Замучив запах з унітазу каналізацією, можна усунути своїми силами

zamuchiv zapah z un tazu kanal zac yu mozhna usunuti svo mi silami 1 - Замучив запах з унітазу каналізацією, можна усунути своїми силами

Неприємний запах може з’явитися в будь-якому з приміщень, де є каналізація. Як правило, такі проблеми зустрічаються в туалетах, рідше – на кухнях і у ванних кімнатах. Для того щоб усунути запах з унітазу каналізацією, мешканці квартир рясно застосовують хімічні чистячі засоби, освіжувачі повітря та інші досягнення цивілізації. От тільки вони здатні лише на короткий час замаскувати каналізаційний “аромат”, не усуваючи причину. Розберемося, що ж насправді робити з такою проблемою. Які засоби використовувати, як прибрати сморід без проблем в приватному туалеті?

Запах з унітазу — причини

Мешканці квартир і котеджів, нових і старих будинків часом задаються питанням: чому смердить з унітазу каналізацією? Подібні “аромати” здатні серйозно зіпсувати настрій, особливо людям, які мають чутливим нюхом.

Варто навіть ненадовго відкрити двері в туалет, як запах поширюється по всьому житлу. Щоб по-справжньому вирішити проблему, необхідно виявити причини. Давайте розглянемо найбільш ймовірні:

 • Унітаз давно не використовувався. Вода, що залишилася в глибині зливу, просто протухла, звідси і може бути неприємний запах.
 • У трубі каналізації унітазу стався засмічення. Навіть незважаючи на велике перетин труби, такий варіант цілком можливий. Як правило, це відбувається, якщо в унітазі ненароком виявляється ганчірка, занадто велика кількість харчових відходів або поліетиленовий пакет. В результаті — інші каналізаційні відходи дуже погано змиваються в загальний каналізаційний стояк, затримуючись недалеко від зливного отвору унітазу, там розкладаються, з-за цього смердить з унітазу.
 • Каналізаційний застій або засмічення може бути набагато більш серйозним і статися десь на рівні підвалу в багатоквартирному будинку. Якщо подібне відбувається, то зазвичай неприємні запахи відчувають мешканці перших поверхів.
 • У будинках старих будівель – стародавні чавунні каналізаційні труби. Даний матеріал високої міцності, однак, за кілька десятиліть експлуатації там можуть утворюватися мікротріщини. Вони бувають не настільки великі, щоб почати протікати, але вже можуть почати пропускати каналізаційні запахи. З-за того, що унітаз і стояк розташовані поруч, джерела запаху легко сплутати.

Існує ще дві причини, які ховаються там, де випуск унітазу зістиковується з патрубком магістральної каналізації будинку:

 1. Вихід з ладу пластмасової гофри для унітазу або ж ущільнювальної манжети.
 2. Спочатку проведені неправильно роботи з підключення унітазу-компакт до каналізації будинку.

Важливо! Деякі з компактів мають горизонтальний випуск труби (паралельно підлозі). Якщо при приєднанні не витримати правильний ухил, то не можна виключати наступний застій каналізаційних мас.

Усунення помилок при монтажі

Якщо у вашому туалеті смердить з унітазу, і ви побачили, що в ньому неправильно змонтована каналізаційна система, то щоб усунути цю причину, вам доведеться повністю або частково переробляти каналізацію. З-за того, що частина каналізації розташована у складно доступних місцях, потрібно демонтувати санітарно-технічні прилади, які знаходяться в цьому приміщенні.

Нерідко буває так, що в туалеті смердить через порушення ухилу каналізаційного трубопроводу. Від цієї проблеми дуже важливо позбутися своєчасно, бо застій каналізаційних стоків у трубах здатний не тільки викликати “аромат” каналізації, але і сприяти розмноженню шкідливих бактерій.

Якщо проблема дійсно полягає в неправильному ухилі труб, то потрібно заново робити каналізацію від магістрального стояка до унітазу.

Щоб напевно позбутися від неприємного запаху, слід заздалегідь спроектувати ухил труб. Він повинен становити один сантиметр на кожен метр довжини. При цьому ви цілком можете використовувати різні варіанти нахилу каналізаційного трубопроводу:

 • Поверхневий ухил роблять, якщо від магістрального стояка до унітазу ви можете прокласти трубу однакового перетину з необхідним ухилом.
 • Якщо конструкція підлоги не дає можливості виконати поверхневий ухил, то можна зробити ступінчастий. В даному випадку використовують труби різних діаметрів з поступовим його збільшенням до стояка.
 • Для того щоб з’явився потрібний ухил каналізаційних труб, можуть бути використані труби зі скошеним днищем (форма конуса).

Важливо! Якщо смердить з унітазу, то щоб усунути цей запах потрібно робити герметичні з’єднання трубопровідних відрізків:

 • Для ретельної герметизації з’єднань трубопроводу з пластику, використовують спеціальні з’єднувальні муфти і силіконовий герметик.
 • Щоб загерметизувати стики трубопроводу з чавуну, слід його зачеканити. Для цього ділянки сполук обробляють ударами зубила.

Проблеми з гідрозатворів

Відповідаючи на питання, чому смердить з унітазу каналізацією, слід звернути увагу на справність гідрозатвори – це водяна пробка, яка знаходиться у спеціально вигнутому сегменті санітарно-технічного приладу, що залишається після змивання води. В результаті — запах каналізації не може проникнути в санвузол через водяний затвор з магістрального каналізаційного трубопроводу.

Важливо! Вода із затвора не може видавати неприємного запаху, тому як постійно оновлюється новими порціями при змиванні в унітазі.

Проблеми і їх рішення

Однак якщо все ж з’явився “аромат”, необхідно перевірити, чи правильно працює гідрозатвор. Ця деталь може неправильно працювати з таких причин:

 • При дуже високому тиску в магістральної каналізації гідрозатвор не справляється зі своїми функціями. Подібне буває з причини відсутності фонової вентиляції. В результаті — повітря з каналізації витісняє воду з гідрозатвори. Як правило, цей процес супроводжується утворенням пухирів і характерним бульканням. Для того щоб вирішити проблему, необхідно налагодити вентиляцію магістральної каналізації. Досить буде перевірити, чи не забилися вентиляційні труби каналізації, які виведені на даху будинку.
 • Якщо конфігурація трубопроводу, який йде від раковини або ванни, неправильна, то гідрозатвор також не може працювати повноцінно. В даному випадку потрібно поміняти трубу або встановити замість неї повноцінний сифон.
 • Неприємний запах з каналізації може бути пов’язаний з засміченням в каналізаційному трубопроводі. При цьому стічна вода не змивається в трубу, а коштує в санітарно-технічному приладі.
 • Якщо запах присутній в неопалюваному приміщенні взимку, то проблемою може послужити замерзання трубопроводу. Щоб цього не відбувалося, такі труби слід ретельно утеплювати, наприклад, за допомогою мінеральної вати, або в зимовий час їх обігрівати (для цих цілей можна застосувати гріючий кабель). Щоб вирішити вже виниклу проблему, досить зливати в каналізацію гарячу воду, яка здатна розтопити крижану пробку.
 • Іноді каналізаційний запах може з’явитися внаслідок неправильної конфігурації гофротруби, що йде від санітарного приладу до трубопроводу каналізації. Для усунення даної проблеми слід зігнути гофру під потрібним кутом руками.

zamuchiv zapah z un tazu kanal zac yu mozhna usunuti svo mi silami 2 - Замучив запах з унітазу каналізацією, можна усунути своїми силами

Інші причини і їх усунення

Відповідаючи на питання, чому смердить з унітазу каналізацією, необхідно враховувати, що й сама гофра може послужити джерелом неприємного запаху. На це можуть бути наступні причини:

 • Іноді крізь мікротріщинки в гофре сеча і стоки можуть просочуватися в приміщення. У подібному випадку слід просто встановити нову гофру, тим більше, що це — не надто дорогий виріб.
 • В гофре може утворитися засмічення і викликати неприємні запахи. Тоді гофру доведеться зняти і почистити. При цьому слід перевірити цілісність всіх ущільнень.

Усунення старих протікання

Приховані протікання в туалеті можуть не викликати занадто помітного потопу, але запах каналізації може бути присутнім. При цьому навіть добре працює вентиляційна система не зможе усунути сморід повністю.

Важливо! Як правило, такі мікротріщинки знаходяться у верхній частині трубопроводу каналізації, тому стоки крізь них проходять, а ось запахи можуть виходити постійно. Єдиною проблемою є виявлення мікротріщини. Якщо протіч розташована на ділянці трубопроводу, який знаходиться в міжповерховому перекритті, то знайти місце прихованого дефекту майже неможливо.

Виявляємо проблемне місце

Для того щоб полегшити пошук подібних місць, можна використовувати кисть і мильний розчин:

 1. Цей розчин наносять на місця з’єднань, де найбільша ймовірність розгерметизації.
 2. Далі в каналізацію зливають воду. З-за того, що тиск повітря стає вище, крізь місця з’єднань і мікротріщини може виходити повітря. З використанням мильного розчину в таких місцях будуть утворюватися бульбашки.
 3. Якщо ви знайшли протечку на пластиковому трубопроводі, то це місце слід нанести спеціальний герметик. На каналізаційному трубопроводі з чавуну місця протікання закладають холодної зварюванням.

Заходи попередження мікротріщин

На питання, чому смердить з унітазу каналізацією, у вас не виникало, слід використовувати профілактичні заходи, які допоможуть захистити труби від прихованих протікання:

 • Для складання каналізаційної системи застосовуйте лише якісні вироби.
 • Якщо ви використовуєте приховане розміщення інженерних комунікацій, неодмінно встановлюйте гумові люки для контролю стану системи.
 • Намагайтеся не проектувати каналізаційну систему так, щоб кількість стиків, сполучень і повторів було мінімальним. Таким чином ви зменшите ймовірність протікань і засмічення.

Боротьба із засміченням

Якщо смердить з унітазу із-за засмічення, то спосіб його усунення буде залежати від причини його появи:

 • Іноді засмічення каналізації відбувається із-за скупчення там залишків туалетного паперу і волосся, які захоплюють великі частки їх стічних вод. З цієї причини з каналізації може виходити неприємний запах. Щоб позбутися цієї проблеми, достатньо прочистити засмічення з допомогою вантуза, троса або спеціального хімічного засобу (Tiret, Sanfir, Domestos).
 • Кухонні каналізація часто засмічується з-за жирових відкладень, які не тільки погано пахнуть, але і ускладнюють злив води. Щоб усунути таке засмічення, необхідно періодично зливати в труби окріп в достатньому обсязі.
 • Якщо у вас занадто жорстка водопровідна вода, то причиною засмічення можуть послужити вапняні відкладення. Для ефективної боротьби з ними потрібно використовувати спеціальні хімічні склади для розчинення нальотів або оцет, соду.
 • Набагато складніше буде витягувати з каналізації будівельне сміття і ганчірки, які можуть викликати серйозні засмічення. При такій проблемі допоможе сантехнічний трос.

Проблеми з вентиляцією

Нерідко неприємні “аромати” в санвузлі можуть бути присутніми з-за неякісної вентиляції. Здійснювати перевірку справності роботи вентиляції бажано кожні два місяці. Для цього слід піднести до вентиляційного отвору листок паперу або запалений сірник. При цих діях вони повинні помітно відхилятися до каналу.

Важливо! Прочистити частина каналу у себе в квартирі ви зможете самостійно, але для чищення від засмічення всій вентиляції по стояку необхідно проводити роботи з даху. Цю справу краще довірити професіоналові.

Якщо вентиляційний канал був спроектований так, що природної тяги в ньому немає, доведеться вдатися до використання спеціального вентилятора, який встановлюють разом з решіткою у вентканал.

Важливо! Засмітився вентиляційний канал, крім неефективного усунення неприємних запахів, може додати вам проблем у вигляді цвілі і грибка.

Відеоматеріал

Якщо з’явився запах з унітазу каналізацією, то це свідчить про несправності вентиляційної або каналізаційної системи. З’ясуйте причину його появи і здійсните заходи по усуненню дефекту. Також не забувайте своєчасно проводити ремонт трубопроводу, тоді з вашої квартири назавжди пропадуть неприємні “аромати”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *