Збився светр після прання — поради по відновленню проблеми

Вовняні речі є в гардероби будь-якої людини, і зовсім не випадково: вони красиві, зручні, дають тепло, м’які. Але неправильний догляд за вовняний одягом може принести чимало негативних наслідків. Улюблений кардиган або пуловер може сісти, і таку річ буде дуже складно реанімувати. Вкрай важливо дотримуватися всі рекомендації виробника і розібратися, що робити, якщо збився светр після прання.
Причини деформації виробів з вовни
З серйозним зменшенням розміру речей після прання стикаються багато господинь. Щоб у майбутньому уникнути цієї проблеми, слід зрозуміти, із-за чого вовняні вироби можуть сісти.
Існує дві основні причини:
- Застосування невідповідних миючих засобів. Надто агресивні порошки вкрай негативно впливають на структуру ниток, руйнуючи білок, внаслідок чого вони стискаються. Для прання речей з вовни необхідно використовувати спеціальні склади, на яких є позначка “для шерсті”. Як правило, вони виготовляються в рідкому вигляді, що спрощує полоскання.
Важливо! Також ви можете за нашими рецептами зробити гель для прання своїми руками.
- Різка зміна температур. Ще однією причиною деформації речей з вовни є гаряча вода. Надмірне стиснення ниток також викликає різка зміна температури води. З-за цього небажано прати таку одяг у пральній машинці, навіть на делікатному режимі.
Важливо! Щоб уникнути таких ситуацій, необхідно дотримуватися правил по догляду за вовною та іншими примхливими видами матеріалів.
Правила догляду:
- Відразу після покупки речі уважно вивчіть ярличок з рекомендаціями по догляду. Знаючи, що означають вказані значки, зробити це буде просто. Розібратися з ними простіше простого — клікайте по посиланню, де вже готова розшифровка значків на одязі.
Важливо! Ярлик можна залишити пришитим або обережно відпороти, попередньо позначивши на ньому, до якого саме сукні або светру воно відноситься.
- Прати і полоскати вовняні вироби необхідно виключно руками з використанням спеціальних засобів. Бажано, щоб вода при цьому була кімнатної температури. Не варто занадто активно викручувати і віджимати такі речі.
- Окрему увагу варто приділити сушінню. Слід загорнути річ у рушник і злегка віджати, видаляючи зайву вологу. Сушити потрібно тільки в горизонтальному положенні на тканини, змінюючи її в міру намокання.
- Не зайвим буде постійний контроль. Якщо ви помітите навіть незначні зміни розмірів виробу, його можна обережно приколоти до рушника з допомогою шпильок.
Важливо! Якщо ці дії виявилися неефективними і вовняне плаття або светр деформувався після прання, його можна реанімувати. Проте варто бути готовим до того, що первинний бездоганний вигляд повернути вже навряд чи вийде, хоча носити річ все ж можна буде. Якщо ж розміри виробу сильно змінилися, теж не варто поспішати викидати. Є багато цікавих ідей, що зробити зі старих светрів.
Повторна прання
Якщо так вийшло, що збився светр після прання, положення допоможе виправити повторне замочування, спеціальна сушка і розтяжка. Річ необхідно замочити в холодній воді без будь-яких миючих засобів на 10-20 хвилин. Після цього злегка віджати, попередньо обернувши рушником. А потім застосувати одну з методик або їх комбінацію:
- Розкладіть річ на чистій горизонтальній поверхні і залиште на півгодини. Потім кожні 15-20 хвилин повертайтеся до виробу і акуратно розтягуйте його у всіх напрямках.
Важливо! При маніпуляціях з горловиною і манжетами необхідно проявляти особливу обережність, так як вони можуть деформуватися безповоротно.
- Розтягніть виріб в мокрому вигляді і приколіть шпильками до тканини, на якій воно сохне. Місць кріплення повинно бути багато, щоб після висихання не утворилися некрасиві хвилі.
- Якщо річ стала менше по вертикалі, тобто з повноцінного светри перетворилася в топ, її можна сушити на плічках. У цьому випадку на плічка попередньо слід покласти рушник, щоб плечова частина не деформувалася. В процесі сушіння матеріал розтягнеться під власною вагою.
Важливо! Запорука успіху при повторній пранні — це постійний контроль процесу. Слід постійно перевіряти, як розтягується сіла річ, при необхідності — коригувати процес руками.
Розтягування за допомогою пари
Повернути деформованої речі вигляд, максимально наближений до первісного, може допомогти вплив пари й високих температур. Однак при їх використанні, необхідно бути гранично уважним, оскільки термічний вплив здатне порушити структуру тканини:
- Севшее виріб повторно замочіть і акуратно відіжміть. Після цього розкладіть його на рівній горизонтальній поверхні і накрийте тканиною. Крізь цей захисний шар пропрасуйте предмет одягу гарячою праскою, включивши режим відпарювання або навіть паровий удар.
- При прасуванні злегка розтягуйте річ руками в необхідному напрямку. Але робіть це дуже обережно, так як після прасування тканина буде дуже гарячою.
- Повторюйте дії до повного висихання вироби.
Важливо! Дана методика чудово дію на вироби зі змішаним складом. Пуловер з 100% вовни так розтягнути навряд чи вийде.
Спеціальні склади та засоби
Повернути привабливий вигляд зіпсованої вовняний речі може допомогти полоскання з використанням спеціальних складів. Вони допоможуть зробити нитка еластичними і м’якими, завдяки чому розтягнути дорогий серцю предмет одягу буде легше:
- Приготуйте розчин: приблизно 5-6 літрів води кімнатної температури, 1 столова ложка одеколону або горілки, 3 столові ложки нашатирю, 1 столова ложка скипидару. Замочіть светр на 40 хвилин, потім прополощіть і злегка відіжміть. Після — переходьте розтягування.
- Замочіть річ на півгодини в оцтовому розчині (співвідношенні оцту і води 1:2). Після цього спробуйте розтягнути виріб.
- У відро з водою кімнатної температури, додайте 2-3 столові ложки перекису водню. Потім замочіть сіла річ на півгодини в цьому розчині. Далі відіжміть і висушити виріб, періодично його розтягуючи, намагаючись надати необхідну форму.
Важливо! Кип’ятити і по черзі опускати пуловер в гарячу і холодну воду вкрай небажано. Різниця температур здатна зіграти злий жарт, і красива річ стане мала навіть ляльці.
Відеоматеріал
Треба розібратися і чітко розуміти, що робити, якщо сіл вовняний светр, а також, що робити, щоб така проблема не виникла в майбутньому. Дотримання правил по догляду за вовняний одягом допоможе убезпечити свій гардероб.