загальні коди помилок пральних машин Samsung

Фахівці зазвичай знають коди помилок пральних машин Samsung або мають під рукою таблицю. Щоб можна було швидко з’ясувати, що сталося з пристроєм, виробник зробив певну систему сигналів. Якщо сталася якась несправність, то на дисплеї відобразиться шифр, який складається з букв і цифр. На апаратах без екрана загоряються відповідні індикаторні лампочки.

Рівень рідини і тахогенератор двигуна

В пральних апаратах від фірми Самсунг є спеціальний датчик, який стежить за рівнем води перед початком прання. Він називається пресостатом. Цей елемент присутній в поширених моделях, наприклад, WF7358N1W, Диамонд (Diamond), S1061, F1015J, S803J, R843, WF0508NZW, Еко Бабл, WF8590NFW, S1021. Якщо на екрані СМА з’явився код 1E, E7 або 1C, значить, пресостат не передав необхідну для запуску інформацію. Причини такої помилки:

  1. Несправний пресостат.
  2. З’явилися які-небудь проблеми з контактами.
  3. Датчик неправильно встановлений.
  4. Перетиснута або пошкоджена трубка пресостату.
  5. Збої в роботі модуля управління.

Для усунення цієї проблеми доведеться діставати датчик, перевіряти і очищати трубку, після чого встановлювати пристрій на місце в правильному положенні. Якщо виявлена несправність, те пресостат у цьому випадку замінюється.

Коди помилок пралок Самсунг при несправності тахогенератора можуть бути такими: 3E, EA, 3C, 3C1, 3E1, 3C2, 3E2, 3C3, 3E3, 3C4, 3E4. На інформаційному табло програма видасть ці значення, якщо в неї було завантажено надмірна кількість білизни, з’явився збій в роботі двигуна або виник засмічення. Основні причини, чому СМА видає ці позначення:

  1. Мотор заблокований стороннім предметом.
  2. Проблеми безпосередньо в тахогенераторе.
  3. Проблеми пов’язані з внутрішньою проводкою або окислення контактів.
  4. Перевищення кількості білизни.
  5. Неякісна збірка двигуна.
  6. Збої у функціонуванні автоматики.

Така проблема є досить частою і зустрічається в моделях F813J, Біо Компакт, Fuzzy S621, Діамант, WF6458N7W. Усунути такі коди помилок у ст. машині Самсунг можна точно, якщо визначити справжню причину їх появи.

Щоб виправити неполадку, потрібно почати з вивантаження білизни. Слід переконатися, що вага не перевищено. Якщо з масою білизни все в порядку, то варто звернутися до фахівця. Самостійно таку поломку навряд чи вдасться усунути.

Подача води і неполадки зі зливом

Коди несправностей в пральній машинці Самсунг можуть виникати і в тих випадках, коли агрегат не наповнюється водою. Не слід плутати з тим, що відсутня інформація про подачу рідини. Коли з’являються проблеми з наповненням, з’являються такі символи: E1, 4E1, 4E, 4E2, 4C2, 4C LEI, LE1.

Розшифровка цих кодів однакова. Все залежить від конкретної моделі СМА. Такі проблеми зустрічаються після декількох років експлуатації пристроїв S852, F861, S821, Даймонд. Це не означає нічого поганого. Причини появи символів можуть бути наступними:

  1. В будинку відключена подача холодної води з-за будь-якої аварійної ситуації.
  2. Шланг забився або пережался.
  3. Засмітився фільтр, через що вода перестала надходити в пристрій.
  4. Окислилися контакти.
  5. Неякісно виконана збірка підводки.
  6. Під час підключення машинки був переплутаний холодна вода з гарячою.
  7. Спрацював захист Aquastop.

Скинути значок помилки можна, усунувши причину її появи. Насамперед варто перевірити наявність води в будинку. Для цього необхідно просто відкрити будь-кран.

Також потрібно впевнитися, що вентиль на машинці не перекритий. Якщо були знайдені засмічення або перегини, то це потрібно негайно виправити. У разі виявлення зламаних елементів слід замінити їх новими.

Буває, що пристрій функціонує некоректно з-за проблем зі зливом і віджиманням. При цьому машинка пише E2, 5E, 5C, HEI, HE1 або HE2. Якщо пристрій показує на дисплеї ці позначення, то варто звернути увагу на наступне:

  1. Шланг зливу води засмічений або пережатий.
  2. Виконано неправильне підключення.
  3. Зламався насос.
  4. Порушення у внутрішній електричної проводки.
  5. Засмічена каналізація, із-за чого злив неможливий.
  6. Замерзання води, якщо прилад використовувався з порушеннями технічних умов.

Потрібно подбати про те, щоб всі можливі причини несправності були усунені. Необхідно перевірити каналізацію зливний шланг, упевнитися в справності проводки і працездатності насоса.

Датчик вібрації і проблеми з електропостачанням

Якщо сигнали від датчика вібрації перестали надходити, то машина відобразить коди 8E1, 8E, 8C1 або 8C. Будь-який з цих сигналів свідчить, що елемент працює некоректно. Така помилка може бути викликана з наступних причин:

  1. З’явилися збої в електропроводці.
  2. Зламався датчик вібрації.
  3. При складанні апарату були допущені відхилення від технічних нормативів.

Необхідна ревізія внутрішньої проводки і датчика. Після цього машинка збирається й перевіряється на працездатність. Якщо проблема залишилася, то потрібно замінити елемент.

Помилки 9C, UC, E91, 9E2 з’являються в тих випадках, коли заявлені показники енергопостачання не відповідають фактичним. Пристрої фірми Самсунг дуже вимогливі в цьому відношенні. Причини неполадок можуть полягати в наступному:

  1. Перепади напруги в мережі електропостачання.
  2. Для підключення використовується подовжувач.
  3. У мережі постійно велике або низька напруга.
  4. Вийшов з ладу модуль управління.

Якщо підключення виконано правильно, але з’явилися ці коди, то припиняти роботу апарату не потрібно. Коли напруга прийде в норму, машинка самостійно продовжить прання. При постійних перепадів у мережі потрібно використовувати стабілізатор.

Керуючі модулі і кнопки

Якщо немає зв’язку між керуючими платами, то на табло з’явиться 116, AC6, AE або AC. Причин може бути декілька, але основні всього дві. Можливо, підключення елемента було виконано неправильно або ж у місцях пайки з’явилися дефекти.

Є ймовірність, що в електромережі був перепад напруги. В цьому випадку потрібно вимкнути пральну машинку, а через 30 секунд знову включити. Якщо це не допомогло, то доведеться звертатися за допомогою до фахівців, так як необхідна заміна елемента управління.

На основній панелі розташовані кнопки, за допомогою яких здійснюється вибір режиму прання. Вони теж можуть через деякий час зламатися. У цьому випадку машинка видає коди bE, bE1, bE2, bE3, EB, BC2. Ці позначення вказують на одну з наступних несправностей:

  1. Кнопки управління не натискаються або западають.
  2. З’явилися проблеми в реле.
  3. Панель занадто щільно прикручена.
  4. Внутрішні пластикові елементи деформувалися.

Щоб спробувати розблокувати апарат, потрібно декілька разів натиснути на кнопки. Після цього машинку слід включити. Якщо це не допомогло, краще звернутися в сервісний центр. Самостійно досить складно виправити цю проблему.

Вентиляція і ТЕН

Існують пральні машинки, які можуть сушити білизну. Якщо у пристрої є такий режим, то при несправності елемента на дисплеї з’являться символи FC або FE. Так система повідомляє про наступні проблеми:

  1. Є пошкодження в проводці.
  2. Зламаний пусковий конденсатор.
  3. Лопаті заблоковані. Це може статися із-за попадання сміття або відсутність мастила.
  4. Роз’єм змістився.

На перший погляд проблема здається простою, але це не зовсім так. В цьому випадку потрібно викликати майстра, щоб не зламати пристрій повністю.

Перед пранням пристрій спочатку нагріває воду до необхідної температури за допомогою Тена. Якщо в роботі є які-небудь неполадки, то на табло з’явиться Е6, Е5, НС2, НС1, НС, Н2, Н1, НЕ3, НЕ2, НЕ1 або НЕ. Ці помилки з’являються при таких проблемах:

  1. Коротке замикання або обрив проводів у внутрішній проводці.
  2. Зламався термодатчик.
  3. Вийшов з ладу ТЕН.
  4. Пристрій неправильно підключено до мережі.

У цьому випадку самостійно можна лише спробувати скорегувати підключення машинки до мережі. Якщо причина не в цьому, то доведеться звертатися за допомогою в сервісний центр.

Температурний зчитує елемент і перегрів

У деяких випадках може некоректно працювати датчик температури. Тоді на дисплеї відображається TC, EC, tE1, tE2, TC1, TC2, TC3, TC4 і в деяких випадках tE3. Така поломка може виникнути по одній з наступних причин:

  1. Збої в роботі внутрішньої електричної проводки.
  2. Зламаний трубчастий електронагрівач.
  3. Не працює або ж неправильно встановлений температурний зчитує елемент.

Такі проблеми не варто намагатися усунути самостійно, якщо немає певних знань і навичок. В цьому випадку доведеться звертатися до майстра.

Перегрів звичайно може виникнути у пральних машин, які обладнані функцією сушіння. При цьому на екрані з’являється помилка EE. Причини криються у наступному:

  1. Некоректно працює температурний датчик.
  2. Зламаний електронагрівач (ТЕН).
  3. Розрив проводки усередині пристрою.

У цьому випадку теж доведеться звертатися до професіонала. Навряд чи вдасться полагодити апарату своїми силами.

Дисбаланс і надлишковий обсяг піни

При порушенні балансу з’являються помилки UE, E4 або UB. Найчастіше це відбувається через розбалансування самого пристрою або з-за того, що білизна при закладанні в барабан було розподілено нерівномірно.

Для балансування пральної машинки можна скористатися інструкцією до конкретної моделі. Під час прання необхідно рівномірно розкладати білизну по барабану.

У деяких випадках може з’являтися велика кількість піни. Тоді з’являються коди Sud, Sub, SD, SUdS, 5UD. Надмірна піна з’являється з таких причин:

  1. Під час прання використовувалося неякісне миючий засіб.
  2. Було засипано занадто багато порошку.
  3. Порошок не підходить під конкретну модель пральної машинки.

Якщо піна не проникає через дверцята назовні, то можна не відключати пристрій. Слід почекати, поки її стане менше, і продовжити прання. Після завершення роботи слід прочистити фільтр. Якщо ж піна виходить назовні, то треба одразу вимкнути агрегат, діставати білизна і чистити фільтр.

Коди помилок дозволяють дуже швидко знайти проблему, що значно прискорює її рішення. Деякі поломки можна усунути самостійно, але в інших випадках краще звертатися в сервісні центри або до приватним спеціалістам.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *