слід звернути увагу — це наявність підтримки частоти 1600 Мгц на материнській платі.

Важливо! Не переплачуйте за плати типу DDR4, оскільки DDR3 нададуть користувачеві всі необхідні параметри для гри.

Середня вартість планки ОЗУ — 100 доларів.

Жорсткий диск

Як зібрати недорогий, але потужний комп’ютер? Для оптимальної роботи потрібно обзавестися вінчестером для зберігання інформації:

 • Непоганим варіантів є диск HDD ємністю 1 Тб.
 • Багато користувачі знають, що тип SSD куди швидше, але на превеликий жаль, вони коштують набагато більше грошей. До того ж, швидкодія буде проявляти себе тільки в роботі самої операційної системи, але не в комп’ютерних іграх і софті.
 • Також зверніть увагу на те, що ваша материнська плата повинна мати новітнім інтерфейсом SATA3, оскільки випуск нових жорстких дисків відбувається на базі цього сокета.

Важливо! При купівлі рекомендуємо ознайомитися з двома виробниками жорстких дисків — Сігейт і Вестерн Діджітал. Обидві компанії мають гарну репутацію, а їх продукція не обійдеться дорожче $60.

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте, як зібрати недорогий ігровий комп’ютер. В кінці вибирається корпус і блок живлення, потужності якого обов’язково повинно вистачати на роботу всіх компонентів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *