Заміна зливного шланга пральної машини

На сьогоднішній день існує величезна безліч моделей пральних машин, що відрізняються один від одного за ціною, якістю та функціоналу. Але неважливо, яку з них ви оберете, бо така техніка може ламатися і виходити з ладу. Щоб це пристрій працював безперервно, необхідно не тільки за ним відповідно доглядати, але й дбати про стан всіх його деталей і механізмів. Найпоширенішою послугою, що стосується цієї техніки, є заміна зливного шланга пральної машини, адже фахівці рекомендують обов’язково встановлювати для зливу та набору води гофрований шланг. Якщо уважно вивчити інструкцію і мати хоч якісь навички ремонту такої техніки, можна замінити і встановити цей пристрій своїми руками. А як це зробити — ми розглянемо далі.

Можна замінити зливний шланг самостійно?

Звичайно, замінити зливний пристрій трохи складніше, ніж наливне, але все одно це можливо. У випадку з наливним шлангом попрацювати доведеться тільки зовні, а от для заміни зливного шланга доведеться частково розібрати пральну машину. Справа в тому, що він з’єднаний з помпою зливу, тому потрібно дістатися до внутрішньої частини корпусу.

Важливо! Залежно від моделі техніки, шланг може знаходитися в самому низу задньої стінки або навпаки — виходити зверху назовні.

Щоб зрозуміти, де він знаходиться, треба зробити такі дії:

  1. Викрутити болти, що знаходяться на задній стінці.
  2. Відштовхнути кришку в бік.
  3. Прибрати стінку для подальшої роботи.

Як вже говорилося вище, різні пральні машини мають абсолютно різне положення шланга і внутрішню будову, тому далі ми ознайомимося з тим, як поміняти зливний шланг в пральній машині Самсунг, Зануссі, Бош, Електролюкс, Ардо, Сіменс та багатьох інших.

Важливо! Пам’ятайте, що проблеми з поломками СМА можуть виникати не тільки з боку водопровідної лінії, але й електромережі. І другий варіант більш складний і небезпечний. А уникнути негативного впливу стрибків напруги і відключення електрики можна дуже просто — підберіть з допомогою наших рад відповідні мережеві фільтри для побутової техніки.

Загальні правила установки зливного пристрою в пральних машинах

  • Головне, що потрібно пам’ятати — будь-яка модель такої техніки є електроприладом і працює від мережі. Значить — в першу чергу необхідно від’єднати її від електроживлення.
  • Перед цим перевіряємо, чи завершився встановлений раніше режим прання. Якщо процес прання завершився, то можна сміливо відключати пристрій від мережі.

Важливо! Під час виконання всіх робіт не згинайте, не перекручуйте шланг.

  • Потім потрібно відключити водопостачання, а саме від’єднати гнучку трубку для подачі води за допомогою гайкового ключа або плоскогубців.
  • Обов’язково необхідно вийняти, протерти гумову прокладку.
  • Потім вже труба кріпиться до задньої стінки. У місці кріплення шланга слід поставити заглушку.

Ось і всі попередні роботи, які потрібно провести, а потім уже слід сама установка.

Важливо! Щоб рідше надалі стикатися з засорами, в ході поточного ремонту СМА подумайте над тим, щоб відразу поставити і очисний фільтр на воду.

Особливості установки зливного шланга в сучасних машинах автомат

Заміна зливного шланга пральної машини передбачає отримання повного доступу до внутрішнього пристрою агрегату.

Гофра, як правило, кріпиться недалеко від зливного насоса всередині корпусу. Щоб зробити заміну, шланг потрібно звільнити його від корпусу і від насоса.

Важливо! Щоб було зручніше працювати, краще прибрати і верхню панель.

Поради:

  • Гофра від’єднується від водопроводу і виймається відводить трубка.
  • Обов’язково потрібно злити залишки води.
  • Не рекомендується нахиляти пристрій.

А тепер докладніше розглянемо, як виробляти заміну цього важливого елемента в самих популярних на сьогоднішній день пральних машинах.

Установка зливного шланга в пристроях Ardo, Indesit, LG, Samsung, Candy, Ariston, Beko

Зараз ми з’ясуємо, як поміняти зливний шланг в пральній машині Самсунг, Індезіт, Ардо, Беко, оскільки їх внутрішній устрій і функціонал дуже схожі.

Важливо! У таких моделях підібратися до шлангу можна тільки через днище.

Робиться це наступним чином:

  1. Прибираємо цокольну панель.
  2. Без зайвої метушні знімаємо зливний фільтр з помпи. Заздалегідь готуємо ємність для зливу води, що залишилася, і ганчірку.
  3. Щоб вільно проводити всі необхідні роботи, слід відсунути машину від стіни.
  4. Знімаємо кріплення утримуючі пристрій равлики, а потім і його.
  5. Розслабляємо хомут, від’єднуємо старий шланг.

Важливо! Гарненько запам’ятаєте, як був прикріплений вже застарілий елемент, краще все це сфотографувати.

  1. Открепляем його і виймаємо назовні.
  2. Виробляємо установку нового шланга, за допомогою хомута фіксуємо його безпосередньо на помпі. З
  3. атем всі раніше зняті елементи повертаємо на місце.

Важливо! Перед черговим використанням машинки переконайтеся, що всі стики і з’єднання герметичні. Коли будете приєднувати шланг до каналізації, рекомендується перевірити на герметичність обидві сторони.

Заміна зливної трубки в машинках і Electrolux Zanussi

У цих моделях замінити даний елемент буде складніше, оскільки доведеться довше попрацювати.

Важливо! Тут підступитися до нього з дна не вийде, тому доведеться знімати задню стінку.

Всю роботу можна розділити на кілька етапів:

  1. Для початку відкручуємо болти за допомогою яких кріпиться задня частина пристрою. Але відразу її зняти не вийде, адже вона утримується заливним клапаном. Тому доведеться в першу чергу від’єднати сам клапан і прибрати його, а тільки потім саму кришку.
  2. Роз’єднуємо помпу зі шлангом допомогою ослаблення хомута, як зазначено вище. Открепляем слив, відкладаємо вбік.
  3. Дістаємо новий шланг, прокладаємо його точно так само, як був приєднаний старий, тобто під’єднуємо до помпи і з допомогою хомута фіксуємо.
  4. Кріпимо надійно шланг до самого корпусу і повертаємо на місце задню кришку, зверху на неї заливний клапан і верхню кришку.
  5. На завершення підключіть пристрій до каналізації і водопроводу, а також запускаємо тестову прання, щоб перевірити наскільки якісно була виконана робота.

Важливо! Запорука довговічною і справної роботи такої техніки — це грамотна профілактика ймовірних поломок. На це вам не доведеться витрачати багато часу, а результат буде дійсно ефективним, якщо ви скористаєтеся нашими порадами і коштами статті догляд за пральною машинкою-автомат.

Рекомендації по установці шланга зливу в машинах AEG, Siemens та Bosch

Заміна зливного шланга пральної машини будь-якого з цих виробників вимагає максимум сил і зосередженості, оскільки всі їхні моделі мають складну конструкцію, що не дозволяє легко підступитися до елемента, що потребує заміни.

Важливо! В даному випадку доведеться знімати передню стінку пристрою, а це — дуже непростий і складний процес.

Відбувається це так:

  1. На першому етапі слід витягнути ємність для порошку.
  2. Потім знімаємо нижню частину, зливаємо до останньої краплі всю воду.
  3. Від’єднуємо манжету від стінки машини. Щоб зробити це швидко, потрібно скористатися шлицевой викруткою і прибрати хомут, який, власне, її і тримає. Після — прибираємо її.
  4. Викручуємо болти, що тримають передню частину, які знаходяться вгорі і внизу. Після цього вона повисне на гачках, але не можна знімати її відразу, тому як її будуть тримати ще і дроти, що йдуть до пристрою блокування люка. Є два варіанти вирішення цієї проблеми:
    • скрутити болти, що фіксують дверний замок;
    • відсунути лицьову частину в бік і витягнути потрібний дріт.
  5. Далі піднімаємо стінку і тягнемо її до себе, щоб вона від’єдналася разом з люком.
  6. Процес зняття старого та встановлення нового шланга нічим не відрізняється від попередніх варіантів. Також від’єднується спочатку помпа і розслабляється хомут. Міняємо старий шланг на новий, але не поспішайте його прикріплювати. На помпу одягаємо кінець гофри, фіксуємо хомутом.
  7. До корпусу кріпиться шланг за вже відомою схемою.
  8. Перевіряємо уважно герметичність і надійність кожного з’єднання. Надягаємо передню кришку, вставляємо назад замок і повертаємо на колишнє місце манжету.

Як замінити зливний шланг в моделях з вертикальним завантаженням?

Насправді, заміна зливного шланга пральної машини, де білизна завантажується не збоку, а зверху — нічим особливо не відрізняється від процесів, описаних вище. Єдина відмінність полягає в необхідності зняття саме бічної стінки:

  1. Робота починається вже за відомою схемою зі зняття болтів, розташованих на суміжних сторонах пристрою, тобто задній і передній стінках.
  2. Бічна панель легко знімається і отставляется в бік.
  3. Знаходимо помпу, послаблюємо хомут, знімаємо шланг зі зливного насоса.
  4. Потім від’єднуємо його від корпусу і за аналогією прокладаємо новий шланг, також приєднуємо до помпи, кріпимо хомутом.
  5. Надягаємо назад “хатину”, виробляємо прання вхолосту.
  6. У разі виявлення протікання відразу їх усуваємо.

Відеоматеріал

Тепер ви маєте уявлення про те, як відбувається заміна зливного шланга пральної машини. Виконувати цю роботу самому, чи все ж доручити фахівцеві — вирішувати вам. Але пам’ятайте, що якщо ваша модель пральної машини має складний пристрій, краще не ризикувати, інакше можна отримати більш складну і дорогу річ, ніж було спочатку. А її виправити вже точно зможе тільки кваліфікований майстер.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *