Запах з раковини на кухні — як усунути?

У вашому домі раптово з’явився неприємний запах, який посилено за нього поширюється? Спочатку ви перевіряєте холодильник, потім наявність сміття, який ви, можливо, забули винести, разбрызгиваете по дому освіжувачі і розставляєте інші ароматизатори, але нічого не допомагає? Тоді пора перевірити раковину, можливо, вона є джерелом проблеми. Навіть люди, що використовують на зливі спеціальні сітки, стикаються з цією неприємністю, адже частинки жиру і їжі все одно проникають у водостік, а через деякий час починають видавати жахливий “аромат”. Щось готувати і приймати їжу в таких умовах просто неможливо. Тому потрібно терміново шукати причину, чому з’явився запах з раковини на кухні. Як усунути його, щоб більше не відчувати подібних неприємностей, ми розберемося в цій статті.
Звідки з’являється неприємний запах у ванній і на кухні?
Не тільки на кухні може виникнути така проблема, також досить часто з’являється нестерпний запах з раковини у ванній. Як позбутися від цього смороду, поступово заповнює весь будинок, зараз ми і дізнаємося. Є причини виникнення даної проблеми, які в принципі можна вирішити і своїми силами, а це займе у вас зовсім небагато часу.
Причини появи запаху з раковини банально прості:
- Засмічення.
- Бактерії.
- Гниючі шматки їжі, що застрягли в измельчителе.
- Некоректно виконана установка сифона або утворилася в ньому тріщина.
- Засмічення по стояку.
Залишки їжі, які потрапляють в зливну трубу, здатні створювати ідеальні умови для розвитку бактерій, а запах, що доноситься звідти, є продуктом їх життєдіяльності. З часом гниюча маса накопичується в сифоні, і він перестає правильно працювати. І тут однією тільки боротьбою з неприємним запахом не обійтися, доведеться вдаватися до допомоги вантуза і розбирати повністю сифон.
Важливо! Часто проблема виникає із-за подрібнювача, встановленого під раковину, хоч це і корисна штука, але він завдає чимало незручностей.
Як впоратися з неприємним запахом з раковини самостійно?
Досвідчені господині знають, як прибрати неприємний запах з раковини на кухні. Як усунути його, якщо під рукою немає спеціальних засобів для прочищення каналізаційних труб, зараз і будемо розбиратися, адже виникнути він може раптово.
Прості способи
До домашніх методів боротьби з запахом з зливної труби належить застосування таких засобів:
- Сода і оцет. Необхідно засипати прямо в зливний отвір приблизно чашку соди і трохи почекати, при цьому, не включаючи воду. Потім туди ж слід залити дві чашки оцту, а реакція цих двох речовин буде супроводжуватися шипінням і тріском. Ось так нехай вони попрацюють, але не більше десяти хвилин. Потім злив потрібно залити чайник окропу.
- Велика кухонна сіль. Завдяки своїм абразивним властивостям вона відмінно справляється зі слизом, що накопичилися всередині водостічних труб. Потрібно просто засипати трохи солі в трубу і дати їй подіяти.
- Підігрітий оцет. Фахівці радять підігріти його в мікрохвильовці і залити в отвір зливу. В цьому випадку потрібно обов’язково використовувати рукавички.
Важливо! Ще можна додати в цю гримучу суміш краплю ефірного масла, і весь ваш будинок наповниться божественним ароматом.
Якщо є подрібнювач
Якщо ж у вас встановлений подрібнювач, то усувати неприємний запах з раковини на кухні доведеться по-іншому. Зробити це можна за допомогою таких засобів:
- Візьміть кілька шматочків льоду, шкірку лимона і велику сіль. Увімкніть пристрій і закиньте всі складові в нього, таким чином, лід усуне великі частинки їжі, сіль відшліфує ріжучі елементи, а лимон виступить в ролі дезодоранту і наповнить оселю приємним цитрусовим ароматом.
- Скористайтеся лимоном і білим оцтом. Попередньо у формочках для льоду заморозьте оцет і дрібно нарізану шкірку лимона. Висипте вміст лотка прямо в раковину, увімкніть подрібнювач. Потім гарненько промийте всі водою.
Якщо проблема з сифоном
Якщо після всіх вище виконаних операцій запах з зливу раковини так і продовжує псувати вам життя, то значить проблема в сифоні. Саме завдяки цьому пристосуванню ми захищені від каналізаційних пахощів, адже його можна назвати своєрідним замком. Але коли він сильно забивається жиром і брудом, свої функції він вже виконувати не може. Що ж робити? Відповідь проста: треба розібрати його і почистити. А робити це потрібно так:
- Заздалегідь підготуйте відро або тазик, щоб вода, яка виллється з сифона, не розплескати по підлозі.
- Підставте ємність прямо під раковину, потроху починайте послаблювати кріплення на сифоні.
- Акуратно зніміть його, віднесіть у ванну, щоб ретельно вичистити накопичилася в ньому бруд.
- Під краном прочистіть, промийте сифон з допомогою старого посудного йоржика. Використовувати для цього також рекомендується гарячу воду і миючий засіб для посуду.
- Встановіть на місце сифон, міцно загорніть кріплення і можете відкривати воду, щоб перевірити його на предмет витоку.
Все готово!
У яких випадках краще викликати сантехніка?
Якщо вам самостійно не вдалося усунути запах з раковини у ванній або на кухні ні одним із раніше описаних способів, то спробуйте ще один варіант. Відкрийте дверцята шафки, розташованого під раковиною, з усіх боків огляньте гофровану зливну трубу, всі кріплення і місця стиків. Адже тріщини, негерметичное прилягання труби до сифону або стояку цілком можуть бути причиною задушливого запаху.
У такій ситуації потрібно однозначно викликати фахівця, щоб він вирішив це питання з професійної точки зору.
Важливо! Ймовірно, доведеться замінити гнучку трубу, провести герметизацію стиків або повністю очистити весь каналізаційний стояк.
Профілактика зливних пристроїв і раковин
Отже, ми відповіли на питання, чому пахне раковини на кухні каналізацією, а тепер розберемося, як же запобігти назавжди виникнення такої проблеми. Іншими словами розглянемо, як проводити профілактику засмічень та боротьби з запахом з слива. Запам’ятайте кілька нескладних правил, і вас ця проблема не торкнеться:
- Один раз в тиждень прямо в каналізацію засинайте соду і заливайте злив окропом.
- Перед тим, як вирушати у відпустку, також варто проводити прочищення мізків, щоб не повернутися в парку і пропахлу каналізаційними ароматами квартиру.
- Намагайтеся не кидати в раковину занадто великі шматки залишків їжі.
Відеоматеріал
Сподіваємося, такими простими способами вам вдалося вирішити виниклу проблему, а надалі будьте більш уважні, щоб попередити її.