З чого роблять ламінат?

Ламіноване підлогове покриття популярною за рахунок своїх позитивних характеристик, невисокій вартості, а також привабливого зовнішнього вигляду. При виборі матеріалу особливу увагу варто звернути на його склад. Від цього буде залежати міцність покриття, довговічність фінішної обробки, а також безпеку для здоров’я. Давайте ж дізнаємося, з чого роблять ламінат?

З чого складається ламінат?

Ламінат є багатошаровим матеріалом, що підтверджується перекладом із латини — шаруватий. В залежності від того чи іншого виробника, кількість рівнів може змінюватись. Давайте ж розглянемо склад ламінату з максимальною кількістю шарів від найнижчого до лицьового покриття:

  1. Звукоізоляційний, теплоізоляційний, захисний шар (плівка). Цей шар не є обов’язковим — його наявність обумовлена брендом і торговельною маркою. Такі шари збільшують захисні характеристики покриття. Їх наявність підвищує вартість ламінату.
  2. Захисний шар. Повинен бути присутнім в обов’язковому порядку. Робиться з паперу, просоченої смолою або парафіном. Але можна зустріти і полімерне покриття. Даний водостійкий шар захищає матеріал для підлоги від виникнення грибка, цвілі, а також підвищує міцнісні характеристики.
  3. Основа складається з міцного ДСП або ДВП. З торця цього шару йде замкове з’єднання. Наскільки міцний матеріал застосовується для рівня, настільки міцними і якісними будуть замкові з’єднання, а відповідно — тривалий термін експлуатації підлогового покриття.
  4. Вологостійка плівка. Її наявність є обов’язковою — вона захищає від проникнення вологи з лицьової сторони матеріалу.
  5. Декоративне покриття. Виготовляється з паперу з нанесенням бажаного малюнка і текстури. Наприклад, імітація каменю, дерева. Існує і полімерний декоративний шар.
  6. Фінішний захисний шар. Виготовляється з меламіноформальдегідної або акрилатной смоли.

Так, ми описали максимально можливу структуру даного покриття, але найбільш популярні види складаються з чотирьох шарів:

  • Захисний нижній шар з паперу.
  • ДСП або ДВП.
  • Декоративний.
  • Особовий захисний.

Важливо! Сучасний ламінат виготовляється за новою технологією, яка дає можливість наносити не тільки малюнок, але і текстуру. Це робить фінішну обробку на вигляд більш натуральною.

Ступінь шкідливості компонентів ламінату

Перш ніж вибрати дане покриття для свого будинку, слід дізнатися, з чого роблять ламінат, і наскільки його компоненти можуть бути шкідливі.

Так от, пристрій ламінату наочно показує, що на 90% він складається з відходів деревообробної промисловості — стружки, тирсу та інше, що нерідко використовується і для виготовлення інших оздоблювальних матеріалів, а також меблів. Здавалося б, екологічно чистий матеріал, але сумніви викликає шкоду підлогових покриттів унаслідок сполучних захисних і клейових смол.

Важливо! Для виробництва ДСП і ДВП застосовуються натуральні смоли або високотехнологічні клейової суміші, які відповідають всім нормам безпеки.

Верхній захисний шар робиться з акрилової або меламіноформальдегідної смоли, де хімічний склад другий відразу ж викликає питання про безпеку, так як формальдегід — це токсична речовина. Для чого ж він тоді додається в меламін — як сполучний компонент? Несе він шкоди в процесі експлуатації підлогового покриття? — Тут однозначної відповіді немає, є лише кілька факторів:

  • Концентрація речовини. Потрібно розуміти, що даний компонент застосовується в багатьох оздоблювальних матеріалах і при виготовленні меблів. Сумлінні виробники ламінату намагаються звести до мінімуму концентрацію формальдегіду. Дана характеристика відображається в класифікації емісії.
  • Формальдегід здатен активно виділятися в повітря при підвищених температурах. Тому, якщо планується система “тепла підлога”, то до вибору матеріалу необхідно поставитися з особливою уважністю.
  • Наявність вінілових шпалер, ламінованої меблів, ламінату в комплексі може перевищити безпечний рівень формальдегіду.

Важливо! Так, склад матеріалу для обробки стін, підлоги необхідно вивчати уважно перед покупкою.

Як вибрати безпечний ламінат?

Процедура вибору і покупки фінішної обробки для підлоги — важливий етап. Дана поверхня піддається максимальному навантаженні, тому грамотно підібраний ламінат зможе тривалий час радувати господарів естетичним виглядом і бути безпечним.

Вибираючи матеріал, варто знати його основні властивості і чинники:

  • Клас міцності. Для індивідуального типу житла рекомендується побутової. Вартість її невисока, але і міцнісні характеристики теж невеликі. Так, для довгострокової експлуатації підлоги краще вибирати комерційний або напівкомерційний вигляд. Цифри повинні бути 32 і вище.
  • Виробник. Краще віддавати перевагу, звичайно ж, відомим брендам — це гарантія якості покриття.
  • Сертифікат. Поважаючий себе продавець, якщо йому нема чого приховувати, завжди надасть усю потрібну документацію.
  • Пристрій матеріалу — з чого складається ламінат, яких і скільки шарів.
  • Клас емісії. Тут відображається безпеку для здоров’я. В ідеалі Е0, проте, допускається і Е1.
  • Тип замку. Lock є більш бюджетним варіантом, а Click — легше в установці, більш довговічний, а покриття виходить більш красивим за мінімальних зазорів між панелей.

Важливо! При виборі варто уточнити про воскової просочення — є вона чи ні. Вона забезпечує щільне прилягання полотен і захищає замки від вологи.

  • Щільність і товщина. Чим вище дані показники, тим краще якість матеріалу, але і вища ціна.
  • Текстура. Якщо планується обробка підлоги під дерево, то краще купувати полотна з мінімальним повтором малюнка — так вийде найбільш наближений візуальний ефект.

Важливо! Якщо наявна система теплих підлог, то вибирати покриття необхідно з відміткою допустимості використання.

Класи емісії ламінату

Даний показник є основним, так як він розкриває рівень безпеки для здоров’я. Розрізняється чотири основних:

  • Е0 — самий безпечний матеріал. Він дає можливість укладати ламінат в дитячій і застосовувати його для системи теплих підлог. У його складі немає формальдегіду і використовуються лише нетоксичні компоненти.
  • Е1 — є допустимим рівнем концентрації формальдегіду. Можливо використовувати в будь-яких приміщеннях житла, але з обережністю для дитячих і систем теплих підлог — обов’язково повинна бути спеціалізована маркування.
  • Е2 — тут зміст формальдегіду в 3 рази більше, у порівнянні з Е1.
  • Е3 — в цьому виді вміст формальдегіду в 6 разів більше, ніж в Е1.

Важливо! Вініловий ламінат класу і Е2 Е3 застосовувати в житло необхідно з особливою обережністю. У дитячих спальнях, кухнях стелити його зовсім небажано.

Відеоматеріал

Розібравшись, з чого роблять ламінат, стає зрозуміло, що безпека для здоров’я безпосередньо залежить від захисних і сполучних шарів. Так, основна сировина на 90% — це натуральна деревина, але інші компоненти можуть зіпсувати безпека і екологічність матеріалу. Важливим моментом при виборі матеріалу є саме приміщення, де планується монтаж ламінату.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *