Значки на одязі — як прати?

Хто не любить побалувати себе обновкою? Кожен мешканець будь-якого міста хоч одного разу приходить в магазин одягу і насолоджується покупкою. Але не всі при купівлі обновки звертають увагу на знаки на одязі “як прати”. Багато заощаджують час, а деякі вважають за краще ігнорувати позначення на ярликах одягу. Але, через якийсь час, вам все ж доведеться поглянути на символ, щоб правильно випрати виріб і продовжити життя улюбленої речі. У цій статті ви ознайомитесь з тим, як використовувати значки на одязі для правильної прання, прасування. Деякі значки інтуїтивно впізнаються, а деякі не зустрічаються в житті, так і маркування у різних виробників відрізняється один від одного. Так що почнемо з простого: розглянемо значки на одязі, які підкажуть як прати.

Як прати вироби з різних видів тканини?

Перед тим, як починати видаляти бруд з будь-якої речі, в першу чергу треба знати навіть не позначення ярликів на одязі, а те, з якого саме матеріалу виготовлено цей предмет гардероба. Цим ви спростите собі життя і не будете потім задаватися питаннями типу: що робити, якщо річ села або злиняла, як повернути їй привабливість і чи можна взагалі виправити наслідки неправильної прання.

Важливо! В цілому всі тканини можна розділити за походженням — це синтетичні і натуральні. За кожен типом пропонуються свої загальні правила по догляду.

Натуральна тканина

До натуральним тканинам відноситься:

  • Бавовна. Вироби з бавовни можна прати при будь-якій температурі в пральній машині і руками, використовуючи універсальні засоби для прання. Вироби з бавовни можуть дати усадку 3-5% після того, як ви їх виперіть.
  • Шовк. Речі з шовку вимагають делікатного поводження. Краще прати вручну, використовуючи спеціальні засоби для прання вовни та шовку. Температура не повинна перевищувати 30°С. Вироби не переносять високих температур. Не рекомендується замочувати речі, стирайте окремо кольорові.
  • Шерсть. Вовняні предмети слід прати вручну або в машині, якщо в ній є спеціальна програма, і при температурі не вище 30°С. Після прання вовна не можна сильно віджимати. Краще сушити, акуратно розклавши на рушник.

Штучна тканина

До штучних тканин відносяться:

  • рейон;
  • віскоза;
  • модаль.

Важливо! Вироби з даних видів тканин перуть тільки при низькій температурі, а краще всього підходить ручне прання. Використовуйте при цьому м’які засоби для прання. Після намокання і обробки миючими засобами можлива усадка виробу 4-7%.

Синтетична тканина

До волокон синтетичного походження відносяться:

  • тактель;
  • еластан;
  • лайкра;
  • полиэстеры;
  • дакрон;
  • поліаміди.

Важливо! Для синтетичних тканин краща прання в машині при температурі 40°С. А ось праска ці тканини не переносять — при його впливі вони плавляться.

Навіщо потрібні значки?

Кожна нова річ має властивість старіти, втрачати свій первинний вигляд, забарвлення. Але якщо слідувати рекомендаціям виробника і уважно вивчити символи на одязі по догляду, дотримуватися всіх правил і порад, то вашої улюбленої речі ніщо не загрожує. Вона завжди буде новою і бажаною.

Значки на ярличку навчать вас правильно доглядати за виробом, підкажуть, як краще попрати, попрасувати, висушити, як зберегти колір виробу, як продовжити життя улюбленої речі.

Важливо! Спеціальні символи вказують не тільки на правила догляду, але і на хімічний склад матеріалу, що також необхідно при виборі правильної прання, прасування, сушіння і взагалі розуміння, потрібна вам насправді ця річ.

Які бувають значки на одязі?

Кожен виріб, куплене в магазині, що супроводжується ярличком, який може бути прикріплений до внутрішньої частини, так і до зовнішньої. Зверніть увагу на загальний вигляд значків:

  • корито з водою – можна прати;
  • утюжок – можна прасувати;
  • трикутник – можна відбілювати;
  • квадрат – допускається автоматична сушка.

Важливо! Якщо значок перекреслений двома лініями, то процедура заборонена. Якщо знак перекреслений однією лінією, то виріб можна піддавати тільки щадного режиму.

Що означають значки на одязі?

Щоб у вас більше не виникало питань щодо того, де взяти розшифровку на значках для прання і правильно взагалі ви зібралися прати ваш предмет гардероба, пропонуємо вам повний перелік всіх позначень на ярликах на одязі.

Прання

– корито з водою означає, що дозволено прання

– перекреслене корито з водою забороняє прання

– корито з опущеною рукою позначає тільки ручне прання, терти і викручувати не можна, температурного режиму до 30 градусів.

– цифра в коритце вказує максимальний температурний режим як для ручного прання, так і для машинного.

– коритце, підкреслене лінією вказує на особливі заходи безпеки. Тобто не піддавати сильній механічній обробці, при віджимі використовувати повільний режим обертання центрифуги.

– коритце підкреслений двома лініями вказує на дуже делікатну обробку виробу у великому обсязі води, механічну обробку необхідно звести до мінімуму.

– можливе прання і кип’ятіння.

Відбілювання

– трикутник означає, що виріб можна відбілювати.

– трикутник, перекреслений двома лініями, означає, що виріб не можна відбілювати, не треба використовувати хлоровмісні миючі засоби і пральні порошки.

– трикутник, всередині якого написано “Cl”, означає, що прання з відбілювачами, у змісті яких є хлор, дозволена. Можливе використання тільки холодної води, також важливо стежити за повним розчиненням порошку.

– перекреслений трикутник з “Cl” забороняє використовувати при пранні відбілюючі засоби з хлором.

Прасування

– значок праски означає, що річ можна гладити.

– перекреслений двома лініями праска означає, що тканина не можна піддавати прасування.

– утюжок з точечкой дозволяє гладити тільки з температурним режимом до 100 °З, можна гладити шерсть, змішані тканини, що містять поліестер і віскозу.

– праска з двома точками означає, що виріб дозволяється прасувати при максимальній температурі до 150 °С. Це допустимо для змішаних волокон з поліестером і віскозою, вовни. Використовуйте вологу тканину

– праска з трьома точками означає, що тканина дозволяється прасувати при максимальній температурі 200 °С. Також її можна злегка зволожувати. Це підходить для бавовни, льону.

Хімічна чистка

– коло дозволяє тільки суху чистку.

– коло , перекреслений двома лініями означає, що виріб можна піддавати хімчистці.

– буква “А” в кружечку дозволяє сухе чищення з використанням будь-якого розчинника.

– коло з буквою “Р” всередині служить для спеціального позначення хімічної чистки. Заборонено при чищенні використовувати що-небудь, крім вуглеводню і трифтортрихлорметана

– буква F в колі дає дозвіл на хімічну чистку з використанням тільки вуглеводню і трифтортрихлорметана

– лінія внизу кола з літерою “Р” — це спеціальне позначення для хімічної чистки. Заборонено прати чим-небудь, крім хлорного етилену і монофтортихлорметана при обмеженому додаванні води, контролі за механічним впливом і температурою сушки.

– коло з літерою “F”, підкреслений лінією, служить для спеціального позначення хімічної чистки. Чистка можлива тільки з вуглеводнем, монофтортрихлорметаном і хлорним етиленом при обмеженні додавання води, а також контролі за механічним впливом і температурою сушки.

Віджимання та сушіння

– вписаний коло в квадраті дозволяє віджимати в пральній машині, а також висушувати одяг у електросушарці.

– перекреслений квадрат з колом забороняє віджимати річ у пральній машині, а також висушувати електросушарці.

– одна точка в середині кола дозволяє сушити вироби при невисокій температурі.

– квадрат, у який вписано коло з двома точками, означає, що виріб потрібно висушувати при гарячій температурі.

– квадрат з угорі півколом або конверт означають, що після віджимання можна сушити виріб вертикально.

– квадрат з трьома вертикальними смужками дозволяє сушити виріб без віджимання.

– квадрат з вписаним колом і трьома горизонтальними смужками рекомендує сушити річ на вішалці.

– квадрат з горизонтальною смужкою всередині означає, що річ треба сушити на горизонтальній поверхні.

Корисні поради:

  • Якщо на ярлику чи етикетці немає ради по відбілюванню вироби, краще не застосовуйте цих засобів при пранні.
  • Щоб річ служила довше, при пранні використовуйте м’які засоби (рідкі або порошки).
  • Суворо дотримуйтесь правил прання і дозування, які вказані на засобах для прання.
  • Нижня білизна радимо прати у спеціальних мішечках, щоб зберегти форму.
  • Кольорові і набивні тканини краще не замочувати.
  • Не сушіть білизну в машині.
  • Перед пранням завжди звертайте увагу на рекомендації з догляду, які вказані на етикетці.
  • Сортуйте білизна за видами прання. Також, нещодавно придбане білизна при першій пранні стирайте окремо. Періть яскраве білизна і темне роздільно.
  • Якщо в групі символів по догляду сказано використовувати делікатний режим прання, зменшите кількість білизни наполовину. Це потрібно для того, щоб оберегти його від зайвого скручування.
  • При пранні розділяйте речі з бавовняних і лляних тканин від виробів з синтетичних волокон.
  • Матеріали темних кольорів володіють надлишком фарбувальних речовин. Цей надлишок потрібно видалити за допомогою ручної обробки при першій пранні.

Відеоматеріал

Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам зберегти ваші улюблені речі в прекрасному стані і довгі роки вони будуть радувати вас. А за новими покупками ви підете зі знанням справи і з нашими рекомендаціями. Вдалих покупок!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *