Затирка стяжки підлоги

zatirka styazhki p dlogi 1 - Затирка стяжки підлоги

Облаштування бетонної стяжки включає в себе кілька етапів. Заключним етапом є затирка стяжки підлоги за допомогою спеціальної техніки. Після затірки бетонна поверхня набуває характеристики, завдяки яким вона може витримати значні навантаження — як ударні, так і истирающим. Щоб ви змогли отримати саме такий результат, розглянемо в цій статті докладно, як виконується покроково затирка стяжки і що при цьому треба враховувати.

Призначення затірки

При затвердінні бетонної заливки більш важкі фракції щебеню і піску опускаються вниз. На поверхні виявляються цементне молоко і дрібні частинки. При висиханні вологи поверхня виявляється покритою нерівностями і пустотами, виглядає досить непривабливо. Крім зовнішніх раковин, у верхній частині бетону утворюються порожнечі, які зменшують міцність скріплення елементів наповнювача. Верхні пласти відшаровуються і виходять досить великі вибоїни. Навіть проведення дорогого ремонту не гарантує повного відновлення однорідного і міцного підлогового покриття.

Нівелювати ці недоліки можна за допомогою затірки. Процес цей досить непростий і вимагає високої кваліфікації працівника. Сутність його полягає в тому, що верхні бетонні шари ущільнюються примусовим чином. При цьому міцність бетонного шару і його стійкість до зносу підвищуються.

Важливо! Нерідко в процесі затирання застосовують додаткові зміцнюючі затирочні суміші (топпінги).

Алгоритм роботи

Весь затиральний процес поділяють на 2 етапи:

 • Грубий (попередній).
 • Фінішний.

Грубий

Перший етап затирання стяжки підлог виконують через 3-7 годин після того, як бетонна суміш залита.

Важливо! Ступінь затвердіння бетону повинна бути такою, щоб глибина слідів від ніг не перевищувала 4 мм.

Груба затирка включає 2 проходу затирочної машинки у взаємно перпендикулярному напрямку. В першу чергу обробляють ділянки біля стін, колон і дверних прорізів, оскільки затвердіння бетону відбувається значно швидше.

Фінішний

Час виконання фінішного етапу — через 10-15 годин від закінчення попередньої обробки. Ступінь готовності бетону до фінішної затірці можна визначити, приклавши до нього долоню. Якщо рука залишиться чистою, то потрібно починати фінішну затірку. При цьому підлога набуває дзеркальний блиск і виглядає бездоганно гладкою.

Вживане обладнання:

 • Затиральна техніка роторного типу з електричним або бензиновим приводом.
 • Ручні чи автоматичні прилади, розподіляють топпінг.
 • Роторні, лопатеві машини, відомі в народі під назвою “вертольотів”.
 • Кромочная техніка, яку застосовують для обробки стяжки біля колон або стін.

Принцип пристрою

Розрізняють затиральну техніку одне – і двухроторную. Машини розрізняються за способом управління:

 • Оператор управляє однороторной машиною за допомогою довгої ручки. Маса однороторного пристрою коливається між 35 і 70 кг, тому воно досить портативно і універсально.

Важливо! Переваги однороторной техніки: мобільність, зручність, маневреність і хорошу якість затирання.

 • Двухроторная машина нагадує не вертоліт, а, швидше, невелике авто. Вона застосовується на значних площах. Головна особливість управління — це відсутність контакту між людиною і машиною.

Важливо! Мінуси — висока вартість і недостатньо хороша маневреність.

Пристінкові (кромочні) машини зручні для роботи в кутах, біля стін, у області дверних прорізів. Їх особливість — невеликий діаметр робочого інструменту. Оснащена така техніка малопотужними електродвигунами, тому витрату електрики виходить економним.

zatirka styazhki p dlogi 2 - Затирка стяжки підлоги

Діаметр робочого інструменту

Головний класифікаційний ознака для затирочних машин — це діаметр застосовуваного робочого інструменту:

 • Величина універсального діаметра становить 900 мм.
 • У приміщеннях зі складною конфігурацією і невеликою площею застосовують диски з діаметром до 600 мм

Важливо! Фінішний етап виконують за допомогою лопатевих “вертольотів” для затирання бетону з ребрами жорсткості. Лопаті зрізають виступаючі ділянки стяжки. Підлога виходить бездоганно рівним і гладким.

 • Обладнання з невеликим диском доцільно використовувати в приміщенні з колонами і великою кількістю кутів.

Важливо! Для просторого приміщення оптимальна двухроторная машина. Одночасна робота двох дисків дозволяє обробити значну площу.

Технологія і вживані матеріали

Перш ніж приступити до затірці, влаштовують технологічну паузу. Вона необхідна для того, щоб бетон набрав потрібну міцність. Тривалість такої паузи становить 4-20 годин. За цей час бетон схоплюється так, що на поверхні залишається слід від ноги глибиною максимум в 4 мм. Тепер розглянемо технологію затирання бетону “вертольотом” більш докладно.

Груба затирка

Її проводять кілька разів у взаємно перпендикулярних напрямках. При обертанні затирочного диска відбувається ущільнення бетону. Число проходів залежить від якості бетону і від товщини залитого шару. Після того, як отримано достатню кількість цементного молока, бетонну поверхню покривають топпінгом — затирочної сумішшю. Розподіл начинки проводиться спеціальними візками.

Важливо! Зміцнення за допомогою начинки в основному застосовують для підлог із значним навантаженням (ринки, складські приміщення, виробничі цехи, автомобільні стоянки).

Вимоги до візкам:

 • Наявність спеціального контейнера для завантаження суміші.
 • Оснащення шнеками, щоб подрібнити застояну суміш.
 • Широкі колеса, не залишають глибокої колії на свіжому бетоні.
 • Спеціальні заслінки для дозованої подачі начинки.

Перший етап нанесення ущільнювача — приблизно ⅔ від загального обсягу. Потім вичікують деякий час, необхідне для просочування суміші вологою. Потемніння суміші — це сигнал до того, що затірку можна починати.

Важливо! Орієнтовний витрачання начинки на квадратний метр становить:

 • Для легкої і середньої навантаження — від 3 до 5 кг.
 • Для значної навантаження — від 5 до 8 кг.

Для перемішування суміші з цементним молоком застосовують однороторную техніку. Після того, як вдалося домогтися рівномірного перемішування складу з цементним молоком, пускають у хід двухроторную важку техніку, маса якої становить 350-400 кг

zatirka styazhki p dlogi 3 - Затирка стяжки підлоги

Застосовуються суміші

В основі більшої частини потягів для затирання стяжки знаходиться портландцемент, модифіковані добавки і полімерні матеріали. В якості наповнювачів застосовують речовини підвищеної міцності: корунд, кварцовий пісок, базальт і т. д.

Вибір того або іншого варіанту залежить від призначення приміщення:

 • Кварцовий ущільнювач застосовується для підлог, розрахованих на середні і малі навантаження (торгові, розважальні центри).
 • Ущільнювач з корундом застосовується для підлог із запланованою високим навантаженням (промислові підприємства, великі автозаправки, склади). Вартість корундового упрочнителя вище, ніж кварцового, але термін служби більше.

Важливо! Полімерні добавки армують бетонний шар, надаючи йому додаткову міцність. До складу затирочної суміші можуть входити фарбники, що дозволяють не просто зміцнити підлога з бетону, але і створити декоративний ефект.

Фінішна затирка

На фінішному етапі користуються спеціалізованою технікою з лопатями. Мінімальна кількість проходів — 2. Напрямку руху машини при різних проходах — взаємно перпендикулярні. Інтервал між лопатями і рівнем підлоги складає:

 • При першому підході — від 5 до 10 мм.
 • При другому підході — від 20 до 25 мм

При фінішній затірці поверхня підлоги не просто вирівнюється до дзеркального стану, але і відбувається якісне ущільнення суміші. При цьому міцність бетону стає такий, що на ньому не залишаються сліди від ніг. Виконати таку роботу можна тільки за допомогою спеціальної техніки. Затирка стяжки підлоги своїми руками “кустарним” способом тут не підходить.

Як ліквідувати тріщини в бетоні?

Тріщини в бетоні істотно погіршують експлуатаційні характеристики покриття. Причини утворення тріщин різні, але в будь-якому випадку проведення ремонтних робіт необхідно. Своєчасний ремонт перешкоджає поширенню тріщини і попадання в неї сміття і вологи:

 • При невеликому числі тріщин і величиною розкриття, що не перевищує 2 мм, можна обмежитися для ремонту звичайною фарбою або полимерцементным тестом.
 • Якщо величина розкриття з часом збільшується, використовують полімерцементний склад або синтетичні смоли.
 • При значному розтріскуванні застосовують ін’єкційний метод.

Важливо! Найнадійніший склад виходить від поєднання полимерцементного і епоксидного матеріалів. Спочатку виконують затірку стяжки підлоги клеєм (епоксидкой), а потім по свіжому покриття наносять будівельний розчин або полімерцементні тісто.

 • Для зміцнення широких тріщин застосовують металеві скоби з інтервалом 0,25 м в поєднанні з ремонтним складом. Потім поверхню затирають, користуючись однороторной технікою. Вона допомагає замаскувати на підлозі всі шорсткості, пов’язані з ремонтом.

Відеоматеріал

Застосування спеціалізованої затирочної техніки — це самий прогресивний і недорогий спосіб обробки поверхонь. Після фінішної процедури підлога виходить ідеально чистим і гладким, позбавленим навіть пилу. Застосування фарбувальних складів надає підлозі естетичний вигляд. Поєднання таких робочих операцій, як укладання і затирка стяжки підлоги, допомагає скоротити час будівельних робіт. Ще одна перевага технології з використанням начинки — це універсальність і можливість використання на різних об’єктах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *