Закладення тріщин в штукатурці

zakladennya tr schin v shtukaturc 1 - Закладення тріщин в штукатурці

Що і говорити, тріщини, що з’явилися в штукатурці, — явище малоприємне. Багатьом людям подобається бездоганно рівна поверхня стін, іншим — навпаки, подобається “растресканный” ефект. Однак поява неочікуваного пошкодження здатне зіпсувати настрій. Особливо, якщо врахувати всю трудомісткість і дорожнечу робіт, пов’язаних з нанесенням декоративного настінного покриття. Уникнути розтріскування оштукатуреній поверхні не можна. А ось контролювати процес і вчасно усувати виниклі дефекти цілком можливо. Сьогоднішня розмова буде про те, як виконати закладення тріщин в штукатурці.

Причини

Спробуємо з’ясувати, чому при висиханні тріскається штукатурка?

Найпоширеніша причина цієї проблеми — це усадка будинку. При цьому, навантаження на покриття просто колосальна, і далеко не завжди воно витримає таке випробування. Природно, що прийняти заходи в цьому випадку потрібно негайно.

Є й інші, менш поширені причини. Базові знання допоможуть вам вчасно відреагувати на виниклу неприємність.

Порушення технології

Якщо штукатурка нанесена на газобетонну поверхню з порушенням технології, то вона обов’язково трісне. Як не дивно, тут може зіграти злий жарт корисне властивість газобетону — повітропроникність.

Ідеальний варіант, коли настінне покриття рівноцінно за ступенем повітропроникності газобетону або перевершує його. В іншому випадку — пар вільно проходить через першу перешкоду і впирається в паронепроникний шар. Виникаюче при цьому напруга рано чи пізно призводить до того, що утворюються тріщини. У цьому разі капітального ремонту стіни не уникнути. А значить — вас чекають додаткові витрати часу і грошей.

zakladennya tr schin v shtukaturc 2 - Закладення тріщин в штукатурці

Попадання вологи

Вода, яка проникає під шар розчину, провокує появу “волосяних” тріщин в штукатурці. Якщо вода здатна зруйнувати багатовікову камінь, то про штукатурці і говорити не доводиться.

Сонячні промені

Відомі випадки, коли штукатурка не витримує звичайного ультрафіолетового випромінювання. Це трапляється при використанні неякісного розчину (як варіант — суміш непридатна для застосування в даних конкретних умовах).

Профілактика

Дотримуючись нескладних правил, ви зможете домогтися гарної якості робіт:

 • Перед оштукатурюванням стіни зволожите її пульверизатором.
 • Оптимальний температурний режим у кімнаті при оштукатурюванні стін становить 24 градуси.
 • Бажано при виконанні оздоблювальних робіт не допускати протягів і проникнення в кімнату прямих сонячних променів.
 • Якщо товщина розчину, що наноситься на поверхню, перевищує 20 мм, закріпіть його маяками.
 • Перед нанесенням нового шару будівельної суміші переконайтеся в тому, що попередній шар добре схопився і в ньому немає тріщин.
 • Оптимальна товщина гіпсової суміші становить до 15 мм, цементної — до 20 мм.
 • Товщина нанесення розчину на стіни з цегли, бетону або каменю — до 5 мм, на дерев’яну поверхню — 9 мм.
 • Перед тим, як почати працювати з штукатуркою, обов’язково ознайомтеся з інструкцією. Важливо змішувати компоненти зі строгим дотриманням послідовності і пропорцій.

Дотримання цих правил допоможе виконати оштукатурювання стін з найкращим якістю. Забивання стін знадобиться лише в тому випадку, якщо будинок дав усадку.

Тріщини з’явилися — що робити?

Отже, на питання “Хто винен?” відповідь отримано. Тепер залишається з’ясувати, що робити в тій чи іншій ситуації.

Штукатурка на газобетоні

Тут мова не йде ні про яку закладення дефектів. Необхідно повністю видалити покриття і виконати оздоблювальні роботи заново. Рішення проблеми полягає у використанні матеріалів, спеціально призначених для робіт з газобетону.

Мінлива вологість

Якщо розтріскування штукатурки викликано зміною рівня вологості, логічно встановити саму першопричину. Після того, як джерело вологи закритий, потрібна хороша просушування приміщення. Проблема усунена.

Використання неякісної або старої суміші

Тут вихід тільки один: ні на хвилину не забувати прислів’я про скупого, який платить двічі, і застосовувати тільки якісні склади. Нехай і не найдешевші.

Важливо! Для контролю проблемної поверхні користуйтеся маячками із звичайної паперової стрічки. Спосіб гранично простий. Достатньо приклеїти стрічку на область тріщини. Розрив папери говорить про те, що руйнівні процеси прогресують. Треба шукати і усувати першопричину. Якщо ж папір залишається цілою, саме час зайнятися закладенням тріщин.

Алгоритм закладення

Закладення тріщин в оштукатуреної поверхні виконується згідно з певним алгоритмом. Відразу ж почнемо з тонкощів, які в рази спростять роботу:

 • Постарайтеся знайти саме ту суміш, яка застосовувалася спочатку. Це — великий плюс.
 • Зверніть увагу на таку характеристику настінного покриття, як газопроникність. Вам вдасться уникнути гидроблокировки стіни.
 • Всі роботи, пов’язані з ліквідацією тріщин, робіть одночасно.

Важливо! І ще одне “золоте правило”: при температурі повітря в приміщенні до +5 градусів і рівні вологості, що перевищує більш 80%, оздоблювальні роботи виконувати не можна.

Тепер те, що стосується усунення розтріскувань на стінах:

 1. Розшивка тріщин в штукатурці. Прочистіть тріснуте покриття, звільніть його від пилу і шматочків розчину. При цьому слабкі краю видаляйте нещадно. Можливо, доведеться навіть попрацювати зубилом і молотком.
 2. Обмийте поверхню водою, дайте їй висохнути. Поки стіна сохне, не втрачайте час — приготуйте цементний розчин.
 3. Змочіть тріщину зсередини і закрийте свіжоприготованою сумішшю.
 4. Після того, як суміш схопиться, наклейте зверху армовану стрічку.

Робота виконана. Залишиться тільки стежити за зміною стану стрічки. Якщо все в порядку, можна обштукатурити її, з подальшим виконанням шліфування та фінішної обробки.

Важливо! Якщо причина розтріскування встановлена, але поверхню стіни покрита найдрібнішої мережею тріщин. Закривши кожну з них, прикріпіть зверху армовану сітку.

Відеоматеріал

Закрити тріщини в штукатурці на стіні — це розв’язувана задача. Важливо тільки правильно знайти причину і вчасно усунути її. Якщо ви все виконайте якісно і своєчасно, красивий вигляд стін буде довго радувати вас.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *