Змішувач з автоматичним регулюванням температури

Не завжди вдається точне регулювання напору води. Мало того, що в трубах вода тече по-різному, так і показники можуть часто і різко змінюватися, про що чудово обізнані мешканці багатоповерхівок. Змішувач з автоматичним регулюванням температури – прекрасний варіант для вирішення подібних проблем. З його допомогою можливо отримання стабільного потоку води заданої температури. Як вибрати таку сантехніку — розглянемо в цій статті.

Як влаштований змішувач з термостатом?

У такому приладі об’єднані змішувач і датчик вимірювання температури. Такий змішувач виглядає як панель управління з рукоятками, завдяки яким можна включати і вимикати воду, регулювати температуру.

Важливо! Температуру потрібно встановити на самому початку, а потім при включенні крана буде надходити саме та вода, яка необхідна. Регулювати її можна з точністю до одного градуса, а значить — зведений до мінімуму ризик обпектися.

Таким пристроєм зазвичай користуються в разі:

  • Наявності в будинку маленьких дітей;
  • Великої різниці в тиску в трубах з гарячою і холодною водою.

Важливо! Батьки можуть зупинити свій вибір на моделях, в оснащенні яких є блокіратор від дітей. Таким чином задана температура не буде змінюватися. Для зміни температури доведеться зняти терморегулятор із запобіжника.

Як працює змішувач з термостатом?

Усередині приладу є термоелемент, з допомогою якого автоматично регулюється подача води. Фактично їм регулюється процес змішування води. Якщо в трубах не буде гарячої або холодної води, відбудеться повне відключення води в змішувачі.

Після виставлення необхідної температури користувачеві залишається тільки регулювати напір. Змішувач з регулюванням температури води впорається самостійно з підтриманням необхідних параметрів.

Регулювати показники можна двома способами:

  • Вручну;
  • За допомогою пульта дистанційного керування.

Переваги і недоліки

Такі пристрої відрізняються масою переваг:

  • Економічністю. При установці приладів для нагрівання води точне регулювання температури дозволяє не витрачати даремно гарячу воду. У підсумку — знижуються і енерговитрати, і обсяг витрачання води.
  • Безпекою. Якщо буде відключена гаряча вода, душ не стане обжігающе гарячим або холодним.
  • Незалежністю. Сусіди, які включають або вимикаючі воду у себе, більше не матимуть впливу на напір у вашій душі.

Важливо! Основний недолік полягає у відносній дорожнечі таких приладів. Однак витрати фінансів у майбутньому можна легко окупити.

Варіанти змішувачів

Пристрої випускаються різними виробниками, тому у них відрізняються і ціна, і функціональність. Принцип роботи у них спільний, а от призначення може відрізнятися. Наприклад:

  • Змішувач для раковини можна встановлювати в туалеті, ванній або на кухні.
  • Прилад для душу сконструйований так, що максимальні функціональність і комфорт будуть досягнуті саме при установці в душі.
  • Змішувач з регулюванням температури води для ванної буде найкраще працювати саме там.

Важливо! Рекомендуємо вибір змішувача і умивальника проводити одночасно, щоб після завершення монтажних та будівельних робіт результат вас порадував. Огляд різноманітності форм, використовуваних матеріалів, класифікацію за способом монтажу і багато іншої корисної інформації читайте в нашій статті «Як вибрати раковину для ванної?».

Встановлюємо змішувач

Термостатичний змішувач встановлюється практично так само, як і звичайний: прилад підключається до труб з водою, всі з’єднання герметизуються, перевіряється робота пристрою.

Роботи можуть відрізнятися, в залежності від місця монтажу:

  • Стіна;
  • Окрема стійка;
  • Умивальник;
  • Бортик ванни;
  • В стіні.

Важливо! Різні моделі можуть відрізнятися нюансами в монтажі, тому насамперед необхідно ознайомитися з інструкцією виробника.

Загалом роботи виконуються наступним чином:

  1. Перекриваємо холодну і гарячу вода в квартирі.
  2. Очищаємо і змащуємо запірні крани, щоб надходження води було надійно перекрито.
  3. Демонтуємо старий змішувач.
  4. Відкручуємо кріпильні гайки нового пристрою.
  5. Перевіряємо, щоб металеві диски і різьблення були цілими.
  6. Проти годинникової стрілки відкручуємо диски-ексцентрики.
  7. Зчищають з дисків і відводів нагромаджена забруднення.
  8. Встановлюємо диски.
  9. Намотуємо на різьбу змішувача ущільнювач.
  10. Встановлюємо прокладки.
  11. До упору відсуваємо гайки відводів.
  12. Виконуємо установку декоративних накладок.
  13. Прикручуємо пристрій.
  14. Виробляємо монтаж виливу, лійки душу та інших навісних елементів.
  15. Герметизируем стики.
  16. Підключаємо воду і перевіряємо роботу.
  17. Налаштовуємо необхідну температуру.

Важливо! Невід’ємним супутником установки змішувача є монтаж умивальника. На всі питання (від демонтажу старої техніки до кріплення нової) за проведення цих робіт ви знайдете відповіді в нашій статті «Установка раковини у ванній».

Корисні поради:

  • Щоб монтувати вбудований змішувач з регулюванням температури води, в стіні проробляється спеціальна порожнину і штроби — це дозволяє підвести гарячу і холодну воду.
  • Щоб герметизувати різьбові з’єднання, користуються клоччям, льняною ниткою, ФУМ-стрічкою або іншим відповідним герметиком.

Важливо! Прилад повинен правильно поєднуватися з трубами, в яких подається гаряча і холодна вода.

  • При виробництві більшості змішувачів використовуються європейські стандарти, а тому холодна вода підводиться праворуч, а гаряча – зліва. А от у старих будинках водопровід влаштований навпаки — холодна вода підходить ліворуч.

Важливо! З-за неправильного підключення змішувач може поламатися.

  • Не завжди можна розгорнути пристрій, так як вилив буде спрямований вгору. Щоб правильно монтувати настінну модель, потрібно переробка водопровідної мережі.
  • В електронних моделях для налаштування використовується панель управління.
  • У механічних моделях все трохи інакше. За замовчуванням виробником встановлено нейтральне положення, в якому температура води становить 38 градусів. У тому випадку, якщо такі дані влаштовують, налаштування потрібно зафіксувати. Для цього знімається захисна кришка і обертається регулювальний вентиль, встановлений під нею. Щоб виміряти температуру, використовують звичайний термометр.

Важливо! Сучасні системи водопостачання можуть нашкодити приладів. Їх відрізняє низька якість води, різкі перепади тиску і ймовірність гідроударів. Для попередження проблем потрібна установка на вході в квартирну водопровідну систему зворотного клапана або редуктора, для якого виконується регулювання, відповідає характеристикам змішувача.

Відеоматеріал

Тепер ви маєте уявлення про те, чим відрізняється змішувач з автоматичним регулюванням температури від раніше винайдених моделей сантехніки. Значить — прийняти рішення, який саме варіант крана буде вам більш зручним, буде набагато простіше.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *