Заміна Тена в пральній машині

zam na tena v pral n y mashin 1 - Заміна Тена в пральній машині

Конструкція кожної сучасної пральної машини передбачає наявність Тена, який відповідає за підігрів води та підтримання її певної температури в процесі прання. Тому якщо ваш побутовий прилад перестав нагрівати воду, швидше за все, вам знадобиться заміна нагрівального елемента. У даній статті ми розповімо вам, як виконується заміна Тена в пральній машині і які фактори можуть призвести до його поломки.

Ознаки несправності Тена

Якщо пральна машина перестала здійснювати нагрів набраної води, то це не є причиною для припинення роботи приладу. У зв’язку з цим користувачі досить часто не можуть відразу діагностувати наявність несправності.

Про необхідність заміни нагрівального елемента в пральній машині часто свідчать наступні ознаки:

 • Білизна після прання має неприємний запах.
 • У процесі роботи пралки скло люка залишається холодним.
 • На постиранном білизна залишаються плями і забруднення.

Важливо! Проблеми з нагріванням води в пралці свідчать про несправності Тена, однак причини його поломки можуть бути різними.

zam na tena v pral n y mashin 2 - Заміна Тена в пральній машині

Причин поломки нагрівального елемента пральної машини може бути досить багато, найбільш популярними з них є наступні:

 1. Замикання Тена. В даному випадку пральна машина практично відразу перестає функціонувати, оскільки існує підвищений ризик перегорання інших деталей пристрою.
 2. Несправність електричного ланцюга, в яку входить нагрівач. При обриві ланцюга зазвичай пральна машина продовжує функціонувати, однак сам процес її роботи стає більш тривалим.
 3. Поломка пресостату. Можливо, нагрівання води в пральній машині не відбувається через несправність або забруднення датчиків контролю її рівня.

Важливо! В процесі прання люди часто не звертають особливої уваги на той факт, що прилад закінчив цикл прання не у відповідності з заданим часом. Найчастіше техніка не виконує ряд функцій не через програмного збою, а даючи сигнал про наявність несправностей, які потребують термінового усунення.

З чого почати?

Перед тим, як поміняти ТЕН в пральній машині, необхідно визначити його місце розташування. На сучасному ринку побутової техніки представлена велика різноманітність пралок від різних виробничих компаній. Природно, що вони мають деякі конструктивні особливості.

Важливо! Найчастіше ТЕН розташовується в нижній частині бака.

Незалежно від марки пральної машини і її конструктивних особливостей, виконуйте наступні правила:

 1. Перш ніж приступати до ремонту, обов’язково вимкніть пральну машину від мережі, витягніть вилку з розетки.
 2. Повністю видаліть воду з бака. Для досягнення максимально якісного результату даної процедури використовуйте зливний фільтр або через шланг.

Важливо! Враховуйте, що незначна кількість вологи може залишитися в системі, а тому будьте готові використовувати швабру, ганчірку і тазик.

Для зняття відпрацювало свій Тена і встановлення нового нагрівального елементу вам можуть знадобитися наступні інструменти:

 • плоскі і хрестоподібні викрутки;
 • ріжковий або торцевий гайковий ключ.

Важливо! Уникнути несправностей, або хоча б на тривалий час відстрочити їх, можна правильним доглядом. На нашому сайті ви можете почитати окрему статтю, в якій ви дізнаєтеся, як проводити профілактику пральної машини.

zam na tena v pral n y mashin 3 - Заміна Тена в пральній машині

Як поміняти ТЕН в пральній машині Самсунг?

Вихід з ладу нагрівального елемента є найбільш популярною несправністю для більшості пральних машин. ТЕН на пральну машину Самсунг часто доводиться міняти через хімічного складу води з центрального водопроводу і її рівня жорсткості. Розглянемо більш детально цей процес на прикладі апаратів Самсунг.

Заміна Тена в пральній машині Samsung може виконуватися самостійно. Для досягнення бажаного результату дотримуйтесь наступних порад і рекомендацій:

 1. Вимкніть пральну машину від всіх підключених комунікацій — вода, електрика, каналізація.
 2. Розташований нагрівальний елемент пралок від даного виробника під площиною бака, за передньою панеллю.
 3. Знайшовши необхідний вузол конструкції, від’єднайте поживні дроти і температурний датчик від Тена.
 4. Відкрутіть з’єднання нагрівального елемента, використавши для цієї мети відповідний ключ.
 5. Акуратно вийміть ТЕН з корпусу пральної машини.
 6. Очистіть місце розташування комплектуючої деталі від сміття та сторонніх забруднень.
 7. Встановіть новий нагрівальний елемент.
 8. Зберіть пральну машинку, дотримуючись зворотний порядок дій.

Важливо! Використовуйте виключно оригінальні деталі, які розроблені виробником для обслуговування пральних машин Samsung. Придбати відповідний ТЕН можна в сервісному центрі або магазині фірмових запчастин.

zam na tena v pral n y mashin 4 - Заміна Тена в пральній машині

Як замінити ТЕН в пральній машині Індезіт?

Indesit — відомий виробник побутових приладів і пральних машин з Італії. Продукція цієї торгової марки відрізняється високим рівнем надійності і якості, а тому користується великою популярністю серед господинь різних країн.

Однак навіть надійна і сучасна техніка не застрахована від несправності нагрівального елемента, який є її основною комплектуючої. Найчастіше це викликано утворенням накипу на ньому. А це краще попередити, ніж боротися. Дізнайтеся способи, як пом’якшити жорстку воду.

Важливо! Визначити несправність даної деталі можна помилково F08, яка висвітиться на інформаційному дисплеї через кілька хвилин після початку прання.

zam na tena v pral n y mashin 5 - Заміна Тена в пральній машині

Щоб замінити ТЕН в пральній машині Indesit, дотримуйтесь наступної інструкції:

 1. Конструктивною особливістю пралок від виробничої компанії Індезіт є розташування нагрівального елемента в задній частині конструкції. Тому перед тим, як замінити ТЕН в пральній машині Індезіт, вам необхідно повернути прилад для отримання максимально комфортного доступу до необхідної деталі.
 2. Вимкніть пральну машину від усіх комунікацій — каналізація, вода і електрика.
 3. Зніміть задню кришку побутового приладу, відкрутивши за допомогою викрутки кілька кріпильних елементів.
 4. Знайдіть і зніміть ремінь приводу.
 5. Від розташованого в лівій нижній частині конструкції Тена від’єднайте всі дроти і датчики.
 6. Відкрутіть кріпильні болти, акуратно демонтуйте нагрівальний елемент.
 7. Бак і поверхня установки деталі очистіть від сміття, іржі і накипу.
 8. Встановіть новий ТЕН і здійсните збірку машинки, дотримуючись зворотного порядку дій.
 9. Перевірте працездатність пральної машини.

Важливо! Після установки нового Тена працездатність приладу можна перевірити за рахунок вбудованої в сучасні моделі пральних машин систему самодіагностики.

Для того щоб скачки напруги не призвели до поломок машини, використовуйте спеціальні запобіжники. Наш рейтинг допоможе вибрати кращу модель мережевого фільтра.

Відеоматеріал

У цій статті ми розповіли як виконується самостійна заміна нагрівального елемента в пральній машині. Сподіваємося, що надалі ваша пралка порадує відмінною працездатністю і не додасть зайвих клопотів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *