Жовта смуга на екрані телефону 🥝 на екрані телефону з’явилися жовті плями

zhovta smuga na ekran telefonu na ekran telefonu z yavilisya zhovt plyami 1 - Жовта смуга на екрані телефону 🥝 на екрані телефону з’явилися жовті плями

У користувачів смартфонами і планшетами з часом виникає проблема появи білих і жовтих плям на дисплеї. Така проблема поширена серед бюджетних гаджетів. Зазвичай плями на дисплеї з’являються через 6 місяців експлуатації мобільного телефону. Багато хто задається питанням: жовта пляма на екрані смартфона — як прибрати? Цю проблему можна виправити в тому випадку, якщо ви зможете визначити причину її виникнення. А зрозуміти її ми допоможемо вам у цій статті.

Причини появи жовтих плям на дисплеї смартфона

Фахівці виділяють кілька причин виникнення білих і жовтих плям на екранах смартфонів і планшетів. Розглянемо їх більш детально і дізнаємося чому з’являються плями на екрані смартфонів.

Волога

Є досить частою причиною появи білих і жовтих розлучень під дисплеєм гаджета. Підсвічування LCD-екранів складається з плівочок, лампочок і інвертора. Світлодіоди відображають світло на бокову частину смартфона, а плівки розподіляють світло по всьому дисплею, утворюючи рівномірне підсвічування.

Якщо між плівковими шарами з’являється вода, то вони злипаються один з одним. У тому місці, де вони з’єднуються за допомогою рідини, світло спотворюється і з’являється біла пляма.

Важливо! Як правило, таке “водянисте плямочка” має неправильну форму і є занадто яскравим. Якщо нахиляти телефон під різними кутами, плямочка буде придбати різноманітну форму і може бути зовсім непомітним.

У разі, коли на пристрої встановлено AMOLED-дисплей, не варто турбуватися. У нього зовсім інша структура, і якщо трохи рідини потрапить під екран, то цятка не з’явиться.

zhovta smuga na ekran telefonu na ekran telefonu z yavilisya zhovt plyami 2 - Жовта смуга на екрані телефону 🥝 на екрані телефону з’явилися жовті плями

Заводський шлюб

Цятка може з’явитися в результаті неправильної зборки смартфона. Такий дефект дуже схожий на потрапляння рідини під дисплей. Майстер неправильно підбирає довжину гвинтиків і вони впираються на плівки, здавлюючи їх між собою. Цятка має округлу форму і не змінює її під різними кутами нахилу. Якщо вам довелося зіткнутися саме з такою проблемою, є привід задуматися про те, щоб вибрати більш якісний гаджет. Для цього ознайомтеся з рейтингом смартфонів від надійних виробників.

Перегрівання

Найчастіше виникає в гаджетах, в яких виробник спочатку не встановив тепловідвід або зробив його неправильно. У місці, де смартфон перегрівається, плівки видозмінюють свою форму за допомогою дії високої температури. Після того, як телефон або планшет остигає, утворюється помітну цятку або смужка.

Важливо! Найчастіше воно буває жовтуватого відтінку, колір змінюється в залежності від місця розташування плями. Якщо розташовується ближче до країв, то воно світле. А якщо ближче до центру, то пляма темно-жовте. Найчастіше, з часом плями темніють.

zhovta smuga na ekran telefonu na ekran telefonu z yavilisya zhovt plyami 3 - Жовта смуга на екрані телефону 🥝 на екрані телефону з’явилися жовті плями

Несправність світлодіодного підсвічування

Якщо хоча б один світлодіод перестає функціонувати, на екрані може з’явитися помітне жовта пляма.

Здуття батареї

Акумулятор відіграє важливу роль в роботі телефону або планшета. Якщо ви виявили хоча б незначне здуття батареї, її варто негайно замінити.

Важливо! Ремонт підсвічування смартфона — досить складний і недешевий процес. При виявленні такої проблеми фахівці рекомендують замінити екранний модуль.

Як позбутися від жовтих плям на екрані?

Прибрати жовте пляма з екрану телефону можна кількома способами, в залежності від причини його виникнення. Людям, що не мають ніяких навичок у ремонті смартфонів, не рекомендується проводити ремонтні роботи самостійно. А якщо у вас виникають подібні проблеми і з іншою комп’ютерною технікою, дізнайтеся про чорну пляму на моніторі — як прибрати.

Розглянемо кілька основних способів боротьби з жовтизною на дисплеї:

 • Оновлення прошивки телефону.
 • Заміна дисплейного модуля.
 • Заміна датчика температури.
 • Покриття охолоджуючим розчином (стосовно внутрішньої частини пластику).
 • Прикладання кубики льоду до жовтої плями.
 • Заміна батареї смартфона.

Важливо! Краще всього звернутися до фахівця в сервісний центр. Це дасть гарантії якісного ремонту екрану смартфона. Кваліфікований фахівець не тільки відремонтує несправний дисплей, але і пояснить причину виникнення несправності, а також дасть рекомендації щодо правильної експлуатації гаджета.

zhovta smuga na ekran telefonu na ekran telefonu z yavilisya zhovt plyami 4 - Жовта смуга на екрані телефону 🥝 на екрані телефону з’явилися жовті плями

Для видалення плям з екрану

Для того щоб прибрати білі і жовті плями на екрані телефону, користувачі встановлюють спеціальний додаток — Dead pixel detect fix. Дану програму можна завантажити з маркету абсолютно безкоштовно.

Найчастіше з допомогою такого додатка телефон перевіряють відразу при покупці на наявність підозрілих плям на дисплеї. А якщо плямочка з’явилося під час експлуатації гаджета, то достатньо встановити додаток, запустити його і вибрати налаштування “Fix”. Потім покласти телефон на зарядку і чекати ранку. Як правило, на ранок всі екранні дефекти зникають.

zhovta smuga na ekran telefonu na ekran telefonu z yavilisya zhovt plyami 5 - Жовта смуга на екрані телефону 🥝 на екрані телефону з’явилися жовті плями

Рекомендації щодо правильної експлуатації мобільного телефону

Для того щоб тільки що куплений смартфон прослужив вам якомога довше, фахівці радять дотримуватися кількох простих правил користування гаджетом. Розглянемо рекомендації більш детально:

 1. Чохол — бажано купувати водонепроникні захисні чохли на телефон, так як вони зможуть запобігти попадання рідини на корпус і екран гаджета, а також захистять від появи подряпин і відколів.
 2. Захисна плівка або протиударне скло — захищають від механічних пошкоджень і подряпин на дисплеї.
 3. Не носіть мобільний телефон з ключами або дрібницею, так як на корпусі можуть з’явитись подряпини і тріщини. Цієї неприємності можна уникнути лише в тому разі, якщо на телефоні є захисний чохол.
 4. Температурний режим. Холод — це самий найлютіший ворог будь-якого мобільного телефону, так як при низькій температурі повітря він швидко розряджається, а часом навіть перезавантажується. Якщо гаджет розрядився на холоді, то прийшовши додому дайте йому час трохи прогрітися, тільки потім ставте на зарядку. Якщо почати заряджати пристрій відразу ж, то на мікросхемі смартфона утворюється конденсат, який може призвести до короткого замикання та пошкодження телефону.

Дотримання перерахованих вище простих порад можуть продовжити “життя” вашого мобільного телефону. А для дівчат корисним буде ознайомитися з тим, які смартфони для жінок кращі.

zhovta smuga na ekran telefonu na ekran telefonu z yavilisya zhovt plyami 6 - Жовта смуга на екрані телефону 🥝 на екрані телефону з’явилися жовті плями

Чистка сенсорних дисплеїв

Сенсорні екрани смартфонів потребують правильному і своєчасному догляді. Тільки так можна зберегти товарний вигляд пристрою. Чистку сенсора слід здійснювати таким чином:

 • Використовуйте тканину — мікрофібри, для м’якого видалення забруднень і пилу.
 • Перш ніж приступити до очищення, ознайомтеся з інструкцією по експлуатації пристрою. Як правило, в ній повинно бути детально описано, як і чим видаляти забруднення з екрану.
 • При чищенні дисплея пристрій бажано вимкнути.
 • Використовуйте спеціальні засоби (поліролі або серветки для тачскрінів).
 • Рідкий миючий засіб наносити на тканину і тільки потім на дисплей.

Щоб зовсім не стикатися з проблемами несправностей екрану або інших деталей телефону навіть в екстремальних умовах, виберіть собі одну з моделей із запропонованого на нашому сайті рейтингу найнадійніших смартфонів.

Відеоматеріал

Правильна чистка екрану забезпечить не тільки красивий зовнішній вигляд вашого пристрою, але і в якійсь мірі може запобігти появі жовтизни і білих цяток. Тепер ви знаєте що робити, щоб прибрати пляма або смугу з дисплея.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *