Здувся ламінат — як виправити?

zduvsya lam nat yak vipraviti 1 - Здувся ламінат — як виправити?

На сьогоднішній день ламінат є найбільш популярним підлоговим покриттям., адже його головними перевагами вважають швидку установку і простоту укладання, зовнішню красу і приємну текстуру, безмежний асортимент забарвлень і фактур. Але навіть люди, що віддають перевагу самому дорогому і якісному покриттю, стикаються з проблемами його деформації. Багато споживачі часто виявляють, що через деякий час після монтажу здувся ламінат. Як виправити цю, здавалося б, нерозв’язну проблему, ми розглянемо в даній статті.

Чому найчастіше ламінат здувається?

Існує цілий ряд причин різкої деформації такого підлогового покриття, які більшою мірою стосуються недорогих моделей ламінату. До таких негативних факторів можна віднести наступні ситуації.

Технологічні порушення при укладанні

Відсутність компенсаційних зазорів, які за всіма правилами і нормами повинні становити не менше восьми міліметрів. Під час укладання ламінату потрібно обов’язково враховувати цей факт, а зазори повинні розташовуватися між ламелями і стіною, оскільки вони відіграють роль, так званого, буфера.

Важливо! Деревина, використана для його виготовлення, з часом здатна розширюватися і звужуватися під впливом зміни температури і рівня вологості. Природно, якщо таких буферних зон не буде, то полотно вспучится через розширення.

Вплив вологи

Якщо покриття буде постійно контактувати з водою, то воно набухне і його доведеться повністю або частково замінити.

Низька якість самого матеріалу

Купуючи дешеву продукцію, кожен споживач повинен розуміти ймовірність такого негативного результату. Заощадивши на купівлю, потім доведеться заплатити в два рази більше за заміну або ремонт підлоги.

Неправильна установка

Настил можна кріпити безпосередньо до основи, ламінат завжди потрібно монтувати плаваючим методом.

Неякісно виконане підстава

Якщо погано підготувати основу, то підлога може деформуватися, і виправляти це доведеться повним його демонтажем.

Інші причини

Трапляється, що здувся ламінату безпосередньо на стиках. Це відбувається з наступних причин:

 1. Не підходить підкладка. Так, наприклад дошки товщиною в сім міліметрів рекомендується укладати на спеціальну підкладку, товщина якої не повинна перевищувати двох міліметрів.

Важливо! Якщо ж дошки дещо товщі, відповідно — підкладка повинна бути товще, виконана з полістиролу або натуральної пробки.

 1. Неправильний догляд за покриттям. Якщо використовувати занадто багато води під час прибирання і розводити вогкість, то ламінат неодмінно почне здуватися.
 2. Низькоякісна плита, розташована з внутрішньої сторони ламелей. Тому купувати слід тільки матеріали, виконані з плит самої високої щільності.

Що робити при здутті ламінату?

Насправді, рішень проблеми досить багато. Але щоб зрозуміти, що робити, якщо здувся ламінат, необхідно спочатку точно визначити причину, і тільки потім приступати до вибору методу її усунення.

Як вирішити проблему своїми силами в кожному конкретному випадку розглянемо далі.

Спосіб 1

Якщо причиною здуття стала пролита на підлогу вода:

 1. Потрібно для початку зняти панелі саме там, де вони деформувалися.
 2. Потім огляньте матеріал, можливо, вода зібралася прямо під ним. Якщо це так, то все насухо витріть і замініть підкладку.

Важливо! Якщо все зробити швидко, то дошки зовсім скоро встануть на місце і будуть виглядати як раніше. У разі більш серйозних проблем доведеться повністю замінити пошкоджені панелі.

Спосіб 2

Коли ламінат пішов хвилею з-за недостатніх зазорів між стіною і підлогою, доводиться проводити корекцію покриття:

 1. Спочатку потрібно зняти плінтуси і оглянути місця, де дошки стали впиратися прямо в стіну.
 2. Потім потрібно підрізати випирають елементи і залишити вільний простір не менше півтора сантиметрів.
 3. Накриваємо все плінтусом і кріпимо до стіни.

Стежте, щоб плінтус повністю закривав всі новостворені зазори.

Важливо! Якщо під час встановлення ламінату у вас залишилося кілька зайвих ламелей, то не поспішайте їх викидати, адже можливо, вони вам знадобляться в разі перевстановлення підлоги або його часткової заміни.

Профілактичні заходи здуття підлогового покриття з ламінату

Як ми вже з’ясували, не варто відразу впадати в паніку, якщо здувся ламінат. Як виправити цю неполадку також стало зрозуміло. Але набагато важливіше дізнатися, як уникнути деформації, щоб не заплатити в два рази більше.

Дотримуйтесь наведених нижче рекомендацій, і ця проблема ніколи не торкнеться вас і вашого будинку:

 • Купуйте виключно високоякісну продукцію, яка напевно зможе витримати протягом як мінімум двох годин негативний вплив води, що випадково потрапила на її поверхню. А стосується це не лише гарячої, а й холодної води. Справа в тому, що дешеві ламелі практично відразу починають розбухати і пропускати пролиту рідину прямо під підкладку або фінішний настил.
 • Обов’язково вивчіть технологію монтажу ламінату, зокрема, у випадку його здійснення власними силами. Якщо ви чогось не зрозуміли або сумніваєтеся в тому, що вам вистачить отриманих знань та навичок для проведення цієї роботи, то краще запросіть фахівця, який надасть вам кваліфіковану допомогу. Він зможе не тільки дати вам корисні поради, але і виконати всю роботу.
 • Не забувайте під час укладання ламінату обов’язково промащувати ретельно всі стики засобом для їх герметизації. Це дозволить запобігти можливе розбіжність панелей і надійно захистить всі зазори від вологи. Звичайно, цей процес займе у вас багато часу, але зате ви не будете переживати за якість виконаної роботи в майбутньому.
 • При покупці ламінату для установки в коридорі або на кухні обов’язково звертайте увагу тільки на водостійкі моделі, щоб зменшити ймовірність здуття ламелей в разі непередбаченого потрапляння рідини або систематичного його зволоження під час прибирання.
 • Щоб додатково захистити підлогове покриття, рекомендується обробити воском або парафіном. До речі, цей метод вже відмінно зарекомендував себе на практиці.

Відеоматеріал

Тепер вам стало відомо, що робити, якщо здувся ламінат, і як попередити це явище. Дійсно, трапляються незначні проблеми, а бувають і ситуації, коли впоратися з цим завданням дуже важко. А значить — краще виконувати всі вищевикладені рекомендації і спати спокійно. Потрібно з усією відповідальністю підходити не тільки до вибору та купівлі, але і укладання підлоги, виконуючи все строго по інструкції із застосуванням найкращих матеріалів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *