Зливний шланг для пральної машинки

zlivniy shlang dlya pral no mashinki 1 - Зливний шланг для пральної машинки

Наявністю пральної машини-автомата вже нікого не здивуєш. Тому кожен повинен знати, як вирішувати ті чи інші проблеми виникають з цією технікою. Однією з таких є зливний шланг для пральної машинки. У цій статті поговоримо докладніше як вирішити проблему. Виходу всього 2:

 1. Придбання нового шланга необхідної довжини.
 2. Подовжити вже наявну трубку.

Більш докладно ці процеси розглянемо далі за текстом.

Геометричні особливості

Для того щоб здійснити заміну або ж нарощування зливної трубки, вам необхідно розуміти особливості її геометричного пристрою. Як правило, установка йде в комплекті трубки вже здійснена виробником. При цьому забезпечується абсолютна захист від протікань і інших несправностей цієї деталі.

zlivniy shlang dlya pral no mashinki 2 - Зливний шланг для пральної машинки

Пральні машини влаштовані так, що тиск води, не перевищує деякого тиску, при цьому злив води з труби можна зупинити пальцем:

 • Враховуючи цей фактор, верхня точка шланга не повинна знаходитися на висоті не вище 100 див. В іншому випадку — насос просто не зможе виштовхнути воду назовні.

Важливо! Верхньою точкою прийнято вважати висоту кріплення помпи. Однак досить розташувати будь-яку точку виводить шланга на цю висоту.

 • З іншого боку та ж точка повинна знаходитися не нижче 60 см відносно нижньої точки пристосування. Значення мінімальної висоти завжди вказано в інструкції по установці і експлуатації. Дана рекомендація потрібна для того, щоб вода при вступі в барабан машини тут же не переливалася в каналізацію.

Важливо! Для організації зливу в каналізацію кухонної раковини, рекомендується використовувати висоту 90 див. Це дозволяє уникнути періодичних засмічень.

Процес подовження зливного шланга

Перш ніж подовжити шланг зливу пральної машини, вам потрібно буде придбати:

 1. Зливну трубу необхідної довжини, тієї ж марки, що і в комплекті.
 2. З’єднувач для шлангів.
 3. Хомути для затиску.

Сам процес подовження умовно ділитися на 3 етапи:

 1. Купівля необхідного матеріалу, що підходить під вашу модель пральної машини. Якщо неможливо знайти ідентичну трубку, потрібно знайти максимально схожу за характеристиками, найважливіша з яких — діаметр.
 2. Підготовка до встановлення подовжувача. Входження з’єднувача в шланг для зливу води повинно бути дуже щільним. Місця з’єднання повинні знаходитися в середині трубки.
 3. Закріплення наконечників хомутами. Щільність затягування повинна бути достатньо сильною, щоб запобігти розриви і подальше протікання.

Важливо!Перш ніж запускати машину, ще раз перевірте всі кріплення на надійність. Найбільш доцільним буде склеювання трубок між собою — це забезпечує саму надійну герметизацію.

zlivniy shlang dlya pral no mashinki 3 - Зливний шланг для пральної машинки

Важливо! Яка б надійний і дорога техніка не була, рано чи пізно можуть виникнути помилки в роботі. Виробники подбали про це — при виникненні несправностей на дисплеї висвічується код. Ми підготували окремі статті, в яких ви знайдете коди помилок пральних машин відомих брендів, а також поради щодо їх усунення:

 • Коди помилок — пральна машина Самсунг.
 • Коди помилок СМА Вірпул.
 • Коди помилок пральної машини Арістон.
 • Пральна машина Ханса — коди помилок.

Види шлангів

Незалежно від того, що функція зливного шланга пральної машини завжди одна — відведення брудної води, ринок надає кілька її різновидів:

 1. Звичайний шланг фіксованої довжини — варіюється від 1 до 5 метрів. При необхідності — його можна подовжити.
 2. Телескопічний тип — досить універсальний варіант. Продаються такі деталі в стислому вигляді, і при розтягуванні збільшують свою довжину до 3 разів. У них є і свої недоліки. Шланги такого типу найбільше схильні до пошкоджень і засмічення.
 3. Шланг в бухті. Являє собою довгу трубку з модулем в 50-55 див. Зручний тим, що його можна обрізати на засечке, зробленої по модулю. А значить — необхідну довжину можна зробити самому.

Важливо! Не рекомендується застосовувати довжину понад 3 метрів, так як чим більше довжина, тим більше ймовірність засмічення або ж пошкодження. А такі речі приводять до поломок не тільки зливної системи, але і машини в цілому.

Серед загальних характеристик для кожного типу можна виділити такі:

 1. Матеріал виготовлення поліпропілен.
 2. На кінцях в наявності є, так звані, фітинги діаметром від 19 до 22 мм, виготовлені з гуми.

zlivniy shlang dlya pral no mashinki 4 - Зливний шланг для пральної машинки

Важливо! Для того щоб пральна машина довго не виходила з ладу, з першого дня треба правильно нею користуватися і проводити профілактичні заходи. Про це детальну інформацію дивіться у статті «Догляд за пральною машиною-автомат».

А при скачках напруги використовуйте стабілізатор напруги або мережевий фільтр.

Способи організації зливу

Злив води може здійснюватися кількома способами. Від цього багато в чому залежить і продуманість конструкції системи зливу. Розберемо найбільш популярні варіанти:

 1. Злив в раковину або ванну. Для такого способу досить всунути шланг для зливу води в утримувач і направити його у ванну або раковину. Такий спосіб використовується при неможливості підключитися до каналізації або ж тимчасове використання машини в цьому місці.

Важливо! Цей варіант має свої недоліки: неможливість використовувати ванну/раковину при пранні, забруднення через відпрацьованої води, неприємний зовнішній вид роботи пристрою.

 1. Підключення до каналізації за допомогою сифона. Оптимальний варіант для багатьох випадків. Забезпечується достатня герметизація при зручність експлуатації.

Важливо! Недолік такої системи — займає певне місце.

 1. Монтаж безпосередньо в каналізацію через манжету. У такому способі необхідно простежити, щоб був запас довжини зливного шланга пральної машини. Не допускається натягнутість шланга, так як вібрації можуть пошкодити місце з’єднання, що призведе до протікання.
 2. Сифон з зворотнім клапаном. Такий спосіб підключення рідко використовується у наш час, так як в більшості квартир не передбачено спеціальне місце під пристрої типу пральної або посудомийної машини.

Важливо! Механізм такого типу значно виграє у попередніх, так як має систему захисту від неприємних запахів і зворотного попадання води всередину обладнання.

zlivniy shlang dlya pral no mashinki 5 - Зливний шланг для пральної машинки

Важливо! Не перевантажуйте пральну машину, щоб дорогі механізми не вийшли з ладу. Перейдіть по посиланню і дізнайтеся, як розрахувати вагу постільної білизни для прання.

Загальні рекомендації по заміні або подовженні

Кожна пральна машина індивідуальна, відповідно — інструкції із заміни шланга скрізь різні. Але існує ряд загальних правил для кожної з них:

 1. Першочергово необхідно вимкнути машину з електромережі. При цьому провід живлення закріпити на задній стінці пристрою.
 2. Наступним кроком зробіть відключення від водопостачання. При цьому необхідно звернути увагу на прокладку труби. Не можна допустити, щоб вона загубилася.
 3. На місці кріплення зливу потрібно поставити заглушку, а сам зливний шланг для пральної машинки закріпити на задню стінку патрубком наверх.
 4. Далі слід отримати доступ до місця закріплення шланга — зазвичай це з’єднання із зливним насосом пристрою.
 5. Далі відбувається від’єднання трубки і її вилучення. Також треба від’єднати її від системи каналізації і акуратно злити залишки води.
 6. Останнім пунктом проводиться заміна старого шланга на більш довгий новий.

Важливо! Як дістатися до самої системи зливу пральної машини — ретельно описано в інструкції з експлуатації від кожного виробника. Там же представлена інструкція монтажу нової труби.

Відеоматеріал

Виконання монтажу шланга для зливу води — досить проста справа, якщо розібратися в деяких тонкощах, описаних вище. А це означає, що допомога фахівця вам, швидше за все, не буде потрібно, і ви вдало все змонтуєте самі. Пам’ятайте, дотримання інструкції — запорука успіху.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *