Засіб від трави

zas b v d travi 1 - Засіб від трави

Досвідчені дачники та городники вже добре знають, що на грядках можуть рости не тільки ягоди, фрукти і овочі, але і бур’яни, які заважають отримувати хороший урожай і наполегливо з’являються на городі знову і знову. Такі рослини часто називають паразитами, адже вони не дають розсаді нормально рости, забирають вологу, сонячне світло і корисні мікроелементи. Щоб не стикатися з такими проблемами, потрібно правильно підібрати засіб від трави, яка буде абсолютно безпечним для корисних культур.

Різновиди бур’янів на дачних ділянках

Всі бур’яни, які можна зустріти на самому звичайному городі або дачній ділянці, діляться на дві групи:

 • Однорічники — пастуша сумка, реп’ях, мокричник, вівсюг.
 • Багаторічники — щавель, кульбабу, реп’яхи, дика морква, в’юнок польовий).

Важливо! Представники обох груп здатні досить швидко розмножуватися і пагонами, і спорами. Одні — розповсюджуються за допомогою тварин, інші ж можуть самостійно потрапити на ділянку.

Користь від бур’янів

Наявність тих або інших рослин-паразитів на ділянці, може підказати, яка за типом грунт у цьому місці за вмістом кислоти.

Основні види грунту:

 • Лужна грунт. На ній можна зустріти такі бур’яни, як смілка й в’юнок польовий.
 • Кислий грунт. Її легко розпізнати за присутності фіалки триколірної, жовтцю повзучого, щавлю, подорожника великого, хвоща польового і кислиці звичайної.
 • Нейтральна грунт. Для неї характерні такі бур’яни, як конюшина повзуча, ромашка непахуча, осот городній, буркун білий, манжетка звичайна.

Щоб визначити спосіб, як позбутися від трави, потрібно, в першу чергу, навчитися візуально визначати бур’яни.

Важливо! Часто вони зовні виглядають дуже привабливо, ніж і підкуповують дачників, які не поспішають їх прибирати, а вони тим часом поступово пригнічують і виживають з ділянки культурні рослини.

Чому з’являється трава на доріжці і як її усунути?

По суті, бур’яни — це рослини, тільки більш життєздатні. Поширюються вони допомогою власних дозрілого насіння, які розлітаються по ділянці і проростають навіть не в найсприятливіших умовах. Ці насіння неймовірно дрібні і практично невагомі, що дозволяє їм розлітатися на досить великі відстані, то не тільки на грунті, але і на доріжках.

Щоб запобігти появі трави на декоративних доріжках, слід ще на етапі планування ділянки зрізати рослинний шар ґрунту і перенести його в інше місце. Головне — запам’ятати, що садову доріжку категорично не можна облаштовувати на продуктивному шарі грунту.

Важливо! Кращий засіб від трави саме на доріжках — це сучасні хімічні речовини.

Народні методи боротьби з бур’янами на доріжках

Природно, щоб з такими проблемами не стикатися, краще здійснювати профілактику їх виникнення. Кращими методами боротьби з бур’янами вважаються:

 1. Самим вірним народним методом вважається рання прополка. Інакше кажучи — краще не запускати проблему і не доводити до такого стану, коли допомогти не здатні навіть найбільш агресивні хімічні речовини. Також рекомендується відразу проводити прополку, як тільки з’являється нова трава. Зовсім молоді бур’яни видаляти набагато простіше, ніж ті, що вже пустили коріння.
 2. Якщо ж рослини вже сухі, то їх можна спробувати випалити, при цьому забезпечивши надійним захистом навколишні доріжку дерева і грядки.
 3. Полив крутим окропом. Це — досить ефективний і вже перевірений народний метод боротьби з бур’янами.
 4. Якщо ви плануєте на час виїхати з дачі, то можна прикрити бур’яни товстим шаром самих звичайних газет і залишити в такому вигляді на кілька днів. Після закінчення цього часу всі паразити загинуть.
 5. Засипання трави сосновими тирсою.

Хімічні засоби проти бур’янів

На даний момент існує великий вибір гербіцидів, чудово справляються з бур’янистою травою. І якщо користуватися ними регулярно, дотримуватися інструкції, то ефект не змусить довго чекати.

Важливо! Якщо скористатися занадто концентрованим засобом, то можна нашкодити грунту і культурним рослинам.

Селективні гербіциди містять спеціальні речовини, які пригнічують розвиток тканин бур’янів, тим самим змушують їх повільно відмирати.

Важливо! Важливо — правильно користуватися такими засобами, а для обробки ділянки краще використовувати обприскувач. Проводити такі роботи рекомендується в безвітряний день, щоб хімікати не потрапляли на інші рослини.

Кращі хімічні засоби для боротьби з бур’янами

Ви ще не визначилися, як позбутися від трави на своєму городі або дачній ділянці? Тоді для початку ознайомтеся з кращими, на думку споживачів, селективними гербіцидами:

 1. Селективний гербіцид “2,4-Д”. Його вважають найефективнішим виборчим засобом потужного впливу. Створений він був ще у далекому 1940 році, на його основі було розроблено багато не менш дієвих складів. Його головна діюча речовина – дихлорфеноксиуксусная кислота. Це — кристалічний складу, що відноситься до середнього класу токсичності.

Важливо! Вже через пару годин після обробки цим засобом бур’яни перестають рости. Використовують його в основному на посівах кукурудзи та пшениці.

 1. “Агрітокс” – гербіцидну засіб для обробки ділянок засіяних горохом, томатами, картоплею. Він згубно впливає на такі бур’яни: волошка, кропива, кульбаба, грицики, стрелолисты і дика редька.
 2. “Лонтрел-300Д” – засіб для обробки газонів. Відмінно справляється з однорічними і багаторічними різновидами смітної трави. Його можна використовувати для знищення татарського молокан, осоту, ромашки, кульбаба, волошки, горця. Причому він абсолютно нешкідливий для газонної злакової трави.
 3. “Раундал” – найпопулярніший засіб від трави, надає суцільне вплив. По тканинах бур’янів він поширюється протягом десяти діб, а повністю вони гинуть через місяць. Обприскування цим засобом, рекомендується проводити в теплу сонячну погоду. Але траву після цього косити не доведеться.

Важливо! Застосовують його перед посадкою картоплі, овочів, олійних та баштанних культур, а також для знищення бур’яну уздовж огорож, доріжок і всередині двору.

 1. “Торнадо” – популярний гербіцид серед дачників. Продається він у флаконах. Згідно рекомендації виробника, розпорошувати його слід тільки в розведеному вигляді, а здійснювати розведення рекомендується у відрі, щоб не зачепити випадково інші рослини.

Що робити, щоб назавжди забути про бур’янах?

 • Кращою профілактикою від бур’янів є часта прополка трави, і чим раніше, тим краще.
 • Будь-які залишки трави потрібно обов’язково проливати якимись хімічними засобами.
 • Пухкі ділянки слід ущільнювати і періодично накривати садові доріжки шаром руберойду або газет.

Відеоматеріал

Кожен дачник сам приймає рішення з приводу вибору методу боротьби з бур’янами, адже комусь більше до душі хімічні препарати, а інші віддають перевагу механічних методів. Природно, потрібно розуміти, що сама по собі трава не піде з вашого ділянки — доведеться добряче попрацювати, щоб від неї позбутися.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *