Заправка холодильника фреоном своїми руками

zapravka holodil nika freonom svo mi rukami 1 - Заправка холодильника фреоном своїми руками

Без холодильника сьогодні не обходиться ніхто, і якщо він виходить з ладу, доводиться терміново вирішувати проблему ремонту. Але так як побутова техніка ніколи не попереджає про своє “бажання” посаботировать, і відмовляється функціонувати як звичайно в самий невідповідний момент, то питання самостійного ремонту з причини нестачі грошей залишається у багатьох актуальним. Нескладні несправності дійсно можна усунути самостійно. А ось заправка холодильника фреоном своїми руками — не найбезпечніше і легке заняття, тому її бажано довіряти професіоналам. Якщо ж ви впевнені в своїх силах і вважаєте, що зможете впоратися своїми руками, то у даній статті ми поділимося порадами щодо заправки холодильника, а також докладно опишемо правила роботи з фреоном.

Що таке фреон?

У конструкції будь-якого холодильника використовується фреон, який виступає в якості холодоагенту. Саме цей газ при випаровуванні поглинає теплову енергію, тим самим провокуючи суттєве зниження температури навколишнього середовища.

Важливо! Фреон, який виступає найбільш популярним холодильним газом, потребує особливої експлуатації, однак не представляє особливої небезпеки для людського здоров’я. Шкідливим може виявитися тільки речовина, що використовується в дуже старих моделях такого обладнання.

При будь несправності необхідна заміна фреону?

Заміна фреону в холодильнику повинна бути виконана за будь-якої проблеми з герметичністю системи охолодження. Найбільш часто користувачам сучасних агрегатів доводиться здійснювати заміну холодоагенту при виникненні таких ситуацій:

 1. Витік фреону. Зазвичай холодоагент починає просочуватися в місцях заводський пайки або ж у пошкодженому корозією випарнику. При цій несправності вам необхідно знайти і усунути витік, і тільки після цього заправити обладнання фреоном.
 2. Засмічення в капілярному трубопроводі. Засмічення комплектуючих холодильника може виникнути у зв’язку з вигорянням машинного масла, яке постійно циркулює по системі. Подібні забруднення зазвичай не уловлюються осушающим фільтром. Виникнення засмічення в капілярному трубопроводі перешкоджає вільному руху холодоагенту, що може привести до поломки компресора. Після усунення засмічення обов’язково проводиться заправка холодильника фреоном.
 3. Заміна компресорного мотора. Якщо вами виконувалась заміна компресора, то після завершення робіт обов’язково слід заправити холодильник холодоагентом.

Обладнання і матеріали

Вирішивши самостійно здійснити заміну фреону в холодильнику, необхідно усвідомлювати, що дана процедура вимагає певних капіталовкладень.

Важливо! Якщо ви вперше вирішили виконати ремонт побутового електроприладу, то таке рішення буде недоцільним. Придбання всіх пристосувань обійдеться дорожче, ніж професійний ремонт кваліфікованим майстром. А результат роботи — теж не складно вгадати.

Для роботи вам знадобиться наступне:

 • цифровий тестер;
 • витокошукач електронного типу;
 • цифровий термометр;
 • вакуумний насос;
 • пережимные кліщі;
 • захисні екрани для виконання газополуменевих робіт;
 • пасатижі;
 • клапан Шредера;
 • фреон;
 • набір гайкових ключів.

Важливо! Пам’ятайте, що якщо проблема в працездатності холодильника пов’язана з витоком фреону, то заміна холодоагенту дасть нетривалий результат.

Пошук протікання фреону в холодильнику

Сучасні витокошукач налаштовані на певну марку фреону, а тому він не допоможе вам в пошуках інших пошкоджень. Перш ніж приступати до заправці холодильника холодоагентом, переконайтеся, що контур не має теч.

Важливо! Не шкодуйте сил на проведення додаткових операцій, адже в іншому випадку заправлений фреон витече не більше, ніж через 2 тижні, що призведе до необхідності повторення процедури.

Після проведення заправки холодильника холодоагентом обов’язково слід провести тестовий пуск системи, не перетискаючи сервісного патрубка. Якщо все зроблено правильно, то стрілка лівого манометра повинна вказувати на нуль або ж перебувати поруч з ним. Після заправки проведіть повторну перевірку системи за допомогою шукача витоків.

Як заправити холодильник фреоном?

Перед тим, як заправити холодильник фреоном самостійно, необхідно розібратися в особливостях і принципи роботи заправної станції. Цей універсальний прилад часто використовують для обслуговування такої побутової техніки, як холодильники і кондиціонери.

Для роботи з холодильником вам знадобиться лише один з двох установлених на заправній станції манометрів — прилад низького тиску. Підключення заправної станції до контуру холодильника проводиться згідно наступного алгоритму:

 1. Патрубок лівий приладу підключається до клапана Шредера, який знаходиться на компресорі холодильника.
 2. Патрубок правий заправної станції підключіть до вакуумного насосу.
 3. Середній патрубок з’єднайте з заправним циліндром, підключіть до балона з фреоном.

Важливо! У момент підключення приладу крани заправної станції і балона повинні бути надійно перекриті.

Для заправки холодильника фреоном вам необхідно:

 • відкрити крани;
 • включити вакуумний насос, після чого показання манометра низького тиску повинні впасти до мінімального показника -30.
 • після досягнення заданого значення вимкніть вакуумний насос.

Важливо! Контроль за масою заправки холодильника холодоагентом ведеться у відповідності з зазначеним на етикетці побутового прилад значенням. На заправному циліндрі ви виявите спеціальні мітки, а тому при підключенні системи варто лише дочекатися, поки в контур обладнання надійде необхідна маса фреону. Після завершення заправки всі вентилі необхідно перекрити.

Правила безпеки

Перед тим, як заправити холодильник фреоном в домашніх умовах, обов’язково ознайомтеся з наступними правилами безпечної роботи з холодоагентом:

 1. Закачування охолоджуючого газу необхідно виконувати при вимкненому побутовому приладі.
 2. У процесі роботи вся апаратура повинна бути заземлена.
 3. Виробляєте регулярне провітрювання приміщення, мінімум раз в 15 хвилин.
 4. Заборонено палити і включати обігрівачі в процесі роботи з газом.
 5. При необхідності паяння стиків контуру дотримуйтеся всіх правил пожежної безпеки.

Важливо! Незважаючи на той факт, що холодоагент не має запаху, він може чинити шкідливий вплив на людський організм і призвести до суттєвих порушень здоров’я.

Відеоматеріал

У цій статті ми розповіли вам, як здійснити самостійну заміну фреону в холодильнику. Щиро сподіваємося, що завдяки наведеними рекомендаціями ви зможете безпечно і якісно здійснити технічне обслуговування побутового приладу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *