Засмічення в трубах — усунення в домашніх умовах

zasm chennya v trubah usunennya v domashn h umovah 1 - Засмічення в трубах — усунення в домашніх умовах

Ну хто ж з нас не знає, що таке каналізаційні труби, засмічення в них і ремонтна бригада з Жеку. Як правило, вони повинні приходити і усувати всі проблеми відразу ж, як тільки дізналися про них. Але що робити, якщо вони довго не приходять, а труби забиті? Дана стаття спрямована на вирішення саме цієї проблеми: засмічення в трубах — усунення в домашніх умовах.

Головні причини засмічення каналізаційних труб

Причин засмічення каналізаційної системи і труб не так вже й багато. Ними є:

 • Недотримання загальних правил монтажу, неправильний ухил труб, а також використання неякісного цементного розчину під час установки унітазу.
 • Потрапляння всередину труби стороннього об’єкта.
 • Освіта дуже товстого шару наросту на всіх внутрішніх стінках труби внаслідок тривалої експлуатації.
 • Використання неправильного догляду або ж повна його відсутність.

Щоб налагодити працездатність системи, необхідно прочистити каналізаційні труби в домашніх умовах. І чим раніше ви це зробите, тим краще, в іншому випадку — може утворитися неприємний запах, від якого позбутися буде неймовірно складно.

Екстрена допомога під час виникнення засмічення в трубах

Так як одна з основних причин зниження пропускної здатності труби – жировий наліт, найперше, що необхідно зробити, це осушити раковину за допомогою ганчірки і постаратися ретельно, але акуратно влити в стічне відділення окріп.

У тому випадку, якщо вода почала з часом йти, необхідно продовжувати проведення процедури. Після того, як вам вдасться прочистити засмічення на каналізаційних трубах, рекомендуємо грунтовно промити всю систему за допомогою гарячої води.

2 ефективних способу усунення засмічення

Один з кращих методів, з допомогою якого можна вирішити проблему, як усунути засмічення в трубах, передбачає використання столового оцту і соди. Цей спосіб найбільш ефективний, але він вимагає ретельного дотримання всіх інструкцій по використанню. Суть полягає в наступному:

 1. Насухо витріть раковину.
 2. За допомогою чайної ложки акуратно засипте в зливний отвір ½ склянки харчової соди.
 3. Підготуйте засіб для того, щоб закупорити сток заздалегідь. Це може бути звичайна кухонна дрантя або ж спеціальна пробка для ванн і раковин.
 4. Влийте в стічне отвір половину склянки оцту.
 5. Негайно щільно закупорюйте стік.

Важливо! Якщо ви використовуєте пробку, рекомендуємо придавити її яким-небудь предметом, який потрапить вам під руки, щоб при утворенні газу від хімічної реакції вона не вискочила.

Ще одним народним методом усунення засмічення на каналізаційних трубах є використання звичайного лимона. Необхідно:

 • видавити невелику кількість свіжих лимонів всередину зливного отвору;
 • залишити трубу без звичайної проточної води приблизно на 1 годину.

Важливо! Можете замінити свіжі лимони однією половиною чашки лимонного соку концентрованого.

Лимон — це ефективний засіб, який знаходитися практично завжди під рукою

Для того щоб уникнути дорогої заміни каналізаційних труб, необхідно хоча б 1 раз в квартал проводити подібну профілактичне прочищення труб.

Хімія під час боротьби проти засмічень

Хімічні препарати досить ефективні і дозволяють буквально за 2-3 хвилини усунути засмічення в трубах в домашніх умовах без виклику майстра, якщо пробка не глобальна.

Важливо! Найбільш популярні під час боротьби проти засмічень такі засоби, як “Кріт”, “Потхан”, “SANFOR”, “Domestos”, “Mr Muscle”.

Головні правила, які треба пам’ятати при їх застосуванні:

 1. Всі перераховані в даному розділі способи досить небезпечні і вимагають обов’язкової наявності захисних засобів, таких як: гумові рукавички, маска для обличчя і окуляри.
 2. Необхідно забезпечити приплив свіжого повітря всередину приміщення.
 3. Сучасні хімічні засоби, які призначені для чищення каналізаційних труб, бувають двох типів: на кислотній, а також на лужній основі.

Важливо! Забороняється одночасно використовувати кошти, які мають різні хімічні склади.

Правила використання хімічних речовин:

 1. У стічне отвір влийте або ж всипте невелику кількість засобу, який призначений для прочищення каналізаційних труб.
 2. Додайте приблизно 500 мл води.
 3. Очікуйте протягом 10-15 хвилин.
 4. Промийте каналізаційну систему за допомогою великого потоку проточної води — не менше 10 хвилин.

Важливо! Усунення засмічення труб в домашніх умовах за допомогою хімії не завжди дає бажаний результат. Якщо пробка щільна або ж їх кілька, вода починає йти, але з дуже недостатньою швидкістю. В даному випадку будуть потрібні радикальні способи: використання спеціальних пристосувань, що призначені для прочищення каналізаційних труб.

Механічні способи видалення засмічень

В першу чергу ми розглянемо, як прочистити всю каналізаційну трубу саме в приватному будинку.

Важливо! У сучасних будівлях все частіше і частіше встановлюють пластикові, а також поліетиленові труби.

Оскільки їх стінки достатньо гладкі, у великій кількості випадків для їх прочищення досить влити всередину зливного отвору гарячу воду і скористатися допомогою вантуза.

У тому випадку, якщо після першої прокачування, догляд води все ще проходить з працею, процедуру повторюйте до повного усунення пробки у вашій трубі. У складних ситуаціях, коли цей спосіб не дає належних результатів, рекомендується вдатися до набагато більш складним, але безвідмовним методів усунення засмічень всередині каналізаційних труб.

Гідродинамічна прочищення каналізації

Під час роботи разом з побутовою каналізацією користуються компактними гідродинамічними машинами і насосами високого тиску. Велика кількість автовласників купують міні-мийки для того, щоб належним чином доглядати за транспортним засобом. Дані агрегати теж можуть допомогти під час прочищення труб, діаметр яких становить 50-300 мм. Будь гідродинамічних агрегатів здатний пробити навіть самий складний засмічення.

Професіонали мають спіральні прочищувальні машини, які оснащені насадками різноманітного діаметру. Такий апарат встановлюється поряд з унітазом або ж з мийкою, всередину зливного отвору заводиться сама спіраль, машину включають, а вона починає обертати ту саму насадку. Це дозволяє досить легко зруйнувати навіть найбільш щільні пробки.

Правильне використання троса для прочищення всіх каналізаційних труб

Практичний господар знає про те, що в будинку обов’язково завжди повинен бути звичайний сантехнічний трос. Він являє собою сталевий прут, діаметр якого становить 3-5 мм, і виготовлений він повинен бути з кручений дроту.

Загальні правила використання даного пристосування такі:

 1. Зніміть сифон раковини.
 2. У тому випадку, якщо у троса немає ручки, верхню частину загніть таким чином, щоб утворилося кільце, за яке було б зручно утримуватися рукою.
 3. Вільний кінець троса заведіть всередину труби і починайте обертати кільцем, поступово просуваючи трос глибше і глибше.
 4. Періодично трос необхідно виймати, а потім очищати його від бруду і сміття.
 5. Після усунення всіх засмічень встановіть сифон і промийте систему за допомогою гарячої води.

  Відеоматеріал

У даній статті ми ознайомили вас із способами прочищення труб, а також з причинами, з яких вони взагалі засмічуються. Саме тому ми сподіваємося, що дана стаття допоможе вам надалі як можна рідше думати про те, чим пробити засмічення на каналізаційних трубах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *