Збився светр після прання — поради по відновленню проблеми

zbivsya svetr p slya prannya poradi po v dnovlennyu problemi 1 - Збився светр після прання — поради по відновленню проблеми

Вовняні речі є в гардероби будь-якої людини, і зовсім не випадково: вони красиві, зручні, дають тепло, м’які. Але неправильний догляд за вовняний одягом може принести чимало негативних наслідків. Улюблений кардиган або пуловер може сісти, і таку річ буде дуже складно реанімувати. Вкрай важливо дотримуватися всі рекомендації виробника і розібратися, що робити, якщо збився светр після прання.

Причини деформації виробів з вовни

З серйозним зменшенням розміру речей після прання стикаються багато господинь. Щоб у майбутньому уникнути цієї проблеми, слід зрозуміти, із-за чого вовняні вироби можуть сісти.

Існує дві основні причини:

 • Застосування невідповідних миючих засобів. Надто агресивні порошки вкрай негативно впливають на структуру ниток, руйнуючи білок, внаслідок чого вони стискаються. Для прання речей з вовни необхідно використовувати спеціальні склади, на яких є позначка “для шерсті”. Як правило, вони виготовляються в рідкому вигляді, що спрощує полоскання.

Важливо! Також ви можете за нашими рецептами зробити гель для прання своїми руками.

 • Різка зміна температур. Ще однією причиною деформації речей з вовни є гаряча вода. Надмірне стиснення ниток також викликає різка зміна температури води. З-за цього небажано прати таку одяг у пральній машинці, навіть на делікатному режимі.

Важливо! Щоб уникнути таких ситуацій, необхідно дотримуватися правил по догляду за вовною та іншими примхливими видами матеріалів.

Правила догляду:

 • Відразу після покупки речі уважно вивчіть ярличок з рекомендаціями по догляду. Знаючи, що означають вказані значки, зробити це буде просто. Розібратися з ними простіше простого — клікайте по посиланню, де вже готова розшифровка значків на одязі.

Важливо! Ярлик можна залишити пришитим або обережно відпороти, попередньо позначивши на ньому, до якого саме сукні або светру воно відноситься.

 • Прати і полоскати вовняні вироби необхідно виключно руками з використанням спеціальних засобів. Бажано, щоб вода при цьому була кімнатної температури. Не варто занадто активно викручувати і віджимати такі речі.
 • Окрему увагу варто приділити сушінню. Слід загорнути річ у рушник і злегка віджати, видаляючи зайву вологу. Сушити потрібно тільки в горизонтальному положенні на тканини, змінюючи її в міру намокання.
 • Не зайвим буде постійний контроль. Якщо ви помітите навіть незначні зміни розмірів виробу, його можна обережно приколоти до рушника з допомогою шпильок.

Важливо! Якщо ці дії виявилися неефективними і вовняне плаття або светр деформувався після прання, його можна реанімувати. Проте варто бути готовим до того, що первинний бездоганний вигляд повернути вже навряд чи вийде, хоча носити річ все ж можна буде. Якщо ж розміри виробу сильно змінилися, теж не варто поспішати викидати. Є багато цікавих ідей, що зробити зі старих светрів.

zbivsya svetr p slya prannya poradi po v dnovlennyu problemi 2 - Збився светр після прання — поради по відновленню проблеми

Повторна прання

Якщо так вийшло, що збився светр після прання, положення допоможе виправити повторне замочування, спеціальна сушка і розтяжка. Річ необхідно замочити в холодній воді без будь-яких миючих засобів на 10-20 хвилин. Після цього злегка віджати, попередньо обернувши рушником. А потім застосувати одну з методик або їх комбінацію:

 • Розкладіть річ на чистій горизонтальній поверхні і залиште на півгодини. Потім кожні 15-20 хвилин повертайтеся до виробу і акуратно розтягуйте його у всіх напрямках.

Важливо! При маніпуляціях з горловиною і манжетами необхідно проявляти особливу обережність, так як вони можуть деформуватися безповоротно.

 • Розтягніть виріб в мокрому вигляді і приколіть шпильками до тканини, на якій воно сохне. Місць кріплення повинно бути багато, щоб після висихання не утворилися некрасиві хвилі.
 • Якщо річ стала менше по вертикалі, тобто з повноцінного светри перетворилася в топ, її можна сушити на плічках. У цьому випадку на плічка попередньо слід покласти рушник, щоб плечова частина не деформувалася. В процесі сушіння матеріал розтягнеться під власною вагою.

Важливо! Запорука успіху при повторній пранні — це постійний контроль процесу. Слід постійно перевіряти, як розтягується сіла річ, при необхідності — коригувати процес руками.

Розтягування за допомогою пари

Повернути деформованої речі вигляд, максимально наближений до первісного, може допомогти вплив пари й високих температур. Однак при їх використанні, необхідно бути гранично уважним, оскільки термічний вплив здатне порушити структуру тканини:

 1. Севшее виріб повторно замочіть і акуратно відіжміть. Після цього розкладіть його на рівній горизонтальній поверхні і накрийте тканиною. Крізь цей захисний шар пропрасуйте предмет одягу гарячою праскою, включивши режим відпарювання або навіть паровий удар.
 2. При прасуванні злегка розтягуйте річ руками в необхідному напрямку. Але робіть це дуже обережно, так як після прасування тканина буде дуже гарячою.
 3. Повторюйте дії до повного висихання вироби.

Важливо! Дана методика чудово дію на вироби зі змішаним складом. Пуловер з 100% вовни так розтягнути навряд чи вийде.

zbivsya svetr p slya prannya poradi po v dnovlennyu problemi 3 - Збився светр після прання — поради по відновленню проблеми

Спеціальні склади та засоби

Повернути привабливий вигляд зіпсованої вовняний речі може допомогти полоскання з використанням спеціальних складів. Вони допоможуть зробити нитка еластичними і м’якими, завдяки чому розтягнути дорогий серцю предмет одягу буде легше:

 1. Приготуйте розчин: приблизно 5-6 літрів води кімнатної температури, 1 столова ложка одеколону або горілки, 3 столові ложки нашатирю, 1 столова ложка скипидару. Замочіть светр на 40 хвилин, потім прополощіть і злегка відіжміть. Після — переходьте розтягування.
 2. Замочіть річ на півгодини в оцтовому розчині (співвідношенні оцту і води 1:2). Після цього спробуйте розтягнути виріб.
 3. У відро з водою кімнатної температури, додайте 2-3 столові ложки перекису водню. Потім замочіть сіла річ на півгодини в цьому розчині. Далі відіжміть і висушити виріб, періодично його розтягуючи, намагаючись надати необхідну форму.

Важливо! Кип’ятити і по черзі опускати пуловер в гарячу і холодну воду вкрай небажано. Різниця температур здатна зіграти злий жарт, і красива річ стане мала навіть ляльці.

Відеоматеріал

Треба розібратися і чітко розуміти, що робити, якщо сіл вовняний светр, а також, що робити, щоб така проблема не виникла в майбутньому. Дотримання правил по догляду за вовняний одягом допоможе убезпечити свій гардероб.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *