Запах в шафі з одягом — як позбавитися?

zapah v shaf z odyagom yak pozbavitisya 1 - Запах в шафі з одягом — як позбавитися?

Неприємний запах з гардеробу, сильно псує настрій як власнику меблів та одягу, яку він носить, так і оточуючим людям, які відчувають цей запах цих речей. Дана стаття розповість, якщо з’явився запах в шафі з одягом, як позбавитися від нього, зберігаючи предмети одягу в безпеці.

Причини появи запаху цвілі

Перш ніж усувати неприємний запах, необхідно з’ясувати, чому одяг початку невластиве їй пахнути. Таких причин може бути декілька:

 • Поява пилового кліща. Таке зручне місце, як дерев’яний комод — ідеальне місце для життєдіяльності мікроскопічних комах.
 • Підвищена вологість там, де зберігаються предмети одягу або в самому приміщенні.
 • Наявність в комоді або шафі предметів, не повністю відмитих від ароматичних засобів, наприклад, від дезодорантів і/або туалетної води.
 • Складування на полицях несвіжої одягу, пахла потом. Настійно не рекомендуємо складати одяг, яку ви ще збираєтеся носити в ящик з чистими тканинами, адже вони мають властивість вбирати в себе запахи. Рекомендуємо завести окреме місце для того, щоб складати одяг, в якій ви плануєте ходити на наступний день.
 • Також неприємний запах цвілі в шафі може виникати від зберігання на одній полиці або вішалці тканин різного характеру.
 • Погана якість матеріалу, з якого виготовлені меблі, або його старість.

Важливо! Многая меблі (особливо дерев’яна) сама по собі має неприємний запах, якій тільки посилюється при підвищенні вологості повітря. Тому рекомендуємо, перш ніж купувати шифоньєр, обов’язково понюхати його.

Що потрібно робити, щоб усунути пахучесть речей?

Існує кілька способів, щоб усунути сморід з шафи.

Важливо! Не намагайтеся позбавитися від смороді з допомогою дезодорантів, парфумів, ароматизаторів для машин і подібних предметів з різкими запахами. Все це тільки погіршить становище.

Розглянемо основні способи усунення неприємного амбре з речей:

 1. Генеральне провітрювання. Для того, щоб на якийсь час позбутися поганого запаху, необхідно витягнути з шкафа всі речі, розкласти їх на дивані, столі і залишити кімнату на провітрювання. Особливо це буде ефективно взимку. Якщо часто проводити таку маніпуляцію, то можна назавжди забути про появу в одязі живих істот, таких як міль або ті ж пилові кліщі.
 2. Правильне розкладання одягу. Необхідно слідувати рекомендаціям щодо розміщення речей по відношенню один до одного. Основні правила:
  • нові речі складаємо окремо від старих;
  • не можна зберігати постільну білизну разом з предметами одягу;
  • нижня білизна необхідно зберігати він всього іншого.
 3. Обробка речей пором. Гарячий і сухий пар геть вбиває всіх пилових кліщів, стерилізуючи як шафа, так і тканина, яка знаходиться всередині.
 4. Протигрибковий засіб допоможе прибрати неприємний запах в шафі з одягом. Для початку звільняємо всі полиці і ящики, далі протираємо пил зсередини (як на горизонтальних, так і на вертикальних поверхнях). Після цього необхідно розвести протигрибковий засіб і протерти цим розчином всі поверхні шкафа, потім потрібно закрити вмістилище для тканин на 20-30 хвилин, розвісивши для більшого ефекту всередині мокрі рушники, які вберуть в себе пахучесть.

Важливо! Протигрибковий засіб можна замінити звичайним харчовим оцтом.

Правильна прання

Знати, як позбутися від жахливого запаху цвілі в шафі, недостатньо, щоб повністю позбавитися від нього і не давати йому повернутися. Для того щоб назавжди забути про цю проблему, необхідно також дотримуватися ряду правил по догляду за речами:

 • Їх потрібно випрати так, щоб геть-чисто вбити всіх запах парфумів, дезодорантів та нікотину і щоб річ пахла майже як магазинна.
 • В обов’язковому порядку потрібно якісно просушувати всі речі після процедури прання і давати речам полежати, “заспокоїтись” після прасування.

Важливо! При повній відсутності сторонніх запахів у тканинах допустимо трохи обприскати їх дезодорантом, а потім покласти в шифоньєр ненав’язливий ароматизатор, наприклад, мило або мішечок з травами. Ось тільки ці аромапроцедури потрібно проводити тільки після обробки речей і меблів, а не до цього. В іншому випадку — ситуація буде усугблена ще сильніше.

Правила профілактики

Щоб надалі не думати, як позбутися від запаху затхлості в шафі, потрібно хоча б раз в місяць проводити профілактичні роботи, які перешкоджатимуть появі поганого запаху. Ми рекомендуємо дотримуватися наступних правил:

 • Під час готування не залишати дверцята відкритими. Також після закінчення процедури приготування їжі бажано провітрювати кухню, інакше — все буде поступово просочуватися ароматами їжі.
 • Провітрювати верхній одяг із шкафа хоча б раз у три місяці.
 • Не розміщуйте шафа впритул до стіни, адже меблі теж повинна “дихати”. Недотримання цього правила призводить до появі цвілі.
 • Необхідна часта прибирання в шафі. Досить просто раз в місяць протерти пил.
 • Зберігати верхній одяг в чохлах.
 • Не класти в гардероб з чистим одягом речі не першої свіжості.
 • Не в жодному разі не можна зберігати разом з одягом взуття, якої господар активно користується в даний сезон.
 • Не палити в приміщенні. Запах нікотину дуже складно вивітрюється.

Наповнення шафи приємним ароматом

Щоб білизна в шафі добре пахло і щоб всі речі мали легкий, ненав’язливий аромат, відповідного смаку господаря, можна прислухатися до кількох порад:

 • У невеликих полотняних мішечках, які можна зробити самостійно, розкладіть мило з улюбленим ароматом. Це допомагає позбутися не тільки від заорювання з ноткою цвілі, але і від таких шкідливих комах, кок моль.
 • Хороший спосіб ароматизації ящиків комода — це шкірка від різних цитрусових в тих же полотняних мішечках.
 • Кавові зерна здатні перебивати навіть самий нав’язливий букет. Для видалення неприємного амбре з шафи достатньо просто насипати кавові зернятка в нещільно закриту баночку або мішечок і залишити засіб на полицях.
 • Баночку від використаних духів можна покласти на полицю з вовняними виробами, вони славляться особливою ступенем поглинання запахів. Аромат на шерсті в підсумку буде ненав’язливим і приємним.
 • Інші ароматизатори можна купити в магазині. Їх величезна кількість — від ароматичної папери до таких же свічок.

Відеоматеріал

У цій статті ми дали читачеві безліч рад по темі, яка буде актуальна завжди. Ви переконалися, що дотримувати гігієнічні заходи щодо зберігання білизни не так вже і складно, а при їх дотриманні проблема з неприємними запахами тепер не повинна вас турбувати.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *