З чого роблять джинси?

Абсолютно у кожної людини в гардеробі є хоч одна річ з джинсової тканини. Речі, зроблені з такого матеріалу, користуються популярністю серед споживачів вже десятки років. З джинсового матеріалу шиються не тільки сорочки і штани, але і деякі елементи декору (подушки, іграшки і навіть панно). Напевно будь-володар штанів з такої тканини задавався питанням: з чого роблять джинси? Для того щоб розібратися в цьому питанні, слід ознайомитися з видами даного матеріалу, його особливостями і властивостями.
Виробництво джинсового матерії
Для того щоб виготовити денім (джинсу), використовують кілька типів сировини. Від нього залежить зовнішній вигляд, особливості та властивості тканини:
- Азіатський бавовна — вважається одним з найбільш поширених видів сировини для створення деніму. Володіє досить довгими волокнами, тому багато хто називає його короткоштапельным.
- Мексиканський бавовна — вироби з такого продукту виходять гладкими і трохи блискучими. На них дуже складно помітити які-небудь вади і рубці.
- Зімбабвійський бавовна — вважається найкращим варіантом співвідношення якості та вартості. При прийнятною ціною він може конкурувати з більш якісними і надійними варіантами сировини.
- Барбадоський бавовна — дуже рідко використовується для пошиття джинсових речей. Його текстура дуже м’яка і приємна на дотик. Однак на ринку представлено лише 7% виробів із сировини.
Важливо! З якою ще тканини роблять джинси? Величезна кількість різного одягу шиється з сирого деніму. Він вважається максимально натуральним, з природним забарвленням.
Розглянемо процес виробництва одягу з деніму:
- Підготовка бавовни. Спочатку його збирають, а потім очищають ручним або автоматизованим способом. Цей етап включає в себе процес очищення, розпушування і перемішування.
- Прядіння. Процедура починається з того моменту, як бавовна перетворили на довгі товсті нитки. Їх скручують до тих пір, поки не вийде зробити тоненькі ниточки, з яких згодом буде формуватися тканина.
- Фарбування. Отримані нитки фарбують натуральним барвником — індиго. Однак останнім часом почали використовувати штучну альтернативу натуральному барвнику. Штучна фарба лягає більш рівномірно.
- Створення тканини. Зазвичай використовують співвідношення волокон 3 до 1. При виготовленні полотна використовують човникові і бесчелночные механізми, залежно від того, який тип полотна створюється і з якої тканини планується зробити джинси.
- Обробка. При обробці матеріалу, виробник може скласти або провести інші маніпуляції, які згодом будуть впливати на зовнішній вигляд і властивості тканини.
Ознайомившись з перерахованими вище основами виробництва, ви вже будете мати уявлення, з якого матеріалу зроблені джинси.
Види джинсового матеріалу
Завдяки інтенсивному розвитку технологій, джинса виготовляється не тільки в одному брутальному вигляді. Її різновиди досить численні:
- Денім — є одним з найбільш дорогих і якісних матеріалів. Головна особливість полягає в тому, що вироби з такої матерії з виворітного боку білі, а з лицьового — синюваті. Цей факт визначається односторонньої фарбуванням тканини. На сьогоднішній день денім перетерпів безліч новоутворень, але як і раніше залишився надійним і міцним матеріалом. Зараз з нього шиють дизайнерський одяг, яка коштує чималих грошей.
- Джин — це та ж джинса, але зі своїми особливостями. Вважається одним з найдешевших і тонких матеріалів. Виготовляється з плетіння двох ниток з бавовняної тканини.
- Ламана саржа — по-іншому її ще називають “шеврон”. Переплетення саржевой матерії характеризується унікальним малюнком. Чим щільніша і товща тканина, тим різноманітніше можуть бути малюнки на ній.
Важливо! Саржевый матеріал має елочковидный малюнок. Перші джинси з такої матерії були зшиті в 1964 році.
- Стрейч — поєднання синтетичної (еластан) і натуральній (бавовна) тканин. З такої матерії найчастіше шиють одяг, так як вона відмінно облягає фігуру.
- Эйкра — являє собою необроблену джинсу. Має забарвлення звичайної бавовняної тканини.
- Шамбри — являє собою найтоншу джинсову матерію. З неї шиють білизну, купальники та літній одяг. Її особливість в тому, що волокна переплетені в співвідношенні 1 до 1.
Відмінності за зовнішнім виглядом
За зовнішнім виглядом джинсову матерію поділяю на чотири групи:
- Марочна джинса — по-іншому її називають “варенка”. Відрізняється характерними потертостями і кількома відбіленими ділянками на виробі.
- Дизайнерська джинса — речі, зшиті з такого виду тканини, вважаються досить зухвалими і яскравими. При їх виготовленні використовуються додаткові елементи, такі як золотисті нитки, вставки.
- Смугаста — характеризується смужками на матерії. Вони можуть бути ледь помітні на виробі або кидатися в очі.
- Люкс — за зовнішнім виглядом нагадує дорогу костюмну матерію. Має ледь помітним блиском і однорідною поверхнею.
Якщо ви вирішили пошити штани самі, то в магазинах матерій і фурнітури вам підкажуть, з якої тканини краще зробити джинси.
Плюси і мінуси джинсового матеріалу
Розглянемо основні достоїнства і недоліки цього матеріалу. Почнемо з плюсів:
- Міцність. Незалежно від того, яке переплетіння у матеріалу, він відрізняється високими показниками міцності. Однак у літньої джинсового одягу цей критерій зводиться до мінімуму.
- Повітропроникність — забезпечується за рахунок натуральної сировини (бавовни).
- Зносостійкість — якісний виріб з джинсової матерії може прослужити понад 10 років при правильному догляді.
- Красивий зовнішній вигляд — за рахунок різних видів обробки і малюнків на матерії.
- Не електризується — за рахунок того, що в основі матеріалу лежить натуральне сировину (бавовна).
- Практично не мнеться.
- Здатний захистити від сильної спеки і вітру.
- Досить простий у догляді (прання, прасування, носіння).
Розглянемо основні недоліки:
- Груба тканина. Особливо, якщо до її складу не входять синтетичні волокна.
- При повторному носінні виріб дає усадку.
З усього вищезазначеного можна зробити висновок, що переваг у джинсового матеріалу набагато більше, ніж недоліків. Саме тому вироби з такої тканини користуються популярністю серед споживачів різного віку.
Правила догляду за джинсовими виробами
Для того щоб продовжити термін служби улюбленим джинсам і зберегти їх гарний зовнішній вигляд, потрібно правильно за ними доглядати. Розглянемо кілька рекомендацій по догляду:
- Не періть одяг разом з білими речами, так як вона може злиняти.
- Звертайте увагу на вкладку одягу — на ньому зазначений температурний режим прання.
- Не використовуйте при пранні “Білизну” і хлорвмісні засоби.
- Бажано дати мокрому виробу стекти. Вичавлювати не рекомендується.
- Прасувати треба тільки з виворітного боку. Якщо вирішили погладити з лицьового боку, використовуйте додатковий шматок тканини.
Відеоматеріал
Дотримуючись кілька простих правил, ви зможете зберегти свої джинси на довгі роки красивими, ніби тільки що купили їх. А інформація про те, з чого роблять джинси, допоможе розібратися в тканинах і якості пропонованого виробу при покупці.