Збірка меблів своїми руками

zb rka mebl v svo mi rukami 1 - Збірка меблів своїми руками

Купуючи меблі в магазині, слід подумати про те, хто і як буде виробляти її складання. Тут лише два варіанти — зробити все самостійно або довіритися фахівцям. І в першому, і в другому випадку є свої переваги і недоліки. Приміром, якщо ви не маєте достатніх навичок у складанні меблів, то цей процес може стати болісною процедурою не тільки для вас, але і для всієї вашої родини, спостерігає за ним. А випадок з фахівцями вимагає додаткових фінансових витрат, оскільки нерідко складання не входить у вартість меблів. Щоб заощадити, багато зупиняються на першому варіанті, і тоді постає питання: як здійснюється складання меблів своїми руками? У цій статті ми поговоримо саме про це.

Правила загального характеру

Отже, вам випала нагода зібрати меблі самостійно, і якщо ви бажаєте, щоб процес складання доставив вам тільки задоволення, слід дотримуватися деяких обов’язкових умов. У цій роботі підготовчий процес не менш важливий, ніж сама збірка меблів:

 • Підготуйте всі необхідні інструменти. Про те, які з них можуть стати вам у нагоді, ми поговоримо трохи нижче. При доставці вироби обов’язково переконайтеся в тому, що в упакуванні є інструкція по збірці. З її використанням збірка меблів своїми руками буде набагато швидше і простіше.
 • Після того, як меблі буде доставлена у ваш будинок або квартиру, в обов’язковому порядку перевірте наявність всіх основних частин, а також відсутність на них шлюбу і пошкоджень. Робіть цього в присутності представників доставки.

Важливо! Особливу увагу варто звернути на частини меблів виконані з дзеркала і скла. Їх поверхня не повинна мати будь-яких дефектів, оскільки навіть із-за самих дрібних пошкоджень естетичний вигляд цього елемента буде порушений.

 • Якщо ви виявили сильно забруднену або навіть пошкоджену упаковку, то обов’язково більш ретельно огляньте всі елементи, що знаходяться в ній.
 • Ще один вкрай важливий момент — це наявність кріплень і фурнітури. Іноді вони вкладаються в одну з упаковок, а іноді зберігаються окремо, і представники служби доставки повинні вам їх передати.
 • Після того, як ви ознайомитеся з доданою до меблів інструкцією, поетапно розплануйте свої дії по збірці. Щоб не хаотично кидатися від одного елемента до іншого, розшукуючи ніжний, заздалегідь розкладіть усі деталі в тому порядку, в якому рекомендується проводити збірку по інструкції.

Важливо! Однією з найвідповідальніших завдань є покупка і установка спальних місць або дитячих меблів. Докладні рекомендації щодо практичних способів самостійного монтажу меблів для спальні ви можете отримати з наступних статей:

 • Як зібрати дитяче ліжко?
 • Як зібрати диван?

Перелік необхідних інструментів

Виробляючи складання меблів своїми руками, вам будуть потрібні деякі інструменти, які значно спрощують цей процес:

 • Рулетка.
 • Викрутка або шуруповерт.
 • Молоток.
 • Шестигранні ключі.
 • Звичайні гайкові ключі, бажано різних розмірів.

Якщо придбана вами меблі має досить просту конструкцію, то цього списку вам буде цілком достатньо. Але у випадку складання більш складною меблів доведеться подбати про більш широкому переліку інструментів. Тому як доповнення до першого списку також знадобляться:

 • Перфоратор.
 • Лобзик.
 • Пристосування для виявлення електропроводки.
 • Будівельний рівень.
 • Набір свердел, які призначені для обробки кераміки і скла.
 • Меблевий степлер.

Важливо! З детальною інструкцією щодо збору складною і відповідальною корпусних меблів, а також застосування різноманітних інструментів ви можете ознайомитися, прочитавши поради, доак зібрати кутовий шафа своїми руками.

Види кріплень для меблів

Щоб було простіше зібрати меблі своїми руками, слід хоча б коротко ознайомитися з існуючими для неї кріпленнями:

 • Шуруп універсального виду з потайною головкою. Його стандартний розмір — 3,5х16. За його допомогою можна закріплювати задню стінку меблів, кріпити петлі і ручки, а також він чудово справляється з фіксацією направляючих для висувних різного виду полиць. Для його загвинчування може бути використаний шуруповерт.

Важливо! Даний вид кріплення потрібно купувати окремо від меблів, оскільки, як правило, в комплект він не входить.

 • Гвинт для меблів. З’єднання з його допомогою виконуються зручно і досить просто. Його конструкція включає в себе і гайку і гвинт. Капелюшок гвинтика найчастіше має квадратну форму з заокругленнями. Його особливість — це можливість зручного закручування без прокручування.
 • Куточок. Завдяки йому дуже просто робити з’єднання конструкції перпендикулярного характеру. Найчастіше матеріалом для виготовлення буває метал, проте, зустрічаються і пластикові варіанти. Розміри меблевого куточка також бувають різними.
 • Шипове з’єднання — це ще один вид кріплення нероз’ємного типу. Його конструкція представляє з себе дерев’яний елемент циліндричної форми. Щоб використовувати його за призначенням, буде потрібно клей, який наноситься на його торець, і він розташовується в заздалегідь підготовлений отвір. Інша ж торцева частина, яка виступає назовні, також проходить обробку за допомогою клею і розміщується в іншій частині меблів, тим самим скріплюючи їх між собою.
 • Конфірмат — це деталь, яка відноситься до категорії основних кріплень. Його вкручування здійснюється в обидві частини меблів, як ніби притягаючи їх між собою. Стандартний розміром цих кріплень є 6,4х50 мм. Для того щоб використовувати конфірмати, необхідно підготувати отвір для його розміщення. При цьому для його фіксації застосовується шестигранний ключ.

Поради по збірці меблів

Отримавши і уважно перевіривши наявність і цілісність всіх складових частин, можна приступати до безпосередньої збірці меблів своїми руками:

 • Як вже говорилося вище, робити це слід згідно з доданою інструкцією. Уважно вивчивши її і склав приблизний план ходу робіт, приступайте до процесу складання.
 • Щодо складності процедури, то найчастіше особливих проблем вона не доставляє, так як більша частина населення воліє купувати не дуже дорогі меблі з ДСП. Даний матеріал, в свою чергу, не вимагає якихось спеціальних трудомістких кріплень і збирається з допомогою конфірматів.
 • Якщо вам необхідно закріпити в шафі полиці, то тут не обійтися без виконання розмітки. Після того, як всі потрібні полички відзначені, потрібно просвердлити отвори для кріплення. Крім цього варіанту кріплення, також можна використовувати металеві або пластикові куточки.
 • Що стосується задньої частини меблів, наприклад, стінки або шафи, то вона кріпиться за допомогою спеціальних цвяхів або з використанням степлера.

Важливо! Кожен вид меблів потребує індивідуального підходу до складання і використання конкретного виду кріплень, які часто йдуть із нею в комплекті. Ви швидко і легко навчитеся працювати з конструкціями будь-яких розмірів, переглянувши детальний покроковий майстер-клас зі складання комода.

Відеоматеріал

Складання меблів своїми руками — справа відповідальна, хоча з цим завданням впоратися під силу кожному. Ретельно вивчивши прикладену до виробу інструкції і слідуючи всім порадам, ви зможете самостійно зібрати куплений шафа або комод за досить невеликий проміжок часу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *