Заміна екрану на телефоні 🥝 як замінити самому

zam na ekranu na telefon yak zam niti samomu 1 - Заміна екрану на телефоні 🥝 як замінити самому

Екран мобільного телефону — це дуже крихкий і важливий компонент. Пошкодження цієї деталі роблять експлуатацію смартфона практично неможливою, але як чинити, якщо дефект все-таки отримано? Можна спробувати взяти ініціативу в свої руки і взятися за ремонтні процедури самостійно. Подібна підприємливість допоможе заощадити вам непогану суму грошей. Як поміняти скло на телефоні? Існують інструкції, які дозволять вам відремонтувати девайс самостійно в домашніх умовах. Приділимо увагу цим інструкціям в даній статті.

Особливості ремонту скла мобільного гаджета в домашніх умовах

При падіннях найчастіше весь удар на себе приймає саме тачскрін. Величезна кількість звернень в сервісний центр пов’язано саме з таким родом поломок.

Важливо! Така перспектива не дуже-то і радує, оскільки деякі випадки заміни в майстернях обійдуться вам в половину вартості самого мобільника. Така ситуація викликана тим, що в багатьох моделях пристроїв використовуються OGS-екрани.

Для того щоб розділити дисплей на тачскрін і матрицю, обзавестися самими простими інструментами (вакуумна присоска, хрестова викрутка, гострий ніж і тонкий плоский предмет) буде недостатньо. Вся заміна зазвичай відбувається в наступному порядку:

 1. Розбирання приладу.
 2. Витяг пошкодженого модуля з корпусу.
 3. Міцна фіксація і прогрів дисплея на спеціальному обладнанні.
 4. Відділення матриці від тачскріна за допомогою спеціальної капронової нитки.
 5. Чистка матриці від технічного клею.
 6. Розміщення компонента на спеціальному трафареті для подальшого нанесення фотополімерного безбарвного клею.
 7. Розміщення сенсора в трафареті для видалення надлишку клею між шарами.
 8. Опромінення променями ультрафіолету для швидкого затвердіння клею.
 9. Повернення модуля в корпус і складання девайса в зворотній послідовності.

Важливо! Як ви встигли помітити, без спеціального обладнання займатися ремонтом самостійно не вийде. На жаль більшості користувачів, OGS-екрани ставляться практично на всі сучасні смартфони і всі самостійні спроби провести заміну актуальні тільки в тих випадках, якщо вам цікаво отримати досвід і зовсім не шкода доруйнувати девайс.

Як поміняти захисне скло на телефоні? Якщо ви все ж переповнені ентузіазмом і бажанням повернути пристрій до стабільної роботи, то для вас є один спосіб.

Замінюємо OGS-скло будинку

За розбирання варто братися тільки тим користувачам, які мають досвід у цій сфері. Новачкові обійтися без нових пошкоджень буде дуже важко. Для проведення розбирання, потрібно використовувати наступні інструменти і підручні засоби:

 • Невеликий набір хрестових і зіркоподібних викруток для розбирання корпусу мобільного телефону.
 • Пластикова лопатка, непотрібна дебетова карта або медіатор.
 • Самий звичайний фен для волосся, здатний розігріти екран десь до 80 градусів за Цельсієм.
 • Тонка нитка з капрону або гітарна струна. Ці кошти знадобляться для розділення модуля на складові частини.
 • Робочі або медичні гумові рукавички.
 • Гумова присоска з колечком.
 • Який-небудь перфорований металевий лист і десь із десяток болтів з гайками. Довжина болтів повинна становити десь 2-3 див.
 • Спеціальний клей, який застигає при опроміненні УФ (ультрафіолетом).
 • Ультрафіолетова лампа, чистий спирт або склоочисник і комп’ютерні серветки.

Важливо! Фігурні викрутки, технічні медіатори і пластикові лопатки з присосками дуже часто поставляють у комплекті з новим тачскріном. Краще всього скористатися перерахованими вище інструментами для заміни.

zam na ekranu na telefon yak zam niti samomu 2 - Заміна екрану на телефоні 🥝 як замінити самому

Самостійна заміна скла на телефоні виглядає приблизно ось так:

 • Спершу необхідно розібрати корпус пристрою. Завдання спрощується, якщо мобільник оснащений знімною кришкою і батареєю. Після розбору корпусу візьміть викрутку і викрутіть гвинти, що фіксують елементи на корпусі. На YouTube ви можете знайти сотні детальних інструкцій щодо проведення даної процедури.
 • Тепер треба братися за сам дисплейний модуль. Беремо фен і прогріваємо смартфон по периметру. “Хапаємося” присоском за модуль і злегка тягнемо на себе, не забуваючи прогрівати всю конструкцію феном. Постарайтеся не пошкодити шлейфи при витяганні деталі.
 • Тепер потрібно підготуватися до розшарування витягнутого модуля. Просто додайте його на заздалегідь підготовленій металевій площині з отворами і вкрутіть по периметру модуля болти так, щоб він не рухався.
 • Переходимо до самого розшарування. Беремо той же фен і ретельно прогріваємо матрицю десь до 70-90 градусів за Цельсієм. Тепер беремо в руки нитку з капрону або гітарну струну, чіпляємо за край, і продовжуючи прогрівати, “розрізаємо” компоненти.
 • Якщо у вас все вийшло, чистимо матрицю від залишків старого клею за допомогою спирту і серветок. Робити все це потрібно дуже обережно, щоб уникнути пошкодження екрана.

Важливо! Рукавички варто надіти, щоб не залишити ніяких жирних відбитків. Якщо шар клею без проблем віддаляється, то протираємо компонент спиртом ще на раз.

 • Мажемо матрицю новим клеєм, згідно з її новим тачскріном. Тепер злегка тиснемо на конструкцію і видаляємо виступив з боків клей.
 • Десь 30 хвилин потрібно пооблучать клей під УФ-лампою.
 • Беремося за установку модуля, якщо не залишилося ніяких слідів старого клею. Розміщуємо модуль на шлейфі і змащуємо корпус по всьому периметру клеєм.
 • Клеїмо все це справа на корпус, чекаємо висихання і збираємо гаджет в зворотному порядку.

Важливо! Не забудьте перевірити працездатність пристрою.

Як замінити захисне скло на телефоні, якщо це не OGS-технологія?

zam na ekranu na telefon yak zam niti samomu 3 - Заміна екрану на телефоні 🥝 як замінити самому

Міняємо скло на смартфоні

Якщо у вашому пристрої використовується екран з повітряним прошарком, то можете братися за заміну сміливо. Це саме той випадок, коли у вас стовідсотково вийде заощадити. Але і цей метод вимагає певної бази технічних знань і вміння користуватися паяльником. Вам знадобляться всі ті ж інструменти, що були використані в попередньому методі, а йти треба ось такий інструкції:

 1. Розбираємо телефон таким же чином, як і в попередньому методі.
 2. Знімаємо екран за допомогою фена, садимо присоску на тачскрін і знімаємо його.
 3. Тепер потрібно позбутися від пошкодженої деталі, відправивши віджилий компонент в утиль. Після цього чистимо все робоче простору від клею або скотча.
 4. Ставимо новий компонент. Перед монтажем зніміть з модуля матриці плівку. По периметру конструкції наносяться тонкі смужки двостороннього скотчу або клей-7000. Поставте сенсор на своє законне місце і притисніть його до висихання. Не забудьте видалити виступили краплі.
 5. Якщо для кріплення модуля використовувалася спайка, то беремо в руки паяльник і фіксуємо деталь по периметру за допомогою припою.
 6. Збираємо весь телефон у зворотному порядку і перевіряємо його на працездатність.

Відеоматеріал

Тепер ви дізналися, як поміняти сенсорне скло на телефоні своїми зусиллями без сторонньої допомоги. Найголовніше — це поменше поспішати під час всіх маніпуляцій, і тоді все буде чудово!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *