Зламалася собачка на чоботі — як полагодити?

zlamalasya sobachka na chobot yak polagoditi 1 - Зламалася собачка на чоботі — як полагодити?

Напевно всі стикалися з ситуацією, коли несподівано зламалася собачка на застібці-блискавці. Найчастіше це трапляється зовсім не вчасно і вимагає негайного усунення неполадки. Найпростіший варіант вирішення ситуації — це віднести річ з поламаною собачкою в ательє чи майстерню і зробити її заміну. При серйозних поломках доводиться міняти весь замок цілком. Однак не завжди є можливість оперативно віднести річ у ремонт, і вже тим більше чекати, поки усунуть неполадку. У таких випадках доводиться діяти самостійно. У цій статті ви дізнаєтеся, що можна зробити, якщо зламалася собачка на чоботі, як полагодити виключно своїми зусиллями.

Що робити, якщо у бігунка зламався язичок?

Трапляється так, що поспіх призводить до того, що на собачці від блискавки відламується язичок. Це призводить до того, що взуття стає дуже складно застебнути або розстебнути. В даній ситуації не варто зневірятися, адже це, мабуть, найпростіша поломка бігунка.

Як полагодити собачку на чоботі в такому випадку?

 • У цьому вам допоможе звичайна канцелярська скріпка або шматочок дроту. Один край необхідно протягнути в вушко, через яке раніше чіплявся язичок, зафіксувати, і без проблем застібати і розстібати замок до моменту заміни бігунка на новий. Також у даній ситуації може виручити кільце від брелока для ключів.
 • Якщо під рукою не виявилося металевих предметів, здатних замінити язичок, то можна використовувати невеликий шматок мотузки або стрічки. Для цього необхідно скласти її удвічі, просмикнути в вушко складені кінці і потім протягнути ці кінці через утворену петлю. Далі необхідно добре затягнути петлю і користуватися своїм винаходом.
 • У разі, якщо ширина вушка бігунка дозволяє, можна вставити в нього кабельний хомут, або всім відому стяжку, протягнути в отвір і затягнути. Далі відрізати зайву довжину, залишивши лише комфортну для експлуатації. Новий язичок готовий!

Розійшовся замок

Досить неприємною ситуацією є момент, коли на чоботі розійшовся замок. Ця ситуації знову вказує на несправність собачки. Як зробити собачку на блискавці на чоботях в такому випадку? Найчастіше достатньо лише затиснути плоскогубцями прямі бокові частини бігунка. Найважливіше — не перестаратися, щоб не зламати замок остаточно. Не розрахувавши сили, можна пошкодити бігунок, і металева собачка просто може лопнути.

Важливо! Притиснути плоскогубцями можна тільки металеву собачку, так як пластик не володіє такими ж властивостями, як і метал.

Заїдає собачка

Якщо при застібанні вашого замку, собачка на блискавці рухається не плавно, а ривками, або ж йде дуже туго і заїдає, то це вимагає абсолютно протилежних маніпуляцій, ніж у випадку з розбіжністю блискавки.

У даній ситуації вам необхідно прямі бокові частини, обхвачують замок з двох сторін, розтиснути. Для цього між частинами, що охоплюють замок з двох сторін, необхідно вставити плоский металевий предмет і трохи розтиснути їх. Часто такої маніпуляції буває достатньо.

Важливо! Не зайвим у такому випадку буде змастити зубчики замку звичайної воскової або парафіновою свічкою. Також для цих цілей можна використовувати простий олівець. Його грифелем потрібно акуратно пройтися по зубчикам. Після цих маніпуляцій замок повинен працювати без проблем, бігунок почне плавно пересуватися блискавки.

Як замінити бігунок на блискавці?

Якщо всі перераховані вище маніпуляції з реабілітації замку вам не допомогли, при цьому сама блискавка і її зубчики цілі, то вам необхідна заміна собачки на нову. Не кажучи вже про ситуації, коли собачка зовсім зламалася, наприклад, тріснула.

Як поставити собачку на блискавку в чоботи? Це не так складно, як може здатися на перший погляд. Для цього слід дотримуватися такого порядку дій:

 1. Акуратно розпороти шов, який фіксує блискавку внизу.
 2. Отримати нижню частину змійки.
 3. Зняти металевий обмежувач, використовуючи кусачки і при необхідності — шило, якщо потрібно підчепити край обмежувача.
 4. Витягти старий бігунок.
 5. Взяти новий бігунок і тримаючи його злегка під кутом, надіти на блискавку, з’єднавши її частини.
 6. Перевірити, як працює застібка: вона повинна працювати плавно, не заїдати і не розходитися.
 7. Якщо вона працює не ідеально, вирішити проблему шляхом притиснення половинок бігунка або їх розтиснення, в залежності від проблеми.
 8. На блискавці в застебнутому вигляді зробити нижній обмежувач, щоб вона не розходилася вище точки обмеження, для цього низ можна зшити нитками, накладаючи шов паралельно зубців або надіти металевий обмежувач, закріпивши його навколо зубців.
 9. Вставити низ відремонтованої блискавки на місце, для того щоб її вшити.
 10. За допомогою шила відновити стібки, які ви распороли раніше.

Важливо! Якщо у вас є швейна машинка, яка здатна шити щільну тканину ваших чобіт, краще зробити це з її допомогою, адже так стібки будуть виглядати акуратніше.

Як запобігти поломку блискавки?

Для того щоб надалі вам не доводилося лагодити блискавку на ваших чоботях або собачку на ній, варто користуватися застібкою дуже акуратно. Існують певні правила користування замком, які допоможуть запобігти поломку:

 • необхідно регулярно чистити замок за допомогою невеликої щітки від бруду і пилу, яка так чи інакше потрапляє на взуття;
 • не допускати попадання тканини в блискавку штанів, це може пошкодити зубці або собачку;
 • періодично змащувати замок парафінової або восковою свічкою або грифелем простого олівця — ця процедура допомагає бегунку плавно рухатися блискавки;
 • застібаючи замок, руку слід тримати рівно, не тягнути його в бік, ні в якому разі не смикати і не докладати більше зусиль;
 • своєчасно усувати дрібні неполадки, особливо, коли собачка туго йде по зубцях, досить злегка розтиснути бігунок і змастити його, ніж остаточно зламати його надалі.

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте, що робити, якщо зламалася собачка на чоботі, як її полагодити. Також ці способи згодяться якщо у вас вилетіла або злетіла собачка на куртці. Все неймовірно просто і під силу будь-якій людині. Якщо ж ви сумніваєтеся, що впораєтеся з таким завданням, завжди можна звернутися в майстерню по ремонту взуття або ательє, де вам допоможуть змінити собачку. У будь-якому випадку завжди варто дбайливо відноситься до свого взуття, правильно експлуатувати всі застібки та блискавки, підтримувати її в чистоті, тоді вам не доведеться стикатися з її ремонтом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *