Зволожувач-очищувач повітря

zvolozhuvach ochischuvach pov trya 1 - Зволожувач-очищувач повітря

Для чого потрібен зволожувач-очищувач повітря, адже дихати можна будь-яким повітрям, лише б в ньому не було ніяких шкідливих речовин? Але це невірно. Від вологості кімнатній атмосфери залежить самопочуття людей. Надмірна сухість повітряного простору так само шкідлива, як і надмірна вологість. Зволожувач-очищувач повітря дозволяє підтримувати в квартирі оптимальний мікроклімат. Крім того, він ще й очищає повітря в квартирі. Розберемо докладно, наскільки необхідний такий прилад будинку, в цій статті.

Чим корисний зволожувач?

Якщо атмосфера в кімнаті надто пересушена:

 • люди страждають від поганого самопочуття і надмірної стомлюваності;
 • слизові оболонки швидко пересихають і ризик респіраторних захворювань у чому збільшується.

Важливо! Особливо сухе повітря негативно позначається на малюків. З цієї причини, фахівці радять купувати такі прилади сім’ям з дітьми.

Звичайний зволожувач дозволяє оптимізувати мікроклімат в будинку. А багатофункціональний пристрій — зволожувач очищувач повітря, дозволяє, додатково до цього, позбавити повітря від забруднень.

zvolozhuvach ochischuvach pov trya 2 - Зволожувач-очищувач повітря

Особливо це актуально для мешканців великих міст, оскільки урбанізація не залишає шансів для того, щоб люди насолоджувалися по-справжньому чистою атмосферою. Корисний прилад і для алергіків.

Важливо! Прилад видаляє з повітряного простору пил, рослинну пилок, продукти життєдіяльності пилового кліща. Ризик розвитку алергії зменшується набагато.

Отже, переваги приладу:

 • Зволоження повітряного простору приміщення.
 • Видалення парів побутової хімії.
 • Ліквідація цвілі, неприємного затхлого запаху.
 • Видалення запаху від домашніх тварин і біологічних забруднювачів.
 • Видалення продуктів життєдіяльності пилових кліщів (це сильний алерген).

Класифікація за принципом дії

На сучасному ринку представлено безліч моделей, які, виконуючи одну і ту ж функцію, відрізняються одна від одної принципом дії.

Мийка повітря

Це — так званий холодний і зволожувач очищувач повітря”. Принцип дії приблизно такий же, як і в вологого рушника, развешенного в кімнаті:

 • В основі приладу – фільтр з тканини, який одним кінцем поміщений в резервуар, наповнений водою.
 • Капілярні сили піднімають воду вгору по тканині. Таким чином, фільтр насичується вологою.
 • Для прискорення просочення фільтр може бути виготовлений обертовим.

Єдина відмінність від традиційного зволоженого рушники – вентилятор, який проганяє повітряний потік через фільтр. При цьому атмосфера зволожується, а забруднення утримує просочена водою тканину. Повітря, таким чином, виявляється “чисто вимитим”. Докладну інформацію про цей пристрій ви можете дізнатися в нашому окремому огляді «Мийка повітря — пристрій для дому».

Важливо! Недолік цього пристрою в тому, що воно затримує тільки великі частинки, що містяться в повітрі, і майже марно проти дрібних (менше 10 мікрон). Не рятує пристрій від неприємних запахів і хвороботворних мікроорганізмів.

zvolozhuvach ochischuvach pov trya 3 - Зволожувач-очищувач повітря

Електростатичні конструкції

Принцип їх дії полягає в наступному:

 • Повітряний потік опромінюється ультрафіолетовим, СВЧ-хвилями або піддається впливу коронного електричного розряду.
 • Відбувається іонізація повітря, а з-за цього отримують електричний розряд і частинки забруднень.
 • Тепер залишається прогнати його через систему, оснащену зарядженими пиловловлюючими пластинами, на які і відбувається осідання пилу.

Важливо! Змінних фільтрів у таких системах немає, тому досить протирати пиловловлюючі пластини зволоженою губкою.

Фотокаталітичний очисник

Принцип роботи наступний:

 • Повітря проходить через систему, де опромінюється ультрафіолетом в середовищі окису титану.
 • Відбувається посилене окислення і розкладання органічних сполук на воду і вуглекислий газ (причому, останній відразу ж випаровується).

Такий фільтр не потребує очищення та в найкоротший час позбавляє повітря від запаху тютюнового диму і інших малоприємних ароматів. Втім, це теоретично.

Важливо! Насправді, очистити кімнатну атмосферу від хвороботворних мікроорганізмів і неорганічних сполук цим способом практично неможливо. Що ж стосується тютюнового диму, то його можна видалити і провітрюванням. Цілком можливо, що тут діє ефект плацебо (хворий отримує таблетку-пустушку, а виліковується від того, що щиро вірить, що отримує чудодійний препарат).

zvolozhuvach ochischuvach pov trya 4 - Зволожувач-очищувач повітря

Важливо! Великою популярністю у споживачів користуються іонізатори повітря. На нашому сайті корисних порад є окремі статті на цю тему. Перейдіть за посиланнями та дізнайтеся більше інформації про це пристрої:

 • Що робить іонізатор повітря?
 • Іонізатор повітря для квартири.

НЕРА-фільтри

Вони були розроблені в середині 20 століття американськими вченими. Принцип дії фільтра – поглинання найдрібніших частинок пилу системою синтетичних волокон різної товщини, які змонтовані в одному корпусі.

Важливо! Пристрій відрізняється великою ефективністю. Цим пояснюється широка область використання: від побутових пилососів до систем очищення повітря в космічних кораблях.

Найкращі зволожувачі-очищувачі повітря — кліматичні комплекси

Серед подібної продукції це – безумовні лідери. В невеликий корпус поміщена ціла система по управлінню показниками якості повітря в приміщенні. Атмосфера очищається за допомогою системи фільтрів з різним принципом дії.

Важливо! Одним з найпоширеніших кліматичних комплексів є виріб від німецьких виробників Smower Multi Action, який включає в себе функції зволоження, очищення і іонізації повітря.

zvolozhuvach ochischuvach pov trya 5 - Зволожувач-очищувач повітря

На що потрібно звернути увагу при виборі?

Є кілька моментів, які неодмінно потрібно врахувати, щоб зволожувач-очищувач повітря дійсно приносив користь, а не витрачав даремно електроенергію:

 • Площа обслуговуваного приміщення. Якщо не врахувати цього, то навіть справно працюючий пристрій не допоможе. Якість повітря залишиться колишнім.
 • Вид фільтра. Тут вибір повністю залежить від вас. Наприклад:
  1. фотокаталітичний фільтр повністю знезаражує повітря;
  2. вугільний фільтр менш ефективний, але він дуже добре нейтралізує сторонні неприємні запахи;
  3. іонізатор особливим чином впливає на пил, що міститься в підвішеному стані, і вона осідає на поверхню меблів.
 • Потужність приладу. Як правило, вона відносно невелика, але якщо ви хочете заощадити на енергоспоживанні, доцільніше придбати пристрій з малою потужністю.
 • Наявність гігрометра. Це — прилад, який показує рівень вологості повітряної маси. Гігрометр дозволить вам підтримувати вологість на оптимальному рівні. Невеликий надлишок вологи в повітрі не настільки шкідливий, як надмірна сухість, але краще всього привести показник до нормального значення.

zvolozhuvach ochischuvach pov trya 6 - Зволожувач-очищувач повітря

І, звичайно, вирішуючи, який очищувач-зволожувач повітря для будинку краще, треба враховувати фактори, що погіршують якість атмосфери у вашій оселі. Наприклад, для сильно запиленої атмосфери підійдуть очисники:

 • З НЕРА-фільтрами.
 • З електростатичними пиловловлювачами.
 • Іонізатори, які збирають пил на поверхні приміщення.

Якщо орієнтуватися на особливості здоров’я і стану приміщення, то:

 • Алергікам добре підходить миття або зволожувач-очищувач повітря.
 • Для очищення повітря в сильно прокуреному приміщенні підійде фотокаталитическое пристрій або озонатор.

zvolozhuvach ochischuvach pov trya 7 - Зволожувач-очищувач повітря

Важливо! Багато хто вважає, що зволожувати повітря в приміщенні потрібно тільки взимку, коли включена система опалення та повітря у квартирі пересушений. Дізнайтесь на нашому сайті у спеціальному пості, потрібен зволожувач повітря влітку.

Зволожувач-очищувач повітря — рейтинг кращих моделей

Наведемо огляд поширених моделей, так як орієнтуватися при покупці треба не тільки технічні характеристики, але і на особливості того чи іншого приладу, на виробника. Нерідко техніка з аналогічними показниками за всіма пунктами, але від різних компаній-виробників веде себе абсолютно по-різному і дає різний клас ефективності.

Супер Плюс Еко З та Турбо:

 • Прилад здатний обслужити приміщення, площа якого становить до 50 квадратних метрів.
 • Видаляє з повітря зважені частинки до 0,01 мікрон.
 • Пристрій оснащений змінними касетами, що робить його зручними в експлуатації.

Важливо! Модифікація цього пристрою Супер Плюс Турбо обслуговує приміщення до 60 “квадратів”. Обидва прилади мають невелику (20 Вт) потужність.

zvolozhuvach ochischuvach pov trya 8 - Зволожувач-очищувач повітря

AOS U650 White

Більш дорога модель очисника та ультразвукового зволожувача повітря типу. Прилад оснащений гігрометром і термометром, що дозволяє контролювати вологість і температуру повітря в приміщенні.

zvolozhuvach ochischuvach pov trya 9 - Зволожувач-очищувач повітря

Philips AC4014/01

Високотехнологічний “розумний” прилад, який контролює параметри повітря в кімнаті. Крім того, пристрій виконує високоякісну очистку атмосфери. Однак порівняно з більш простими моделями, рівень енергоспоживання тут вище — 60 Вт.

zvolozhuvach ochischuvach pov trya 10 - Зволожувач-очищувач повітря

AIC SPS-838B

Популярна ультразвукова модель. Справляється з функціями зволоження і очищення досить якісно, але обслуговує невелику площу – всього 25 квадратних метрів. Цього цілком достатньо для однієї кімнати.

Відеоматеріал

Затребувані очищувачі-зволожувачі? Побічним ефектом розвитку технологій є забруднення повітря. Це значить, що повітря, яким ми дихаємо, гарною якістю не відрізняється. Тому, вам не доведеться шкодувати про свою покупку. Крім того, вибір пристроїв на ринку досить великий, щоб можна було підібрати оптимальний варіант. Ви зможете дихати повітрям, очищеним від неприємних запахів, пилу та інших алергенів, підтримувати оптимальний по вологості мікроклімат і завжди відчувати себе добре в будинку з хорошим мікрокліматом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *