Запотіває лічильник гарячої води — що робити?

zapot va l chil nik garyacho vodi scho robiti 1 - Запотіває лічильник гарячої води — що робити?

Після встановлення лічильників їх власникам необхідно щомісяця давати їх показання. Проте буває так, що зробити це неможливо, так як всередині пристрою невідомим чином накопичується вода і заважає огляду. У даній статті ми розповімо, якщо запітнів зсередини лічильник гарячої води — що робити.

Причини конденсації

Чому потіє лічильник? У всіх сучасних міських квартирах стоять прилади, що вимірюють витрачений кількість холодної та гарячої води. Найчастіше ця проблема дає про себе знати саме в лічильнику гарячої води. Все б нічого, але з-за великих крапель води користувачеві буває важко, а часом і неможливо дізнатися свідчення, які показує прилад.

Важливо! Насправді, причиною конденсації є размергетизация водяного лічильника. Це все тому, що в тому місці агрегату, де встановлений механізм, що зчитує гарячу воду, варто, так звана, герметизуюча прокладка. Вона не дає можливості пропускати гарячу рідину всередину пристрою.

Загалом, якщо ця прокладка встановлена неправильно, то випаровування води накопичуються під кришкою водоміра, з-за чого і запотіває лічильник гарячої води.

Крім неправильної установки деталі, може бути ще три причини її несправності:

 • Втрата еластичності. Така проблема виникає у разі довгої експлуатації приладу.
 • Розрив або інша деформація прокладки. Саме ця причина пов’язана з дефектом виробника. Якщо термін гарантії апарату ще не закінчився, терміново знімайте його і міняйте на справний
 • Зсув прокладки. Якщо ви перевірили прокладку на інші причини і не виявили несправностей, то вона полягає в зсуві або деформації деталі.

Просте рішення проблеми

Отже, з причиною конденсації ми розібралися. Тепер пора вирішувати саму проблему: якщо запотіває лічильник гарячої води — що робити?

Для початку розглянемо дії людей, які неправильно визначають причину виникнення конденсату під кришкою приладу:

 • Дуже висока кількість споживачів вважає, що виною всьому є підвищена вологість приміщення, від чого відразу ж намагаються вжити заходів і йти усувати вигадані проблеми з вентиляцією. Але ця думка помилкова, адже вологість повітря в приміщенні ніяк не впливає на конденсат, що утворюється під кришкою лічильника.
 • Багато хто просто власноруч відкривають скло і висушують його, хоч і робити це без керівництва майстра протипоказано, так як пристрій, опломбований, отже — велика можливість нашкодити йому.

Якщо у користувача немає можливості звернутися в сервісний центр до майстра з проханням полагодити свій прилад, то ми можемо порадити кілька способів, з допомогою яких можна на якийсь час усунути запотівання лічильника гарячої води:

 • Перетворивши краплі під кришкою пристрою в пар, можна побачити свідчення. Щоб випарувати воду під склом, потрібно всього лише нагріти його звичайним феном. Але тут потрібно бути обережним: при частому використанні такого способу можна швидко вивести водомір з ладу, а він, як говорилося, і так несправний.
 • Також, щоб побачити цифри, демонстровані приладом, досить просто струсити краплі з скельця. Щоб це зробити, досить просто злегка постукати по трубах, до яких кріпиться апарат, або по ньому самому. Ось тільки робити це можна лише в тому випадку, якщо трубопровід є проточним. А якщо ви намагаєтеся стукати по самому приладу, то тут головне не перестаратися: при сильних ударах можна пошкодити агрегат, внаслідок чого можуть бути проблеми з контролюючими органами.
 • На відміну від двох названих способів усунення несправностей, цей буде тримати більш тривалий час, а може бути і назавжди. Для того, щоб позбавитися від конденсату під склом, досить просвердлити в ньому невеликий отвір, куди будуть проходити випаровування, не утворюючи, тим самим, вологи, заважає огляду цифр.

Важливо! Якщо ви все ж не впевнені, що зможете зробити це самостійно, не пошкодивши скло (або, що найгірше, сам лічильник), за справу краще не братися, щоб потім не виникало проблем з тими ж самими органами Водоканалу, яким і так доводиться пояснювати, що це за дірка просвердлена у водомірі.

Заміна лічильника

Вищеописані проблеми можна легко вирішити самостійно, не вдаючись до допомоги професіоналів. Але майже всі з них дають нетривалий ефект, а часте застосування таких рад може призвести до несвоєчасної поломки приладу. Але все ж, що робити, коли запотіває лічильник гарячої води, щоб довго не повертатися до цієї проблеми?

Найбільш правильний і рекомендований варіант виходу з цієї неприємної ситуації — це заміна апарату. Для проведення цієї процедури:

 1. Необхідно викликати додому майстри тієї компанії, яка виробляє ваш лічильник, написавши при цьому спеціальну заяву, яку вам повинні надати.
 2. Після розгляду заявки, організація повинна надіслати майстра від своєї фірми, який повинен буде спочатку зняти показання, а потім дати вам відповідні документи.
 3. Потім працівник повинен буде забрати лічильник з собою в сервісний центр, де його будуть ремонтувати.
 4. Через якийсь час вам повинні будуть зателефонувати і повідомити про стану приладу: чи може він використовуватися надалі. Якщо відповідь буде позитивною, то власнику лічильника буде видано свідоцтво про повірку пристрої з підписом працівника компанії і спеціальною печаткою з шифром організації.

Важливо! Після проведеної процедури, причиною якої була запотівання лічильника гарячої води, слід віднести всю видану документацію в керуючу контору або ж в ЕИРЦ, не забувши взяти:

 • Технічний паспорт лічильника.
 • Оригінал документа, що підтверджує встановлення приладу. Його вам видадуть після монтажу і установки справного водоміра.
 • Акт про правильність монтажу, а також акт про введення приладу в експлуатацію та пломбування апарату.

Відеоматеріал

Під кінець статті хочеться відзначити, що при виявленні описаної поломки не варто сподіватися на самодіяльність, а краще відразу звертатися в сервісний центр за допомогою, щоб не виникало подальших проблем з контролюючими органами і роботою трубопроводу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *