Заміна змішувача у ванній своїми руками

zam na zm shuvacha u vann y svo mi rukami 1 - Заміна змішувача у ванній своїми руками

Це неймовірно неприємна ситуація, коли щось зламалося, але, на жаль, це частина повсякденного життя. Виходить з ладу все — меблі, оздоблення кімнат, сантехніка, рядові предмети щоденного вжитку. Поряд з цим, практично все, що зламалося, можна або поміняти або полагодити — так наприклад, як відбувається заміна змішувача у ванній своїми руками. Це — одна з найбільш поширених проблем, тому, як з нею боротися, просто необхідно знати.

Які інструменти необхідні для демонтажу і монтажу?

Досить часто господарі, які бажають провести самостійно сантехнічні роботи, стикаються з суперечливим думкою фахівців і слюсарів комунальних господарств, яке полягає в тому, що вироблені дії без дотримання спеціальних норм можуть призвести до неприємних наслідків. Безумовно, даний факт має місце бути, але для того щоб уникнути неприємностей, ви повинні строго слідувати інструкції, запастися величезним терпінням, вкрай уважно поставитися до всього що відбувається. Спочатку необхідно, щоб під рукою у вас були інструменти, які знадобляться вам для демонтажу старого крана, а потім — для установки нового змішувача.

Список необхідних інструментів:

 • Ключ розвідний;
 • Фум-стрічка або клоччя;
 • Ізолента;
 • Всі різновиди викруток;
 • Ріжкові ключі;
 • Ключ гайковий.

Як тільки всі інструменти виявляться у вас під рукою, можете приступати до демонтажу змішувача.

Демонтуємо стару конструкцію

Перед тим, як поміняти кран своїми руками, ви обов’язково повинні позбутися старого. Саме зняття проводиться за допомогою декількох досить простих кроків:

 1. Перекрийте воду в стояку.
 2. Дно ванни покрийте будь непотрібної матерією. Робиться це для того, щоб у розпалі роботи не пошкодити поверхню ванни випадково впав інструментом або ж деталлю.

Важливо! Не забудьте про те, щоб перекрити зливний отвір ванни, тому що у нього досить часто летять маленькі деталі.

 1. За допомогою газового ключа відкрутіть кран. У тому випадку, якщо заміна змішувача у ванній не проводилася вже кілька десятків років, то доведеться докласти досить багато зусиль. За такий тривалий час в кріпильних місцях намертво влаштувалися сольові, а також вапняні відкладення.

Важливо! При демонтажі старого змішувача намагайтеся знімати його як можна більш акуратніше. Можливо, деякі з його складових вам ще будуть потрібні.

 1. Для того щоб нейтралізувати відкладення, можете скористатися “дідівським” перевіреним способом. На місце стику нанесіть 5-8 крапель гасу або ж гальмівної рідини. Залиште всі маніпуляції приблизно на 15 хвилин, а потім знову почніть роботу з усунення старого крана.
 2. Якщо вищевказаний метод не зміг вам допомогти, нанесіть спеціальний засіб під назвою ВД-40. У народі його прозвали рідким ключем. Воно миттєво видаляє іржу, розм’якшує всі відкладення і роз’їдає фарбу, що дасть вам прекрасну можливість запросто відкрутити старий змішувач.

Важливо! Візьміть таз, для того, щоб покласти в нього змішувач. В крані обов’язково залишиться вода, яка цілком може розлитися на підлогу.

Половина процесу позаду. Наступним кроком буде встановлення нового змішувача для ванної, яка також буде зроблена власними руками. Тільки не забудьте придбати його.

Важливо! Під час придбання крана звертайте свою увагу на якість пропонованого товару, відгуки покупців, а також рейтинг фірм виробників.

Як правило, якісний змішувач коштує досить дорого, але саме на нього поширюється виробнича гарантія. Дешеві аналоги прослужать відносно недовго, а якість їх відповідає їх вартості.

Покрокова інструкція установки змішувача

Монтаж крана може відбуватися трьома найбільш популярними методами:

 • на вертикальну стіну;
 • у корпус ванни;
 • в ролі окремої стійки.

Монтаж крана на стіну

Зручність даної модифікації полягає в тому, що сам змішувач, який встановлений в стіну, одночасно можна використовувати як над ванною, так і над раковиною.

Важливо! Ви можете розташувати змішувач над ванною, раковиною або ж між ними.

Інструкція, як відбувається заміна змішувача у ванній своїми руками на етапі встановлення нового крана:

 1. Як тільки ви зніміть ваш старий кран, зверніть свою увагу на ексцентрики.

Важливо! Хто незнайомий з даним поняттям, ексцентрики – це подоба перехідників, які використовуються в сантехнічних роботах. Коли вони знаходяться у хорошому стані, то міняти їх немає необхідності.

 1. У разі якщо заміна ексцентрика все-таки потрібно, то обхопіть його газовим ключем, а потім відкручуйте проти годинникової стрілки.
 2. Якщо дії були проведені неохайно, він може зламатися і в такому випадку буде необхідно розбирати саму стіну.

Важливо! Використовуйте вогонь запальнички, щоб нагріти ексцентрик. Таким чином, процес піде набагато швидше.

 1. Після того, як ви усунете ексцентрик, замініть обмотку. Якщо ви не зробите цього, змішувач виявиться засміченим.
 2. З внутрішньої сторони труби усуньте наліт і інші відкладення. Накрутіть клоччя або ФУМ-стрічку вже на нові ексцентрики.
 3. Вкрутіть нові ексцентрики за годинниковою стрілкою. Вони обов’язково повинні бути симетричними.
 4. Після цього встановіть прокладки на кран.
 5. Накрутіть на ексцентрики накладки-чаші.
 6. Накрутіть гайки крана на нові ексцентрики. З самого початку ви зможете виконати це руками, а після — за допомогою розвідного ключа.

Важливо! Ні в якому разі не поспішайте з подіями. Головне – не поверніть різьблення.

 1. Після цього приєднайте душ з лійкою.
 2. Сальники намажте милом для того, щоб не довелося їх зрізати.
 3. Заново включіть подачу води в стояку і з задоволенням користуйтеся новим змішувачем.

Важливо! Після заміни змішувача своїми руками обов’язково проведіть тестове включення, зазначивши, немає чи в якомусь місці протікання. Якщо є — треба або прокладку ще раз заново поставити, в більш правильному положенні, або трохи більше підкрутити всі гайки.

Які особливості змішувача необхідно знати при покупці нової моделі?

У тому випадку, якщо ви загорілися бажанням замінити змішувач у ванній, першим ділом ви повинні правильно вибрати новий, щоб він прослужив вам якомога довше. Нове пристосування можете придбати як в звичайному господарському відділі торгового центру, так і в спеціалізованому магазині сантехніки:

 • Перш ніж придбати змішувач, подивіться, яким способом він підключений до мережі водопостачання.
 • Пам’ятайте про те, що дешева сантехніка довго не прослужить, а деякі з деталей можуть прийти в непридатність вже в момент монтажу. Якісні матеріали дороги, і якість придбаної покупки буде значно вище.
 • Якщо ви вибираєте сантехніку, яка виготовлена з нержавіючої сталі або латуні, — це буде найкраще, тому як дані метали неймовірно стійкі до корозії.
 • Навіть якщо не враховувати вибір матеріалу, обов’язково зверніть свою увагу на масу змішувача. Довгостроковість використання будь змішувача прямим чином залежить від щільності металу. Тому дуже легкий варіант краще не беріть. Якісний змішувач важить досить багато.
 • Під час вибору змішувача як можна краще вивчіть всі його характеристики. Прилад обов’язково повинен за всіма характеристиками підходити місця, на яке ви його незабаром установіть. Заздалегідь продумайте, чи бажаєте ви важіль або кран. Також обов’язково врахуйте довжину трубки, яка відповідає за подачу води, якщо є необхідність використання змішувача не тільки для самої ванної, але для раковини.

Відеоматеріал

У цій статті ми розповіли вам, як відбувається заміна змішувача у ванній своїми руками. Сподіваємося, ви успішно впоралися з цією роботою, і тепер в наступний раз не будете довго чекати майстра, щоб усунути таку дрібну проблему.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *